Forum Klimatyzacja
LG P12EN vs GREE GWH12KF - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: LG P12EN vs GREE GWH12KF (/showthread.php?tid=9746)

Strony: 1 2


LG P12EN vs GREE GWH12KF - IreuN - 2016-07-15

Witajcie, chciałbym założyć sobie klimatyzacje, zadzwoniłem do jednej z firm oferujących właśnie klimatyzatory, Pan przyszedł, zobaczył co i jak no i zaproponował wyżej wymienione modele. Czy w tym przypadku jest sens dopłacać do LG?

Cenę za LG podał 2,7k a za Gree 2,16k, oczywiście bez montażu, z vatem, za cały zestaw..


LG P12EN vs GREE GWH12KF - obser - 2016-07-15

No cena jak za Gree jest super atrakcyjna.


LG P12EN vs GREE GWH12KF - IreuN - 2016-07-15

Tak? Wydaje mi się, że w internecie nie trudno znaleźć ją w podobnej cenie.. Swoją drogą, ile zazwyczaj kosztuje montaż klimatyzacji? I nadal nie wiem co wybrać. Big Grin


LG P12EN vs GREE GWH12KF - Whisky - 2016-07-15

Internet powinien być dostępny tylko dla monterów i serwisantów Big Grin


LG P12EN vs GREE GWH12KF - obser - 2016-07-15

No to kup w Internecie,podana cena jak na fizyczną istniejącą firmę jest naprawdę niska,nawet bardzo.W Internecie na OLX i Allegro reklamują się też z montażami,to wal tam śmiało,bo tu ktoś Ci poda i zaraz będziesz to z Internetem porównywać,nie nakręcaj tematu,różnicę niech Ci wytłumaczy sprzedaca,lub Wujek Google.


LG P12EN vs GREE GWH12KF - IreuN - 2016-07-15

Oj no, bez przesady, patrzyłem na strony własnie firm zajmujących się klimatyzacją, i ceny były podobne, oczywiście nie chodzi mi o szukanie gdzie będzie 10zł taniej. Szczerze nic konkretnego znaleźć nie mogę. Jedni piszą, że mają LG i polecają, drudzy, że mają Gree i też polecają.. Wink

Jeszcze proszę o wytłumaczenie, takim klimatyzatorem steruje się za pomocą pilota? Czy może w zestawie go nie ma i można go sobie dokupić?

Z tego co zauważyłem to ten Gree ma 4-stronny wypływ powietrza, LG tylko góra - doł


LG P12EN vs GREE GWH12KF - aminokwas - 2016-07-15

IreuN napisał(a):... Jedni piszą, że mają LG i polecają, drudzy, że mają Gree i też polecają.. Wink
Ja ze swoim doświadczeniem radzę wystrzegać się LG.

IreuN napisał(a):Jeszcze proszę o wytłumaczenie, takim klimatyzatorem steruje się za pomocą pilota? Czy może w zestawie go nie ma i można go sobie dokupić?
Tak, sterowanie jest z pilota, który to jest w zestawie.
IreuN napisał(a):Z tego co zauważyłem to ten Gree ma 4-stronny wypływ powietrza, LG tylko góra - doł
Źle patrzysz.


LG P12EN vs GREE GWH12KF - IreuN - 2016-07-15

aminokwas napisał(a):Źle patrzysz.

Info o Gree stąd: http://gree.wienkra.pl/produkty/klimatyzatory-pokojowe/scienne-change/gwh12kf-k3dna.html

[Obrazek: D5G1Ouo.png]

Chyba, że to nie dotyczy tego modelu.. Zaś o LG informację wziąłem z katalogu na 2016 rok (trzecia ikonka od lewej):

[Obrazek: nfnLkzQ.png]

Dziękuję za resztę odpowiedzi. Wink

Do tego, Gree ma ten jonizator powietrza, ten LG nie. No i LG ma wyższą klasę energetyczną przy chłodzeniu, Gree natomiast przy grzaniu..


LG P12EN vs GREE GWH12KF - aminokwas - 2016-07-16

IreuN napisał(a):Info o Gree stąd: http://gree.wienkra.pl/produkty/klimatyzatory-pokojowe/scienne-change/gwh12kf-k3dna.html
Chwyt marketingowy.


LG P12EN vs GREE GWH12KF - IreuN - 2016-07-18

Dzięki, już rozumiem jak to oznaczają. Wink

Mam jeszcze pytanie, czy te klimatyzatory posiadają jakąś funkcję osuszania powietrza?


LG P12EN vs GREE GWH12KF - Bolas - 2016-07-18

LG ma na 100% nawet w modelu Basic. Minusem wg mnie jest to że strumień żaluzji nie jest podzielony na lewą i prawą stronę tak jak to jest np w SounierDival. Osobiście nie mam nic do LG mam masę zamontowanych i nic wielkiego się nie dzieje. Jonizatora LG nie ma na pewno w tym modelu jest podstawowy filtr który demontuje się od góry klimatyzatora i nie trzeba go otwierać ale klima pokaże ci ile energii zużywa.
Przy LG musisz uważać by hologram na karcie gwarancyjnej był polski inaczej nie podlega gwarancji na terenie PL.
Nie napisałeś na jaką powierzchnię ci je zaproponowano.


LG P12EN vs GREE GWH12KF - aminokwas - 2016-07-18

IreuN napisał(a):...czy te klimatyzatory posiadają jakąś funkcję osuszania powietrza?
Każdy klimatyzator pracując w trybie chłodzenia osusza powietrze.
Każdy z w/wymienionych posiada też tryb osuszania.


LG P12EN vs GREE GWH12KF - IreuN - 2016-07-18

Bolas napisał(a):Nie napisałeś na jaką powierzchnię ci je zaproponowano.

No cóż, salon ma około 20m^2, to w nim będzie klimatyzator i ma chłodzić jeszcze kuchnię, nie pamiętam ile ona ma, strzelam, że około 6m^2. Okna są skierowane w tych pokojach na południowy-zachód.

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Wink


LG P12EN vs GREE GWH12KF - IreuN - 2016-07-20

Podpowiecie jeszcze czy warto dopłacać do serii Gree Cozy Silver?


LG P12EN vs GREE GWH12KF - IreuN - 2016-08-08

Ostatecznie kupiłem model LG P12EN, chciałem model wyższy "Deluxe", niestety dystrybutor go od dawna nie ma, i nie ma tez pojęcia kiedy będzie dostępny, więc brałem to co było. Wink


LG P12EN vs GREE GWH12KF - Bolas - 2016-08-08

Trzeba się było na forum zapytać kto ma dostęp Big Grin Sprawdź j.wew. ostatnio miałem dwie wykrzywione obudowy mimo że karton nie był naruszony.


LG P12EN vs GREE GWH12KF - IreuN - 2016-09-04

Jednostka wewnętrzna wydaje się być w porządku, jedynie panowie monterzy jednego "klipsa" nie wcisnęli i przednia pokrywa lekko odstawała. Wziąłem instrukcję montażu, zdjąłem i założyłem na nowo tak jak powinno być. Wink

Mam tylko kilka pytań, kiedyś dotknąłem z boku jednostki wewnętrznej, tam gdzie nie ma obudowy tylko są "żeberka" takie. W skrócie lekko mnie prąd pokopał, powinno tak być?

Drugie pytanie to o funkcję osuszania, gdy przełączę klimę w ten tryb ona działa chwilkę a potem się wyłącza, tylko nie wyłącza się tak jak z pilota, a po prostu wyłącza się wentylator, żaluzja zostaje otwarta. Też to tak ma być?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. Wink


LG P12EN vs GREE GWH12KF - Bolas - 2016-09-05

Jeżeli dobrze pamiętam to funkcja osuszania chodzi 15-20min po czym się wyłącza żaluzja powinna wrócić do stanu zamkniętego. Nic nie powinno cię kopać Big Grin sprawdź uziemienie


LG P12EN vs GREE GWH12KF - IreuN - 2016-09-05

Panowie monterzy "wbili" się do gniazda, nie podłączali tego za pomocą wtyczki tylko prosto kable do kabla, a teraz kabel jest zastawiony szafka, no nic, kiedyś się to naprawi, może przy kolejnym "serwisie".


LG P12EN vs GREE GWH12KF - Bolas - 2016-09-05

LG nie są podłączane na wtyczkę (choć to temat do dyskusji) poza tym klimatyzator powinien być na osobnym bezpieczniku. Sprawdź podłączenia może gdzieś się kable poluzowały.


LG P12EN vs GREE GWH12KF - PARTNER-MAR - 2016-09-05

IreuN napisał(a):, kiedyś się to naprawi, może przy kolejnym "serwisie".

To nie jest usterka którąś kiedyś można naprawić tylko awaria stwarzająca zagrożenie dla ludzi i sprzętu.


LG P12EN vs GREE GWH12KF - gadget - 2016-09-05

Panowie pewnie się spieszyli i nie podłączyli uziemienia ( chociaż to dziwne) ale może nie masz uziemienia w domu? Stary to dom lub blok? W czasach Gierkowskich kable były z amelinium ,ktore to teraz się w większości chałup upalają. O uziemieniu w tamtych czasach można było zapomnieć a za uziemienie w ostateczności robiła obejma na rurze od kaloryfera. Jeśli nie masz uziemienia to też się nie przejmuj producent przewidział taką możliwość i klimatyzator wytwarza sobie sam takie niby uziemienie. Jak masz woltomierz to zmierz to co Cię kopie. Jak woltomierz pokarze nie więcej niż 110V to jest OK. Możesz mieć efekt szczypania to normalne prąd który przez Ciebie płynie jest bezpieczny . Jeśli masz większe napięcie to należy urządzenie naprawić .


Z osuszaniem to normalny objaw .


LG P12EN vs GREE GWH12KF - PARTNER-MAR - 2016-09-05

Napięcie bezpieczne wynosi max 50V.
W jaki sposób klimatyzator wytwarza sobie uziemienie?
Jeżeli stary blok i nie ma uziemienia to powinno być podłączone zerowanie.


LG P12EN vs GREE GWH12KF - gadget - 2016-09-05

Przeanalizuj schemat elektroniczny wtedy dowiesz się dlaczego na obudowie może odłożyć się 110V i jest ono bezpieczne z powodu niewielkiego prądu. Przy okazji odkryjesz jak urządzenia elektroniczne radzą sobie z zakłóceniami pochodzącymi z sieci jak i same starają się tej sieci nie zakłócać. Nie wiem kim jesteś instalatorem czy potencjalnym użytkownikiem ale to chyba powinieneś wiedzieć... Taka sama sytuacja jest ze zwykłym TV.


LG P12EN vs GREE GWH12KF - PARTNER-MAR - 2016-09-07

Możliwe że masz rację.
Jestem generalnie elektrykiem i temat klimatyzacji jest dla mnie czymś w czym dopiero się rozwijam.
Niemniej napięcie powyżej 50V jest uznawane jako niebezpieczne.