Logowanie Rejestracja
  • Start
  • Szukaj
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Nowe posty
Menu
Start Szukaj Użytkownicy Kalendarz Pomoc Nowe posty
PROFESJONALIŚCI POLECAJĄ
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
REKUPERATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY

Zafira 1,8 - brak chłodzenia ale sprężarka działa-pomocy

9 Odpowiedzi, 9917 Wyświetleń

slawinek

  2009-02-09, 17:33:20
Nowy użytkownik
#4
Sprawdziłem rurki.Ta cieńsza robi się gorąca dość szybko natomiast ta grubsza powrotna jest jakby cały czas niezmienna nagrzana chyba od ciepła silnika.
Dzisiaj odpaliłem klimę choć było nieco zimno na dworze 3-4 st C i nie chciała zaskoczyć ale w końcu zaskoczyła jak silnik troszkę ogrzał otoczenie.Korzystając z okazji potrzymałem 5 minut na postoju - nic nie chłodziło.Potem przejechałem się z 10 minut na włączonej klimie i też nic nie chłodziło.Jak na dworze 4 st C to chyba powinno być lodowato a już ta rurka to na pewno-czy źle myślę?Mam wrażenie jakby coś było zatkane.Dodatkowo z kratki nawiewu dość głośno syczy-syczy tak z 3 minuty potem na chwilę cichnie i znowu syczy.Na sprawnej kiedyś klimie tego syczenia nie miałem.Nagrałem ten dźwięk komórką jest tu : http://www.wrzuta.pl/audio/mm5wJMqi6t/sy...imy_zafira lub tu http://rapidshare.de/files/45077285/sycz...3.mp3.html
W ostatnia sobotę było na dworze 15 st C , włączyłem klimę i temperatura w nawiewie zeszła max. do 22 st C - czyli że chłodniczka nie jest chłodzona.Na sprawnej klimie miałem 8stC w kratce nawiewu.

Wydaje mi się,że czynnika jest dosyć w układzie ale musiałbym podjechać na pomiary bo tak na oko to ....

Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2009-02-09, 17:34:36 przez slawinek.)
  • Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku

  • Pokaż wersję do druku


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Serwis ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu firm oraz organizacji z branży HVACR, działających na rynku zarówno polskim jak i poza granicami kraju. Naszą siłą są wyłącznie tematy związane z branżą HVACR oraz unikalna społeczność użytkowników.
NEWSLETTER
Informacje O nas Kontakt Regulamin Reklama Polityka prywatności
Kategorie Artykuły Aktualności Produkty
Działy Klimatyzacja Wentylacja Chłodnictwo Auto - klimatyzacja
Nasze Portale ogrzewnictwo.pl pasywny-budynek.pl
Copyright © 2005-2023 termoclima Sp. z o.o Wszystkie prawa zastrzeżone.
Tryb normalny
Tryb drzewa