Forum Klimatyzacja
System VRF Fujitsu - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: System VRF Fujitsu (/showthread.php?tid=9900)



System VRF Fujitsu - Rapero700 - 2016-10-01

Mam w projekcie następujące wymagania odnośnie urządzeń systemu VRF projektowanego na urządzeniach Fujitsu.

1) agregat zewnętrzny AJY126LALH:

- wydajność chłodnicza: 40kW
- pobór mocy elektrycznej: 11,53kW
- współczynnik EER=3,47
- głośność: 60dB
- wymiary (wys x szer x głe): 1690x1240x765
- waga: 303kg

2) jednostka wewnętrzna ASYA07GACH:

- wydajność chłodnicza: 2,2kW
- pobór mocy elektrycznej: 17W
- głośność na najniższym biegu w trybie chłodzenia , przy wydatku powietrza min. 420m3/h: 31dB
- posiadanie filtra jonowego , polifenolowego lub równoważnego np. plazmowego
- Wymiary (wys x szer x głe): 295x790x215

3) jednostka wewnętrzna ASYA09GACH:

- wydajność chłodnicza: 2,8kW
- pobór mocy elektrycznej: 18W
- głośność na najniższym biegu w trybie chłodzenia , przy wydatku powietrza min. 420m3/h: 31dB
- posiadanie filtra jonowego , polifenolowego lub równoważnego np. plazmowego
- Wymiary (wys x szer x głe): 295x790x215

4) jednostka wewnętrzna ASYA09GACH:

- wydajność chłodnicza: 3,6kW
- pobór mocy elektrycznej: 22W
- głośność na najniższym biegu w trybie chłodzenia , przy wydatku powietrza min. 420m3/h: 31dB
- posiadanie filtra jonowego , polifenolowego lub równoważnego np. plazmowego
- Wymiary (wys x szer x głe): 295x790x215

Chciałbym dobrać urządzenia innego producenta niż Fujitsu, którego urządzenia spełniają powyższe wymagania. Niestety nie udało mi się znaleźć: mdv - nie spełnia wymiarów dla jednostki zewnętrznej, pobór mocy dla jednostek wewnętrznych, wymiary jednostek wewnętrznych, LG - nie spełnia pobór mocy ele. dla jednostki wew. 2,2kW i 2,8kW, ciśnienie akustyczny ma za mały wydatek na najniższym biegu, wymiary, Samsung - nie spełnia wymiary jednostki zewnętrznej i jej ciśnienie akustyczne, wymiary i głośność jednostek wewnetrznych, Mitshubishi, Daikin i Airwell też nie spełnia.

Czy ktoś się orientuje jaki producent spełnia te wymagania, bo mi nie udało się znaleźć.


System VRF Fujitsu - Rapero700 - 2016-10-01

Sprawdzałem jeszcze Toshibę i Sinclair i też nie spełniają wymagań


System VRF Fujitsu - blaser - 2016-10-01

Mając w projekcie Fujitsu możesz być pewny, że niczym go nie podmienisz no chyba, że bliźniaczym brandem Fuji Electric. Parametry są tak dobrane aby żadne inne urządzenie nie pasowało, a jeżeli już coś się dobierze zazwyczaj przewymiarowane to będzie się kasowo nie kalkulowało.


System VRF Fujitsu - Rapero700 - 2016-10-01

Tylko zgodnie z Prawem Zamówień Publicznych musi istnieć rozwiązanie równoważne. Można napisać do Zamawiającego, aby zmienił wymagane parametry tak, aby np. spełniał je MDV. Ale Zamawiający może się podeprzeć tym, że wymagania te spełnia Fuji Electric, a więc istnieje rozwiązanie równoważne. A czemu twierdzisz, że mogę być pewny, że nic nie będzie spełniało? Fujitsu ma specyficzne parametry, że żaden producent nie jest w stanie tego spełnić? Miałem podobną sytuację, gdy w projekcie był Daikin, żaden producent nie spełniał tych wymagań i zamawiający zmienił parametry żeby istniało rozwiązanie równoważne ( Mitshubishi), które tak jak mówisz było droższe. To chyba świadczy o pewnych uzgodnieniach projektanta z producentem urządzeń, które są w projekcie.


System VRF Fujitsu - Rapero700 - 2016-10-01

Sprawdzałem dla pewności rzeczywiście Fuji Electric spełnia wymagania


System VRF Fujitsu - blaser - 2016-10-02

Rynek systemów jest tak ułożony, że opiera się na "ścisłej współpracy - $" projektant - importer/producent. Pasować będzie jeszcze General ale K-T tego nie puściWink W większości przypadków istnieją równoważne urządzenia - tylko ta równowaga polega na zastąpieniu najczęściej urządzeniami mocniejszymi = droższymi, i tu stoisz na przegranej pozycji. Importer Fujitsu to najbardziej doświadczona firma jeśli chodzi o sprzedaż systemów w Polsce, wiedzą co robią stąd i najwyższa ich sprzedaż, stąd ta pewność.


System VRF Fujitsu - DBKlima - 2016-10-03

Rapero700 napisał(a):Sprawdzałem dla pewności rzeczywiście Fuji Electric spełnia wymagania

Fujitsu, Fuji, Generali Big Grin