Forum Klimatyzacja
Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G (/showthread.php?tid=1061)



Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - herrmes - 2008-04-12

Mój pierwszy post na forum, zatem wypada się przywitać - witam wszystkich!
Właśnie wróciłem z nieudanego przeglądu klimatyzacji (Opel Astra G). Obsługa na początku zasugerowała, że zawór niskiego ciśnienia był wymieniany i jest inny niż być powinien (średnica zaworu niskiego ciśnienia jest obecnie taka sama jak wysokiego). Ale powiedzieli, że to nie problem, zrobią serwis przez zawór wysokiego ciśnienia (nie mieli redukcji na wąż niskiego ciśnienia).
Czynnik, olej został odessany, wytworzona próżnia, układ szczelny i niestety nie udało się dobić czynnika. Otrzymałem informację, że zawór lub redukcję będą mieć we wtorek i wówczas zapraszają.
Moje pytania po wizycie są następujące:
1. Czy przez zawór wysokiego ciśnienia można przeprowadzić pełną usługę serwisową klimatyzacji?
2. Gdzie jest w Astrze G, ewentualnie jak rozpoznać, zawór wysokiego i niskiego ciśnienia.

Moim zdaniem zawór niskiego ciśnienia jest przy podszybiu, a wysokiego przy chłodnicy. Serwis podłączał odwrotnie  Może tu jest przyczyna?


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - bodzio - 2008-04-12

herrmes napisał(a):Moim zdaniem zawór niskiego ciśnienia jest przy podszybiu, a wysokiego przy chłodnicy. Serwis podłączał odwrotnie  Może tu jest przyczyna?
Masz racje.

Zawór wysokiego ciśnienia ma większą średnice od niskiego.


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - herrmes - 2008-04-12

U mnie oba zawory są tej samej wielkości Sad Stąd moje pytanie, jak je rozróżnić i gdzie są umiejscowione konkretnie w Astrze G.


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - bodzio - 2008-04-12

ten za skraplaczem (chłodnica z przodu) to wysokie ciśnienie.
Jeżeli zawory są na rurkach to ten na grubszej jest od niskieco ciśnienia a ten na cieńszej od wysokiego.

Swoją stroną dobry fachowiec odrazu odróżni zawory.


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - elektromechanik - 2008-04-12

herrmes napisał(a):U mnie oba zawory są tej samej wielkości Sad Stąd moje pytanie, jak je rozróżnić i gdzie są umiejscowione konkretnie w Astrze G.
z

Kolego jest dokładnie jak piszę kolega ,,bodzio". Jeżeli jest tak jak piszesz to < szczerze Ci radzę > sp....aj od tych fachowców czym prędzej póki Ci nie rozwalą klimy do reszty. Poszukaj fachowca z prawdziwego zdarzenia.
Co ma średnica zaworu do jego działania? Jeśli oni nie mogą odróżnić strony ssawnej od tłocznej to więcej się tam nie pokazuj.


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - herrmes - 2008-04-14

Koledzy zaczynam powoli wpadać w panikę Smile
Znalazłem trzy łączniki kontrolne (zawory). Czy mógłby ktoś jednoznacznie je zidentyfikować?
[Obrazek: 5340df51df884bbam.jpg]


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - bodzio - 2008-04-14

Zawór "A" to wysokie ciśnienie.
"B" to niskie, jeżeli w tym miejscu wchodzą dwie rurki w kabine a ten zawór "B" jest na tej grubszej.


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - herrmes - 2008-04-14

mg_1 napisał(a):Witam

A wysokie ciśnienie
B wysokie ciśnienie

Zawór niskiego ciśnienia znajduje się w okolicy zaworu B, 10 cm w prawo, 10 cm w stronę ściany grodziowej i 20cm w dół.
(C na zdjęciu nie jest z tego samochodu)
I to by się zgadzało mg_1, zawór A i B mają taką samą średnicę, rzeczywiście w dół od B jest trzeci zawór (umiejscowiony w podobny sposób jak na zdjęciu C).


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - herrmes - 2008-04-14

bodzio napisał(a):Zawór "A" to wysokie ciśnienie.
"B" to niskie, jeżeli w tym miejscu wchodzą dwie rurki w kabine a ten zawór "B" jest na tej grubszej.
W miejscu zaworu B wychodzą dwie rurki, zawór B jest na cienkiej, zawór C jest na grubej rurce.


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - bodzio - 2008-04-14

Tak, jeżeji "B" jest na cienkiej to wysokie. A ten ''C'' obok na grubszej to niskie (zawór z większą średnicą)

Więc hermes nie wracaj do tamtego zakładu bo będą ci napełniać klime tylko od strony wysokiego ciśnienia Wink


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - herrmes - 2008-04-14

Koledzy mg_1, bodzio może powiecie mi jeszcze ile oleju wchodzi do klimatyzacji Astry G.
I jeszcze raz WIELKIE dzięki za rozróżnienie zaworów.
Swoją drogą co to za czasy, że zanim udasz się na naprawę musisz sam potrafić ją wykonać Smile


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - bodzio - 2008-04-14

Napisz jaki silnik i rok?


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - herrmes - 2008-04-14

Astra G 1.6 16v 99r


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - bodzio - 2008-04-14

Według moich danych 295 cm3 czynnika 900gr


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - herrmes - 2008-04-14

Czynnika na pewno 700g, o oleju nic nie znalazłem Sad


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - bodzio - 2008-04-14

Sprawdzałem z dwóch źródeł i jest jak napisałem. Jeżeli u Ciebie pod maską pisze czynnika 700g to tak jest .


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - herrmes - 2008-04-14

Wielkie dzięki PANOWIE !!!


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - bodzio - 2008-04-14

Chyba mam srare żródła Smile


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - bodzio - 2008-04-14

Nie, u mnie Astra i Vectra ma tak samo w benzynce oczywiście

Tu jeszcze inaczej http://www.art-tech.it/work/autolux/listini/Gas.htm


Zawór wysokiego i niskiego ciśnienia - Astra G - przemot - 2016-12-12

Cześć,

"Lekko" odświeżę temat, gdyż mam pytanie odnośnie kapturka na zawór niskiego ciśnienia. Konkretnie czy ktoś może doradzić mi jaki kapturek (link do jakiejś strony lub oznaczenie nakrętki) powinienem kupić na zawór, który na zdjęciu jest oznaczony literą "C" (ew. gdzie w Warszawie spokojnie zakupię taką nakrętkę). Swego czasu nabijałem klimatyzację i serwisant zauważył, że nie mam tej osłony a wolałbym, aby nic nie wpadło mi do zaworu Sad Niestety nie wiem jaki korek będzie pasował do tego zaworu. Czy ktoś będzie mi w stanie pomóc?