Forum Klimatyzacja
docieplenie domu, termomodernizacja - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Ogrzewnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: docieplenie domu, termomodernizacja (/showthread.php?tid=9994)



docieplenie domu, termomodernizacja - ekolog - 2016-11-25

Planuję kompleksową termomodernizację domu i nie chcę strzelać ani pytać forumowiczów czy dać na ściany10 czy 15 cm styropianu, albo czy wymienić drzwi zewnętrzne, tylko wyliczyć dokładnie, jakie będzie najlepsze rozwiązanie, które będzie opłacalne ekonomicznie.
Słyszałem o programach do obliczeń cieplnych, np. ArCADia-TERMO albo Sankom. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia? Czy są tam dostępne np. bazy materiałów? Czy są łatwe w obsłudze?


docieplenie domu, termomodernizacja - munio152 - 2016-11-28

W programie ArCADia-TERMO masz do wyboru różne materiały, ale i tak możesz sam wprowadzić ich wszystkie parametry. Nie wiem jak Sankom, ale co do ArCADia-TERMO na pewno są jakieś poradniki na yt. Możesz zrobić sobie kilka wariantów i sprawdzić, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy. Jak byś potrzebował pomocy to pisz pw.


docieplenie domu, termomodernizacja - ekolog - 2016-12-08

Ekstra. tylko zastanawiam się jak on to wylicza.
Rozumiem, że najpierw muszę jakoś mój dom wprowadzić do programu? I tu jest problem, bo to stary dom, dokumentacja, jeśli jakaś była, to przepadła... Ewentualnie mógłbym skombinować dalmierz i pomierzyć dom. Ale co do konstrukcji przegród to będzie trochę zgadywania..


docieplenie domu, termomodernizacja - munio152 - 2016-12-09

Arcadia zastępuje ręczne liczenie z norma z tego co pamiętam to chyba jest PN-EN 12831. Jednak jeśli nie wiemy nic na temat ocieplenia budynku, będzie ciężko. Teoretycznie mógł byś przyjąć jakiś standard, ale jeśli chcesz dokładne wyliczenia to bez znajomości przegród będzie ciężko. Można zrobić kilkanaście wariantów dla domu jeśli wiemy w jakich latach był wybudowany, ale nie będą to dokładne informacje dotyczące twojego domu.


docieplenie domu, termomodernizacja - Amfan - 2016-12-09

Na yout...be Sank..m ma swój kanał, na który wrzuca filmy ze szkoleń online.


docieplenie domu, termomodernizacja - ekolog - 2016-12-16

No tak, zgadywanie, ale bez obliczeń to też zgadywanie. Ściany to chyba zwykła cegła, okna kilka lat temu wymienione na PCV, dach będzie podnoszony (chcę dobudować poddasze). Jakbym go obmierzył dalmierzem, to można jakoś te dane przesłać do programu, czy trzeba wklepywać ręcznie?


docieplenie domu, termomodernizacja - munio152 - 2016-12-19

Wszystkie dane wklepujesz ręcznie, nie pamiętam czy jest jakaś możliwość importowania danych. Może w nowszych wersjach coś się zmieniło


docieplenie domu, termomodernizacja - ekolog - 2016-12-19

Hmm, czyli już na pierwszy rzut oka oba programy mocno różnią się od siebie. W S***mie rysuję, a w T**mo wpisuję numerycznie. I tu od razu nasuwa mi się pytanie czy można jakoś wczytać wymiary z dalmierza, żeby nie wpisywać ich ręcznie?


docieplenie domu, termomodernizacja - BK75 - 2017-01-02

Jak masz dalmierz to w czystej teorii dane z niego możesz wrzucić do tego ich architektonicznego modułu. Wtedy będziesz mieć model i wyślesz eksportem do ATermo. Już będzie pół pracy za tobą bez ręcznego wpisywania.
Napisałem w czystej teorii bo to chyba zależy od dalmierza


docieplenie domu, termomodernizacja - ekolog - 2017-01-05

Dzięki BK za konkretne infoSmile
w takim razie poczytam na ich stronie dokładnie, bo nie ukrywam zależałoby mi na tym, żeby nie klepać tyle ręcznie, czas to pieniądz i szkoda mi czasu na ręczne dzierganie, zresztą chyba nawet nie miałbym tyle cierpliwości..


docieplenie domu, termomodernizacja - Fokus123 - 2017-12-17

Ja zastanawiam się właśnie nad zakupem programów od ArCADi. Termocad ma wiele zalet z tego co tu przeczytałam ale czytałam że brak jest chłodzenia w audycie. Czy to naprawdę taki problem ?


docieplenie domu, termomodernizacja - David202 - 2018-01-29

No tak - tego faktycznie nie ma. Program ma jednak prosty i bardzo rozbudowany edytor graficzny i co ważne - zawsze aktualną metodologię. Cena oprogramowania też bardzo atrakcyjna.


docieplenie domu, termomodernizacja - pionier - 2018-04-04

Termocad ma możliwości pobierania geometrii budynku wraz z niezbędnymi danymi z parametrycznego projektu architektonicznego.


docieplenie domu, termomodernizacja - Blizzard - 2018-04-06

TERMOCAD + dalmierz to łatwy i wygodny pomiar odległości. Odpowiedni dalmierz dzięki technologii Bluetooth i oprogramowaniu ArCADia, pozwala przenosić pomiary bezpośrednio na rysunek CAD.