Logowanie Rejestracja
  • Start
  • Szukaj
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Nowe posty
Menu
Start Szukaj Użytkownicy Kalendarz Pomoc Nowe posty
PROFESJONALIŚCI POLECAJĄ
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
REKUPERATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY

Blaupunkt Arrifana 0707

2 Odpowiedzi, 1576 Wyświetleń

Kraska91

  2020-06-22, 18:52:30
Nowy użytkownik
#1
Witam,

Posiadam klimatyzator przenośny Blaupunkt Arrifana 0707. Otóż klimatyzator działa normalnie (chłodzi), ale po chwili pracy diodia "Cooler" zaczyna migać i klimatyzator w tym momencie wieje letnim powietrzem, z rury odprowadzającej do okna ciepłe powietrze również leci letnie powietrze. Od dystrybutora klimatyzatora otrzymałam informację, że "migająca dioda mówi o statusie trybu nastawy, jeżeli zacznie się świecić to zaczyna pracować sprężarka i produkować chłód. Urządzenie otrzymuje informacje z czujnika o osiągnięciu zadanej temperatury i przechodzi w tryb gotowości do następnego cyklu pracy". Klimatyzacja została podłączona do "instalacji", która w zależności od potrzeb prowadzi do dwóch pomieszczeń. W załączeniu przesyłam zdjęcia jak to wygląda - na czas pracy wystawiamy klimatyzator żeby nie stał blisko ściany. Proszę o wyrozumiałość - to miało działać a nie wyglądać. Kratka z przodu jest zaklejona, bo uciekało nią powietrze (już wtedy wiało letnie, ale jakoś nie zwróciliśmy z mężem wcześniej na to uwagi). Główna rura przechodzi później w dwie i w zależności od potrzeb powietrze leci albo do dużego pokoju, albo do sypialni. Urządzenie przestaje chłodzić w momencie podpięcia do instalacji (bez podpinania działa normalnie...). Czy jest ktokolwiek, kto może wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje?

Uprzedzając pytania - mieszkamy w bloku, gdzie nie ma balkonu. Nie można zamontować niczego na elewacji budynku, a więc klimatyzacja stacjonarna odpada.

Będę wdzięczna za jakąś informację / pomoc? Wink pozdrawiam
  • Odpowiedz

Kraska91

  2020-06-22, 19:06:08
Nowy użytkownik
#2
Tutaj jak wygląda "rozgałęzienie" instalacji.
  • Odpowiedz

  • Pokaż wersję do druku


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Serwis ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu firm oraz organizacji z branży HVACR, działających na rynku zarówno polskim jak i poza granicami kraju. Naszą siłą są wyłącznie tematy związane z branżą HVACR oraz unikalna społeczność użytkowników.
NEWSLETTER
Informacje O nas Kontakt Regulamin Reklama Polityka prywatności
Kategorie Artykuły Aktualności Produkty
Działy Klimatyzacja Wentylacja Chłodnictwo Auto - klimatyzacja
Nasze Portale ogrzewnictwo.pl pasywny-budynek.pl
Copyright © 2005-2023 termoclima Sp. z o.o Wszystkie prawa zastrzeżone.
Tryb normalny
Tryb drzewa