Forum Klimatyzacja
Spadek głębokości próżni w wężach - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Spadek głębokości próżni w wężach (/showthread.php?tid=9923)Spadek głębokości próżni w wężach - Riskday - 2016-10-12

WItam,
dlaczego po osiągnięciu głębokiej próżni po około 15-20 min pracy pompy kiedy zamykam zawór przy pompie i na manometrze i wyłączam pompę głębokość próżni szybko spada z około 200 mikronów do około 3000 mikronów ?
Odpada nieszczelność w wężach czy na śrubunkach . Pompa podczas pracy wyciąga 200 mikronów a po odcięciu pompy zaworami (żeby zatrzymać próżnię w wężach ) próżnia zmniejsz się do 3000 mikronów Sad ???
Chciałem sprawdzić wakuometr cyfrowy i podłączyłem go na krótkich wężach do pompy bez układu za wakuometrem. Można powiedzieć że zrobiłem próżnię w wężach i sprawdzałem ich szczelność.


Spadek głębokości próżni w wężach - Bolas - 2016-10-13

Wystarczy zmienić temperaturę przewodów i jakość poleci na łeb na szyję Big Grin


Spadek głębokości próżni w wężach - miezala5 - 2016-10-13

z kąd ci te przewody spadły!Wink ?


Spadek głębokości próżni w wężach - mg - 2016-10-13

Prawdopodobnie po ,,błyskawicznej" próżni wewnętrzna powłoka węży zaczyna się rozklejać. Smile


Spadek głębokości próżni w wężach - Riskday - 2016-10-14

Wpływ temperatury oczywiście wiemy że ma zasadnicze znaczenie ale wtedy spadek głębokości próżni byłby systematyczny i dość powolny a tu ... 200 mikronów a chwilę potem 3000 mikronów Sad mam pewien pomysł jak to jeszcze sprawdzić ale narazie rozważam to czysto teoretycznie. Pomysł z odklejeniem wew. powłoki węży ciekawy Smile sam bym na to nie wpadł Smile))


Spadek głębokości próżni w wężach - Amfan - 2016-10-14

Jeśli się to dzieje gwałtownie to w grę wchodzą opory hydrauliczne. Prawdopodobnie wakuometr znajduje sie przy samej pompie, gdzie prędkości porywania są największe .Podczas pracy pompy tworzy się różnica podciśnień na różnych odcinkach układu. Najlepszym rozwiązaniem byłby 2 wakuometr na końcu instalacji bardziej wiarygodny. Możesz mieć też za małą pompę ,która nie jest w stanie wytworzyć na końcu tak dużego podciśnienia jak na początku instalacji (przy pompie). To też są moje teorie na podstawie obserwacji (i jakieś tam wiedzy) na temat właściwości mechanicznych układów hydraulicznych.


Spadek głębokości próżni w wężach - Riskday - 2016-10-14

Jest to logiczne co mówisz . Mam zamiar podłączyć kawałek miedzi i zobaczę jak to będzie się zachowywać.


Spadek głębokości próżni w wężach - Riskday - 2016-10-16

Po kolejnych próbach wniosek jest bardzo odważny - urządzenie Testo choć nowe jest nieszczelne Sad przez noc analogowe manometry ani drgną a w cyfrowym próżnia spadła z 500 mikronów do 3000 mikronów Sad Nie mam czasu się dalej doktoryzować i tracić czas oddaję sprzęt.