Forum Klimatyzacja
System Multi-Split Mitsubishi - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: System Multi-Split Mitsubishi (/showthread.php?tid=11048)



System Multi-Split Mitsubishi - fido2001 - 2018-08-09

Przede wszystkim witam serdecznie wszystkich na forum.

Założyłem tutaj swój profil ponieważ rozpoczynam właśnie przygodę z klimatyzacją w moim domu. Nie jestem wstanie od razu za jednym zamachem wyposażyć sobie mieszkania tak jak bym chciał, dlatego będę inwestował w chłodzenie małymi krokami. na początek idzie pokój dzienny i sypialnia. Do tej pory zdążyłem wyrobić sobie zdanie (teoretycznie) na temat producentów i wiem że aby mieć coś porządnego powinienem szukać między Daikinem a Mitsubishi. Idąc dalej, zdecydowałem się na Mitsubishi - model Diamond (?) chyba ze względu na wygląd, bo ten model jest naprawdę śliczny (oczywiście kwestia gustu - mnie się podoba). W czasie rozmowy z ew. wykonawca/sprzedawcą/instalatorem pojawiło się kilka kwestii. Ponieważ jestem laikiem chciałbym Was się poradzić, ew. dopytać co sądzicie o tym co mi zarekomendowano.

1. Na początku chciałem jedną jednostkę o mocy 5kW umieszczoną w pokoju dziennym - 20m2. Liczyłem na to, że strumień zimnego powietrza bez trudu schłodzi mi również sąsiadującą sypialnię - 16m2. Instalator doradził mi że lepszym pomysłem będzie zamiast jednej jednostki 5kW zrobić multisplit z 3,5kW w dziennym i 1,8kW w sypialni. Czy takie rozbicie na dwie jednostki faktycznie będzie wg Was lepszym rozwiązaniem.

2. Zauważyłem że cenowo różnica jest niewielka (20-30?) między jednostką 1,8kW a 2,5kW. W związku z tym zastanawiam się czy nie będzie lepiej dołożyć te 20? i wziąć ta mocniejszą jednostkę 2,5kW do sypialni. Co myślicie ?

3. Czy rurka od skroplin w zimie będzie działać jak nawiewnik ? to znaczy, czy jest ryzyko że grawitacyjnie będzie się nią zaciągało zimne powietrze z zewnątrz do mieszkania ?

4. Czy lepiej jest powiesić na ścianie budynku czy postawić na balkonie. Elewacja jest ocieplona styropianem o grubości 15cm. Intuicja podpowiada mi że lepiej będzie postawić jednostkę zew. na balkonie na jakimś cokole zamiast przykręcać do ściany przez styropian.

5. Co w ogóle sądzicie o firmie i modelu. Czy faktycznie "Mitsubishi Diamond" to górna półka. Cicha i porządnie wykonana.

Czy jest coś na co powinienem szczególnie zwrócić uwagę przy montażu, ew. czy jest cos o czym powinienem wiedzieć lub coś o co mógłbym poprosić przy instalacji. Będę wdzięczny za każdą poradę.

Pozdrawiam,
Rafał.


System Multi-Split Mitsubishi - DBKlima - 2018-08-10

1) 5 kW na 20m2 to mocna przesada . Instalator dobrze doradził dzieląc jedno urządzenie na dwa mniejsze .
2) 3,5+1,8kW = 5,3 więc agregat do tego jest dobrany prawie idealnie, zwiększając moc wewnetrznego z 1,8 na 2,5 nic nie zyskasz ponieważ moc agregatu ci nie wzrasta tylko rachunek za urządzenie .
Instalator widać że wie co robi nie mieszaj w konfiguracji jest prawidłowa.
Z tego właśnie powodu klient nie powinien oglądać cennika, ponieważ wpadają mu głowy idee które nie mieszczą się instalatorowi w głowie .
3) Urządzenie na elewacji nie będzie zagracać balkonu, będzie ciszej, będzie czyściejsze i łatwiejsze do mycia przy przeglądzie który będzie 2 razy w roku przez najbliższe 5 lat .
4) Co byś nie brał z Fuji Mitsu Daikin Panasonic Toshiba Hitachi to są to dobrzy producenci .
Cena jest uzależniona od desigen - kształt kolor dodatkowe funkcje .
Wszystkie klimatyzatory schładzają, dogrzewają osuszają jeśli mają coś więcej to zazwyczaj cena wzrasta .
Wybrałeś drogi model od drogiego producenta . Wygląd to kwestia gustu mi on się nie podoba . Wolę białe EFy.


Jeśli masz firmę z polecenia i widziałeś jak montują to wiesz jak powinien wygląd efekt końcowy .
Z tego co piszesz ten co ci doradzał wie co mówi .