Forum Klimatyzacja
LG P12EN vs GREE GWH12KF - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: LG P12EN vs GREE GWH12KF (/showthread.php?tid=9746)

Strony: 1 2


LG P12EN vs GREE GWH12KF - Darek_TKR - 2016-09-07

PARTNER-MAR napisał(a):Możliwe że masz rację.
Jestem generalnie elektrykiem i temat klimatyzacji jest dla mnie czymś w czym dopiero się rozwijam.
Niemniej napięcie powyżej 50V jest uznawane jako niebezpieczne.
A przypadkiem nie jest ważniejsze natężenie prądu niż napięcie?


LG P12EN vs GREE GWH12KF - PARTNER-MAR - 2016-09-07

Cytując:

usunięto linki do stron

Na podstawie znajomości najmniejszych niebezpiecznych dla człowieka
natężeń prądu wynoszących:
a) 30 mA dla prądu o częstotliwości 40 ÷ 60 Hz,
b) 70 mA dla prądu stałego,
i rezystancji ciała człowieka wynoszącej średnio 1000 ?, określone zostały wartości
maksymalne napięć dopuszczalnych dla człowieka - wartości napięć dotykowych
bezpiecznych.
W warunkach środowiskowych, w których rezystancja ciała człowieka wynosi co
najmniej 1000 ? za napięcie bezpieczne uznaje się napięcia o wartościach:
a) 50 V dla prądu przemiennego,
b) 100 V dla prądu stałego.
W warunkach środowiskowych, w których rezystancja ciała człowieka nie przekracza
1000 ?, za napięcie bezpieczne uznaje się napięcia o wartościach:
a) 25 V dla prądu przemiennego,
b) 50 V dla prądu stałego.
Napięcia o wartościach nie przekraczających wartości wyżej podanych oznacza się -
UL.

Podejrzewam że jeżeli jednostka była by zabezpieczona różnicówką to by się ona wyłączała.


LG P12EN vs GREE GWH12KF - IreuN - 2016-09-18

gadget napisał(a):Panowie pewnie się spieszyli i nie podłączyli uziemienia ( chociaż to dziwne) ale może nie masz uziemienia w domu? Stary to dom lub blok? W czasach Gierkowskich kable były z amelinium ,ktore to teraz się w większości chałup upalają. O uziemieniu w tamtych czasach można było zapomnieć a za uziemienie w ostateczności robiła obejma na rurze od kaloryfera. Jeśli nie masz uziemienia to też się nie przejmuj producent przewidział taką możliwość i klimatyzator wytwarza sobie sam takie niby uziemienie. Jak masz woltomierz to zmierz to co Cię kopie. Jak woltomierz pokarze nie więcej niż 110V to jest OK. Możesz mieć efekt szczypania to normalne prąd który przez Ciebie płynie jest bezpieczny . Jeśli masz większe napięcie to należy urządzenie naprawić .


Z osuszaniem to normalny objaw .

No cóż, blok był budowany w 1980r. nie mam zielonego pojęcia czy i jakiej uziemienie tutaj jest. Pożyczę od kumpla woltomierz i się zobaczy..

Co do osuszania, to mega mnie to wkurza. To nie działa 20-30 minut tylko raczej 5 minut, żaluzja się nie chowa, zostaje na środku i elo. Na wyświetlaczu klimatyzatora wszystkie ikonki, wraz z temperaturą dalej się świecą. Chociaż za pare minut włącza się ponownie, ktoś wytłumaczy mi o co chodzi? Big Grin

Wilgotność na poziomie 62% to chyba nie jest mała wartość, żeby przestawało osuszać..

Edit: Hmm, chyba, że nie wyrabiał z osuszaniem, bo jednocześnie prasowałem i schło w mieszkaniu pranie..