Logowanie Rejestracja
  • Start
  • Szukaj
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Nowe posty
Menu
Start Szukaj Użytkownicy Kalendarz Pomoc Nowe posty
PROFESJONALIŚCI POLECAJĄ
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
REKUPERATORY
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
CHŁODNICTWO
WENTYLACJA
POMPY CIEPŁA
TOSHIBA HVAC
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY

Kompresor włącza się i wyłącza co 5 sekund

8 Odpowiedzi, 7601 Wyświetleń

J3drek

  2020-06-13, 18:30:37
Nowy użytkownik
#1
Witam.
W moim aucie Zafira a po nabiciu czynnika i oleju zgodnie z tabliczką znamionową kompresor co mniej więcej 5 sekund włącza się i wyłącza. Kompresor jest po wymianie. Wentylator nie załącza się. Na maszynie przy uruchomieniu kompresora niskie ciśnienie pokazywała ok 4 bar a wysokie ok 11. Co może być przyczyną takiej sytuacji??
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-06-13, 18:38:19 przez J3drek.)
  • Odpowiedz

hrabiap

  2020-06-14, 13:23:46
Użytkownik
#2
Sam chyba sobie na część pytania odpowiedziałeś. Poza tym skąd będzie prawidłowe ciśnienie jeżeli sprężarka chodzi 5sek? Ehh.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-06-14, 13:25:35 przez hrabiap.)
  • Odpowiedz

J3drek

  2020-06-14, 13:31:16
Nowy użytkownik
#3
Że nie będzie prawidłowego ciśnienia to wiem. Pytanie czemu jest taka praca sprężarki??
  • Odpowiedz

hrabiap

  2020-06-14, 15:32:57
Użytkownik
#4
J3drek napisał(a):Wentylator nie załącza się.
. Najpierw zrób to! Potem pogadamy uf
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-06-14, 15:34:19 przez hrabiap.)
  • Odpowiedz

J3drek

  2020-06-14, 15:55:07
Nowy użytkownik
#5
A czy wiatrak nie powinien się załączać po osiągnięciu w układzie wyższego ciśnienia?
  • Odpowiedz

hrabiap

  2020-06-14, 17:26:45
Użytkownik
#6
W tym przypadku odrazu. Poza tym co z tym olejem? Co to znaczy zalana olejem Wg tabliczki? Co zrobiłeś z olejem fabrycznie zalanym?
  • Odpowiedz

J3drek

  2020-06-14, 17:53:11
Nowy użytkownik
#7
Został odessany razem z czynnikiem i zalany nowym. Czyli rozumiem że pierwsze co zdiagnozować to wentylator??
  • Odpowiedz

hrabiap

  2020-06-14, 19:00:55
Użytkownik
#8
Tak. Wentylator. Coś z tym olejem opowiadasz...jak była nowa założona to skąd czynnik w układzie? Po co odciaganie? Itd... Niespójne to wszystko. Odessanie 20 ml..ciężko nazwać wymiana oleju. Ty to serwisujesz? Czy widziałeś tylko ciśnienia u kogoś na maszynce do $? Ok. Zakładając że mimo to co Mówisz nie trzyma się całości czynnik ok i ilość oleju ok. To zrób wentylator. Potem zobaczymy. Dlaczego sprężarka była wymieniona? Zatatla się? Jaka przyczyna?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-06-14, 19:10:55 przez hrabiap.)
  • Odpowiedz

  • Pokaż wersję do druku


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Serwis ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu firm oraz organizacji z branży HVACR, działających na rynku zarówno polskim jak i poza granicami kraju. Naszą siłą są wyłącznie tematy związane z branżą HVACR oraz unikalna społeczność użytkowników.
NEWSLETTER
Informacje O nas Kontakt Regulamin Reklama Polityka prywatności
Kategorie Artykuły Aktualności Produkty
Działy Klimatyzacja Wentylacja Chłodnictwo Auto - klimatyzacja
Nasze Portale ogrzewnictwo.pl pasywny-budynek.pl
Copyright © 2005-2023 termoclima Sp. z o.o Wszystkie prawa zastrzeżone.
Tryb normalny
Tryb drzewa