Forum Klimatyzacja
Bład E3 na wyświetlaczu - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Bład E3 na wyświetlaczu (/showthread.php?tid=10306)



Bład E3 na wyświetlaczu - Limak88 - 2017-05-28

Czesc
Mam problem z dwoma jednostkami kasetonowymi gree gkh12k3fi. Mianowicie po uruchomieniu na dwoch jednostkach wyskakuje blad E3 w instrukcji obsługi pisze ze jest to :


Bład E3 na wyświetlaczu - Limak88 - 2017-05-28

Nie wiem dlaczego mi urwało tekst w poprzednim poście.
Ciąg dalszy: Zabezpieczenie niskiego ciśnienia sprężarki, wyciek czynnika chłodniczego lub też tryb odzysku czynnika.
Zakładał mi je mój kolega a że ja mieszkam za granicą i on nie może teraz do mnie przyjechać to chciałem się dowiedzieć czy mogę zrobić coś sam bo mam w mieszkaniu prawie 30 stopni temp. Jednostki chodziły 3 miesiące w Polsce więc są prawie że nowe. Kolega mówił że wyciek czynnika odpada i że mogą być w trybie odzysku czynnika. Przeczytałem instrukcję ale nic nie znalazłem o tym trybie ani jak z niego wyjść. ?Czy jesteście w stanie mi coś doradzić??


Bład E3 na wyświetlaczu - radekklimat - 2017-05-28

Weź miejscowego chlodniarza i niech sprawdzi manometrami ciśnienia, stawiam na niedobór lub brak gazu


Bład E3 na wyświetlaczu - Limak88 - 2017-05-29

Ok poszukam kogoś. Ale z tego co pamiętam jak gaz wypuszczał ze sprężarki tylko nie pamietam dokładnie ale coś ponad 10 bar było. A jakie wartości prawidłowe powinny być na wysokim i niskim ciśnieniu po uruchomieniu klimatyzatora i w stanie nieuruchomionym? Klimatyzator 3.5kW chlodzenie i 4kW grzanie


Bład E3 na wyświetlaczu - manitou - 2017-05-29

Raczej uciekł Ci gaz. Tryb odzysku czynnika to procedura serwisowa, wymaga uruchomienia. Co Ci miał kolega powiedzieć? że źle zakielichował i uciekło? Czy przed tym błędem system pracował prawidłowo w obecnej lokalizacji? Jeśli tak to tym bardziej opcja brak czynnika jest możliwa.


Bład E3 na wyświetlaczu - Limak88 - 2017-05-29

Hmm... próba szczelnosci byla robiona, po wypuszczeniu gazu test sprejem szczelnosci po kielicham sam psikalem i nic nie uciekało więc teraz nic nie rozumię. 5 minut po pierwszym uruchomieniu u mnie pojawil sie ten blad.


Bład E3 na wyświetlaczu - mikulesza1988 - 2017-05-29

Witam. Miałem taki sam problem z Gree. Jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie zabezpieczenia z pilota przewodowego


Bład E3 na wyświetlaczu - Limak88 - 2017-05-29

Mikulesza1988 tylko ja nie mam pilota przewodowego tylko bezprzewodowy. Jeden pilot do dwoch jednostek. Ale dzięki poczytam coś o tym może coś znajdę.


Bład E3 na wyświetlaczu - sulejowek - 2017-05-29

mikulesza1988 napisał(a):Witam. Miałem taki sam problem z Gree. Jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie zabezpieczenia z pilota przewodowego

O to to to własnie to Smile

Bez pilota przewodowego nic nie zrobisz . Mikulesza ma rację


Bład E3 na wyświetlaczu - Limak88 - 2017-05-31

To mam kupic sterownik przewodowy i wył. zabezpieczenie z. Jak mam dwie takie same jedn. to potrzebuje dwa sterowniki czy podepnę pod ten jeden ? Te sterowniki sa uniwersalne czy do kazdego modelu jest inny sterownik?


Bład E3 na wyświetlaczu - mikulesza1988 - 2017-06-01

Wystarczy jeden. Poprostu podłącz do jednego zrób co masz zrobić, odlacz i podłącz drugiego.


Bład E3 na wyświetlaczu - pasik1002 - 2017-06-04

a może masz zakręcone zawory przy jednostce zewnętrznej ???