Forum Klimatyzacja
Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. (/showthread.php?tid=9887)

Strony: 1 2 3


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - Dariuszek11 - 2016-09-23

Witam.Panowie mam problem ,Dwa miesiace temu znajomy założyl mi klimatyzacje w mieszkaniu,wszysko działało ok chłodziła dobrze przez ten czas ,ale teraz zaczeła kapać woda z jednoski wewnetrznej.Przyszedł znajomy sprawdził tacke, filtr , sciekanie skroplin -wszystko ok.Zauważył że parownik w jadnym miejscu na środku gdzieś był zaszroniony więc popryskał sprayem oczyszczajacym i przestała woda kapać.Nastepnego dnia znowu woda kapała z jednostki.Wiec uznał że jest za mało czynnika-długość instalacji mam 4,5 m.Przyjechał z butlą z czynnikiem R410a podlaczyl do butli dwa manometry wlaczył klime i dopuszczał przewodem czynnik przez godzine odkrecal dopuszczal zakrecal czekal itd.Nastepnego dnia woda nadal kapie , bardzo słabo chłodzi i wyskakuje blad Ch 36- sprawdz poziom czynnika. i klima stop wylącza się.Przyjeźdza znajomy i zowu przez godzine wpuszcza ten czynnik, klimatyzacja wtedy chlodziła bardzo słabo albo wogóle i tak pozostało.Co mam robić dalej z tym moim znajomym bo mam wrażenie że słaby z niego majster.Teraz wpadł na pomysł że dopuści mi czystego freonu ?Mam wrażenie że on za dużo tego czynnika wpuścił ale On twierdzi że nie da sie nabić za dużo.Panowie co ja mam robić?


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - Shitashii - 2016-09-23

MASAKRAaa


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - miezala5 - 2016-09-23

Daj spokój znajomemu!
Masz nieszczelność którą trzeba zlokalizować usunąć!
Zciągnąć co tam zostało czynnika i napełnić według tabliczki!Smile
Czujnik freonu ten twój znajomy posiada?
Nie ważne nie męcz chłopa!Wink


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - Bolas - 2016-09-23

Klima na gwarancji a chłop kopie? Serwisant?


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - barbie - 2016-09-23

to wszystko pisze ta sama osoba .


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - Bolas - 2016-09-24

LG standard wymaga uzupełnienia czynnika powyżej 7,5m długości przewodów między jednostkami. Jeżeli gdzieś uciekł mu czynnik tzn że instalacja jest nieszczelna a co za tym idzie montaż przeprowadził bez próby szczelności lub nawet bez próżniowania instalacji która też jest w stanie wykazać nieszczelność.
Co do samego błędu wskazuje on na zbyt małą różnicę ciśnień.


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - coldtherm - 2016-09-24

napisz co to za urządzenie
kolega ładował tak długo że raczej przeładował twój zchładzalnik
"czysty freon już tylko cię uratuje"


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - coolmaker1 - 2016-09-24

....zastrzelić


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - MarioO - 2016-09-24

podpucha


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - Dariuszek11 - 2016-09-24

Panowie klima nie ma gwarancji.bo on mi prywatnie zakładał.On pracuje w takiej firmie co nawet nie mają urzadzenia do odsysania czynnika- dwoma butlami mi mówił ze może tylko to zrobić ale to ostateczność.Teraz chce z freonem czystym próbować.Nie ma on żadnych termometrów itp.Pozwolić jemu na ten freon czysty? Czy szukać nieszczelności? Teraz żaden błąd nie wyskakuje ale prawie nic nie chłodzi.


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - Dariuszek11 - 2016-09-24

Zakładał mi z kolegą który pojęcie raczej miał.On zobowiązal sie mi serwisować przez dwa lata za darmo.Próżnie robili,Dwa miesiące chłodziła dobrze.


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - coolmaker1 - 2016-09-24

....dla twojego portfela będzie lepiej , a dla kolegi bezpieczniej jak wezwiesz kogoś z wiedza i sprzętem .


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - Whisky - 2016-09-24

No i po szukaniu oszczędności :lol:


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - Dariuszek11 - 2016-09-24

Za lg standard plus P12EN zaplaciłem mu za wszystko 3200zł takze nie wiem czy to tanio?bez gwarancji i jeszcze sie zepsuło.


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - obser - 2016-09-24

Ale ma funkcję "fan" i wychodzi wtedy bardzo fajny wentylator pokojowy.


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - Bolas - 2016-09-24

Na pilota Big Grin
Wracając do tematu wezwij kogoś kto sprawdzi szczelność odessie resztę czynnika i nabije nowego z uruchomieniem - tak jak kolega powiedział skończyło się oszczędzanie teraz nauczysz się ile kosztuje fachowiec i nikt nie będzie cię żałował - kolegę możesz poprosić o partycypację w kosztach. Mam nadzieję że rurek na gwoździu nie roztaczał.


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - aminokwas - 2016-09-24

Z timerem Big Grin


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - Dariuszek11 - 2016-09-24

Dzięki Panowie za pomoc.Poszukam lepszego fachowca lub powiem koledze niech sam szuka kogoś kto to zrobi.Ile mniej więcej kosztuje sprawdzenie szczelności, odessanie i nabicie nowego czynnika??


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - obser - 2016-09-25

Nie szukaj leszego fachowca,tylko po prostu znajdź fachowca.Twoje problemy to ABC każdego serwisu,więc każda firma z branży wszystko Ci ogarnie za jedną wizytą. A koszty,bywa różnie ,jak byś na mnie trafił to doliczm tzw, podatek od głupoty dla wszystkich,którzy albo sami chcieli się bawić w instalatora,albo "szwagier" założył ,bo obejrzał filmik jak się klimę instaluje.A rozwala mnie określenie "czysty freon teraz wpompuje".To ma znaczyć,że uruchamiał Ci na "brudnym"?


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - Dariuszek11 - 2016-09-25

Ten znajomy pracuje 3 lata w firmie która zajmuje sie wentylacją i klimatyzacja, mówil że wiele juz takich klimatyzacji zakładali -także zaufałem mu gadane miał.Często powtarzał że to strasznie wadliwe urządzenia- jak tacy je zakładają to nie dziwie się że żle chodzą jak tu ani wiedzy ani sprzetu narzędzi nie ma.Nie wiem jak takie firmy funkcjonują na rynku.Do założenia nowej klimy wystarczyła im pompa próżniowa, i jak się dobrze zrobi to jest ok ale jak coś żle to już leży bo innego sprzętu nie ma.


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - Bolas - 2016-09-25

Bo się z YT nauczył jak się montuje klimę. Próżnię robi po łebkach a psują się po roku to już nie ich problem niech dzwonią po serwisach ludzie. Przecież zawsze przy "montażu" informują że to wadliwe sprzęty Big Grin Pewnie dodają że teraz to i Mercedesy wadliwe robią Big Grin Co do ceny chyba poniżej 500zł nie zejdzie.


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - Dariuszek11 - 2016-09-25

Panowie wziął za wszystko 3200 zł to dużo czy mało???Dwa miesiące pochodziła i co mam szukać kogoś innego żeby naprawiał coś za co on odpowiada, i płacić jeszcze niemałe pieniądze za naprawe?


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - Bolas - 2016-09-25

Jakby ci to powiedzieć skoro można zobaczyć ceny w necie http://www.ceneo.pl/43615654 Nawet jeżeli nie ma jakiś super rabatów na ten sprzęt to zapłaciłeś tyle żeby zamontował ci to należycie - super promocji nie miałeś. 3300 to netto w katalogu.
Brak faktury = brak możliwości reklamacji i dochodzenia do swojego.


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - Dariuszek11 - 2016-09-25

Aha ok dzięki.Prywatnie mi założył to i prywatnie gościa będe ścigał narazie.Na freon czysty się nie zgodze, powiem żeby ściągał czynnik tym swoim sposobem: dwoma butlami jakoś.Pompe próżniową mają, niech sprawdza nią szczelność,chyba że azot załatwi i niech nabija nowy czynnik na wage- tylko jak on to zrobi ? Może znowu będzie wpuszczał gaz na wyczucie jak maszyna pobiera.Jutro z nim pogadam jak on to jest w stanie zrobić.


Split lg P12EN- po dodaniu czynnika słabo chłodzi. - Bolas - 2016-09-25

Freon to znak towarowy zastrzeżony przez firme DuPont. A freony to grupa gazów - wygoogluj sobie nim zaczniesz powtarzać za "fachowym znajomym" głupoty. Mój kumpel ma wulkanizację jak klient pyta czy pompuje opony azotem ten odpowiada że ma specjalną mieszankę do pompowania opon składającą się z ok 78% Azotu 20% Tlenu i 1% Argonu i kilku innych gazów jak człowiek nie wie to taki skład ma otaczające nas powietrze.