Forum Klimatyzacja
Ciągłe działanie klimatyzacji? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Ciągłe działanie klimatyzacji? (/showthread.php?tid=9710)



Ciągłe działanie klimatyzacji? - yousouyou - 2016-07-07

Hej!Smile Mam nadzieję, że to pytanie mogę zadać tutaj na forum. Zainstalowałem u siebie klimatyzację GREE Lomo Luxury GWH18QD (znaczy nie ja tylko firma). Zauważyłem, że klimatyzacja działa... i działa... i działa, już tak kilka godzin i nie wyłącza się nawiew. Wszystko ustawione na auto . Pomieszczenie wydaje się schłodzone (ustawiłem 25stopni). Po przestawieniu na 30 stopni urządzenie również nie przestaje pracować mimo, że 30 stopni na pewno nie ma w pomieszczeniu Wink

To normalne? Czy może jednak powinna schłodzić i się wyłączyć i dopiero uruchomić jak wyczuje wyższą temperaturę?


Ciągłe działanie klimatyzacji? - p.obelix - 2016-07-07

Widzę że to twój pierwszy kontakt w życiu z klimatyzacją Wink Urządzenie wewnętrzne po włączeniu będzie pracować cały czas (dmuchać) nawet jak osiągnie temperaturę zadaną. W trybie auto jedynie co to obniży siłę nawiewu na minimum.


Ciągłe działanie klimatyzacji? - yousouyou - 2016-07-07

Dziękuję za odpowiedź Smile Rzeczywiście nigdy nie używałem klimatyzacji domowej Wink

Czyli w nocy jeśli szum mi przeszkadza, najlepiej schłodzić pomieszczenie w trybie turbo i je wyłączyć? Myślałem, że jakoś mądrzej to działa zwłaszcza, że nawet na najniższym biegu klimatyzacja jest dość słyszalnaWink


Ciągłe działanie klimatyzacji? - Fujitsu Szczecin - 2016-07-07

yousouyou napisał(a):Dziękuję za odpowiedź Smile Rzeczywiście nigdy nie używałem klimatyzacji domowej Wink

Czyli w nocy jeśli szum mi przeszkadza, najlepiej schłodzić pomieszczenie w trybie turbo i je wyłączyć? Myślałem, że jakoś mądrzej to działa zwłaszcza, że nawet na najniższym biegu klimatyzacja jest dość słyszalnaWink
Witam

Są rozwiązania typu że po dojściu do zadanej temperatury urządzenie przechodzi w czuwanie i co kilka minut włącza wenylator który cicho monituje temperature pomieszczenia. Ach te drobne szczegóły w funkcjach i funkcjonalności urządzeń z wyższej półki. Kto by na to patrzył.

Pozdrawiam


Ciągłe działanie klimatyzacji? - Bolas - 2016-07-07

Dokładnie tak jak pisze Stefan nie spodziewajcie się full wypasu. Dodatkowo w niektórych klimach w funkcji auto może nawet załączyć się ogrzewanie Big Grin.


Ciągłe działanie klimatyzacji? - yousouyou - 2016-07-07

stefanbud napisał(a):Ach te drobne szczegóły w funkcjach i funkcjonalności urządzeń z wyższej półki.

Szczerze to sądziłem, że takie coś to jest standard o_O W instrukcji jest napisane, że w pilocie jest pomiar temp, dodatkowo klikając przycisl "temp" pokazywać ma temperaturę na zewnątrz/w pilocie/nastawioną ... Jak zakładają takie opcje to gdzie problem zaprogramować włączanie/wyłączanie klimy w odpowiednim momencie? :/


Ciągłe działanie klimatyzacji? - Bolas - 2016-07-08

Dla innego w standardzie będzie dołożenie jednego filtra więcej by zabijał zarazki i grzyby a dla kolejnego lampka dookoła klimy żeby ładnie podświetlała ścianę - i tak w nieskończoność bo przecież co to jest dołożyć coś jeszcze. Miałem kiedyś klienta który kupił w salonie najtańszą wersję Peugota 206 i wkurwił się jak ją odbierał bo nie miała wycieraczek pod nogi i szyby na korbkę a on myślał że to już standard żeby szyby były na guzik Big Grin brak popielniczek mu nie przeszkadzał bo i tak nie pali - ciekawe co by powiedział palacz Big Grin