Forum Klimatyzacja
Nie działa klima Mini Cooper 2004 R50 - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Nie działa klima Mini Cooper 2004 R50 (/showthread.php?tid=9840)



Nie działa klima Mini Cooper 2004 R50 - tacim - 2016-08-27

Witam was serdecznie nie jestem specem ale lubię dłubać ( hehe słowo klucz) w autach. Ale do sedna zanabyłem Mini i nie działa klima. Byłem u znajomego nabił chyba jak pamiętam 460 i miałem sobie w między czasie dłubać dlaczego nie chodzi. Po 2 tygodniach sprawdził układ szczelny ok 460 było. Podpiąłem pod interfejs autocom tak from china - ale do moich dłubanek zawsze styka. Wyskoczył błąd :
Heat exchanger sensor (to chyba czujnik temp nagrzewnicy tak znalazłem na forum BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=175816 )
jako , że łatwo się nie poddaję rozebrałem konsolę i odnalazłem dwie sztuki Valeo W964178B (ten wygląda jak zwykły temp zewn) i 602587D . Oba wrzuciłem na chwile do lodówki oporność wzrosła to raczej działają Smile.
Wcześniej wymieniłem czujnik ciśnienia klimy ale raczej był dobry. Macie jakies pomysły co jeszcze moge sprawdzić lub co jest przyczyną takiego błędu. Najgorsze jest to , że jak odłaczę te czujniki to autocom nie widzi innych błędów tylko ten
-czujnik wymiennika ciepła
częstotliwość

Błedu tego nie moge wykasować i klima milczy jak zaklęta. Spradząłem napięcie na przewodach na sprężarce jest 12 a na czujnikach 5.


Nie działa klima Mini Cooper 2004 R50 - Whisky - 2016-08-27

Do sprawdzenia sprężarka. Daj to jakiemuś magikowi a jak nie chcesz i chcesz sam "dłubać" to polecam "szukaj" bo taki problem był opisywanie setki razy.


Nie działa klima Mini Cooper 2004 R50 - tacim - 2016-08-28

Sprawdzona tylko robiłem to na przekaźniku oporność 1 czyli cewka padaczka.