Forum Klimatyzacja
Samsung RB41J7235SR No Frost - słabo mrozi - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Samsung RB41J7235SR No Frost - słabo mrozi (/showthread.php?tid=10391)



Samsung RB41J7235SR No Frost - słabo mrozi - megatapety - 2017-07-04

Witam,

Zauważyłem że coś dziwnie mrozi mi zamrażarka, wrzuciłem do środka czujnik dallasa żeby sprawdzić temperatury. Na panelu mam ustawione -23, wyniki poniżej, możecie mi powiedzieć czy to jest normalne ?, czy od razu reklamować.


Samsung RB41J7235SR No Frost - słabo mrozi - megatapety - 2017-07-04

Zamieszczam jeszcze pierwszy pomiar. z dnia 3.07


Samsung RB41J7235SR No Frost - słabo mrozi - barbie - 2017-07-04

nie kupuj lodówek w sklepie z telefonami .


Samsung RB41J7235SR No Frost - słabo mrozi - radekklimat - 2017-07-05

Brak gazu, norma


Samsung RB41J7235SR No Frost - słabo mrozi - megatapety - 2017-07-05

radekklimat napisał(a):Brak gazu, norma

Sprawdziłem temperatury w chłodziarce i wygląda że tutaj jest ok.Ze informacji dostępnych w internecie wynika że jest jeden agregat.


Samsung RB41J7235SR No Frost - słabo mrozi - radekklimat - 2017-07-06

To jak jest ok to nie rozumiem postu, model samsunga, wiek, czynnik jaki?


Samsung RB41J7235SR No Frost - słabo mrozi - megatapety - 2017-07-06

radekklimat napisał(a):To jak jest ok to nie rozumiem postu, model samsunga, wiek, czynnik jaki?

Problem jest taki jak na wstępie, zamrażarka słabo mrozi, chłodziarka działa dobrze. Lodówka ma może 6-7 miesięcy.


Samsung RB41J7235SR No Frost - słabo mrozi - barbie - 2017-07-06

sprzęt polski na gwarancji-jaki problem z naprawą ? .


Samsung RB41J7235SR No Frost - słabo mrozi - megatapety - 2017-07-07

barbie napisał(a):sprzęt polski na gwarancji-jaki problem z naprawą ? .

Raz zgłaszaliśmy do reklamacji, zaraz po kupnie, to serwisant powiedział że to działa jak klimatyzacja, że tak się nie mierzy temperatury (wtedy mierzyliśmy termometrem rtęciowym do użytku zewnętrznego), więc zostawiliśmy to na parę miesięcy, ale widać że problem jest, a nam kity wciskał, dlatego dałem elektroniczny termometr z zapisem wyników na serwer. Czy to nie jest normalna sytuacja?, jak ustawiam -23 w zamrażarce to taka temperatura powinna tam być?


Samsung RB41J7235SR No Frost - słabo mrozi - HC - 2017-07-09

megatapety napisał(a):
barbie napisał(a):sprzęt polski na gwarancji-jaki problem z naprawą ? .

Raz zgłaszaliśmy do reklamacji, zaraz po kupnie, to serwisant powiedział że to działa jak klimatyzacja, że tak się nie mierzy temperatury (wtedy mierzyliśmy termometrem rtęciowym do użytku zewnętrznego), więc zostawiliśmy to na parę miesięcy, ale widać że problem jest, a nam kity wciskał, dlatego dałem elektroniczny termometr z zapisem wyników na serwer. Czy to nie jest normalna sytuacja?, jak ustawiam -23 w zamrażarce to taka temperatura powinna tam być?

Pomijając kwestie dokładności pomiaru twojej sondy temperaturowej w stosunku do termostatu zamrażarki. To jeżeli umieściłeś elektroniczny termometr w dobrym miejscu, to powinno być -23 st.C(+-5). Nie robię "takich" pierdów, ale podejrzewam, że DELTA T nie powinna przekraczać 3-5 st.C. Tak jak już któryś kolega napisał najprawdopodobniej brak gazu lub czujnik temperatury od termostatu się rozjechał.

Pozdrawiam


Samsung RB41J7235SR No Frost - słabo mrozi - megatapety - 2017-07-17

HC napisał(a):
megatapety napisał(a):
barbie napisał(a):sprzęt polski na gwarancji-jaki problem z naprawą ? .

Raz zgłaszaliśmy do reklamacji, zaraz po kupnie, to serwisant powiedział że to działa jak klimatyzacja, że tak się nie mierzy temperatury (wtedy mierzyliśmy termometrem rtęciowym do użytku zewnętrznego), więc zostawiliśmy to na parę miesięcy, ale widać że problem jest, a nam kity wciskał, dlatego dałem elektroniczny termometr z zapisem wyników na serwer. Czy to nie jest normalna sytuacja?, jak ustawiam -23 w zamrażarce to taka temperatura powinna tam być?

Pomijając kwestie dokładności pomiaru twojej sondy temperaturowej w stosunku do termostatu zamrażarki. To jeżeli umieściłeś elektroniczny termometr w dobrym miejscu, to powinno być -23 st.C(+-5). Nie robię "takich" pierdów, ale podejrzewam, że DELTA T nie powinna przekraczać 3-5 st.C. Tak jak już któryś kolega napisał najprawdopodobniej brak gazu lub czujnik temperatury od termostatu się rozjechał.

Pozdrawiam

Dziękuje za pomoc, najpierw serwis kazał rozmrozić na 24 godziny, a jak to nic nie da to dopiero przyjadą.

pozdrawiam