Forum Klimatyzacja
Stara klimatyzacja - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Stara klimatyzacja (/showthread.php?tid=9764)



Stara klimatyzacja - rolnik - 2016-07-20

Witam ! Potrzebuje porady Fachowców. Mam klimatyzacje w kombajnie który był zakupiony trzy lata temu, przez dwa lata wszystko działało sprawnie lecz w tym roku przestała działać klimatyzacja. Wezwany serwis stwierdził że nastąpił ubytek czynnika i spadło ciśnienie (aktualne 3,4 bar ) i że to jest normalny ubytek jezeli maszyna nie pracuje. Serwis powiedział że to jest stary układ na gaz R12 którego już się ni używa. Dał mi do wyboru dwie możliwości ; Przerobienie układy na nowy gaz taki który jest w klimatyzacji samochodowej R134a ale to jest koszt 2,5 do 3,0 tys złotych (wymiana oleju, wymiana uszczelek, przewodów, mycie układu, itd.) I druga możliwość że to tego co jest dobije mi gazu r600a tak żeby układ pracował, bo ten gaz może pracować ze starym olejem i czynnikiem a dodatkowo dobrze myje układ wewnątrz. A po sezonie w następnym roku Na spokojnie będzie można przerobić całą instalacje. Co sądzicie o takich możliwościach, skłaniam się do tego drugiego sposobu ze względów finansowych (koszt gazu ok. 150 zł). Ale....... Przypadkiem dowiedziałem się od znajomego mechanika że r600 jest łatwopalny i wybuchowy nie stosuje się go w pojazdac mechanicznych. Proszę o poradę.


Stara klimatyzacja - Whisky - 2016-07-20

Wymiana na r134a i będziesz miał spokój. Nowe przewody, wymyty układ, odpowiednia ilość oleju i czynnika. Pewność że to będzie działać jak powinno. Co w tej cenie ma niby być?


Stara klimatyzacja - rolnik - 2016-07-20

Taki szacunkowy koszt podał mi serwisant za wymiane oleju w układzie, płukanie całego układu z pozostałości starego oleju i czynnika. wymiane wszystkich uszczelek, wymiane przewodów gumowych, jakiegoś filtra itp.... wszystkich wymienionych przez niego elementów nie ogarniam. Dzwoniłem do serwisu JOHN DEERA i dowiadywałem się o cene nowych przewodów to mi podali że te które idą do kabiny o długości 3,80 m kosztują 760 zł za sztukę. W tym ustrojstwie przewodów jest 6 sztuk różnej długości, dlatego cena wychodzi trochę zaporowa.


Stara klimatyzacja - colvic - 2016-09-14

rolnik napisał(a):Taki szacunkowy koszt podał mi serwisant za wymiane oleju w układzie, płukanie całego układu z pozostałości starego oleju i czynnika. wymiane wszystkich uszczelek, wymiane przewodów gumowych, jakiegoś filtra itp.... wszystkich wymienionych przez niego elementów nie ogarniam. Dzwoniłem do serwisu JOHN DEERA i dowiadywałem się o cene nowych przewodów to mi podali że te które idą do kabiny o długości 3,80 m kosztują 760 zł za sztukę. W tym ustrojstwie przewodów jest 6 sztuk różnej długości, dlatego cena wychodzi trochę zaporowa.

Proponuję zapytać na tym forum kto z twojej okolicy ma jeszcze r12 z odzysku. Starsi fachowcy od klimatyzacji stacjonarnej i chłodnictwa mogą mogą mieć spore zapasy. Spotykam jeszcze takie urządzenia w stanie końca używalności więc poszukaj podzwoń a powinno się udać. Spotkałem kuriera z Wrocławia z podobnym problemem w aucie zabytkowym. Tam zmiana czynnika nie wchodziła w grę. Ponoć za moją radą udało mu się nie oficjalnie znaleźć stary gaz gdzieś w lokalnym serwisie z odzysku. U speców od auto klimatyzacji nawet nie pytaj.


Stara klimatyzacja - p.obelix - 2016-09-14

Na razie napełnij r-600, teraz w nowych samochodach jest używany gaz bardzo toksyczny i palny i nikt tego jakoś nie przeżywa.


Stara klimatyzacja - radekklimat - 2016-09-14

R600 nie nadaje się do klimy, sprawdźcie jakie ma parametry przy danych cisnieniach


Stara klimatyzacja - Retgars - 2017-05-25

No mi by też się przydał jakiś serwis klimatyzacji warszawa albo okolice bo muszę oddać swoją klime z domu do serwisu albo jakby jeszcze mobilnie do mnie przyjechali to już wgl byłoby super bo tak coś słabo mi chłodzi i nie wiem co jest na rzeczy.