Forum Klimatyzacja
Dobór klimatyzatora, pokój 30 m2, Galanz - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Dobór klimatyzatora, pokój 30 m2, Galanz (/showthread.php?tid=11053)



Dobór klimatyzatora, pokój 30 m2, Galanz - Kryniu777 - 2018-08-11

Dom jednorodzinny w starym budownictwie. 3 piętro pod samym dachem. Strych docieplony. Dom z zewnątrz będzie docieplany w przyszłym roku.
W jednym pokoju na 3 piętrze mam od 8 lat zamontowany klimatyzator Galanz 2,5 KW typu On - Of na sprężarce Samsunga (nie pamiętam modelu) w pokoju ok 16 m2. Czuje duży zapas mocy. Nie jest strasznie głośny, ale mógłby pracować ciszej. Ogólnie udany zakup - zero problemów

Chce założyć klimatyzator w drugim pokoju na 3 piętrze o pow. ok 32 m2.

W pracy mam klimatyzator Galanz VIVA AUS-12H53R150P inwerter 2,6 KW - daje rade, powierzchnia biura ok 25 m2, sufit wysoko - wyżej niż standard (3 piętro pod strychem, strych nie docieplony, budynek też nie) według parametrów: Poziom hałasu jednostki wewnętrznej 25/37/40 dB, Poziom hałasu jednostki zewnętrznej 52dB

Waham się na modelem Galanz Inverter Arcus 3,60 kW AUS-12H53R150P inwerter, tylko jest on rzekomo głośniejszy: Poziom hałasu jednostki wewnętrznej 50 dB, Poziom hałasu jednostki zewnętrznej 64 dB

Inne klimatyzatory nie wchodzą w grę (cena ważny aspekt, wygląd zewnętrzny oraz zadowolenie z wieloletniej pracy klimatyzatorów Galanz)

Pytanie czy 2,6 KW da radę (uważam, że tak, nie chce robić chłodni, lecz zmniejszy temp) oraz czy 3,6 Arcus będzie dużo głośniejszym.


Dobór klimatyzatora, pokój 30 m2, Galanz - Kryniu777 - 2018-08-24

Prosiłbym odpowiedź czy klimatyzator Galanz VIVA AUS-12H53R150P inwerter 2,6 KW (jestem zadowolony z tego modelu) będzie wystarczający do pokoju w domu jednorodzinnym w starym budownictwie. 3 piętro pod samym dachem. Strych docieplony. Dwa duże okna plastikowe od wschodu. Dom z zewnątrz będzie docieplany w przyszłym roku. Metraż pokoju jednak 35 metrów. Wysokość pokoju standard.


Dobór klimatyzatora, pokój 30 m2, Galanz - hdtv - 2018-08-24

Kryniu777 napisał(a):Prosiłbym odpowiedź czy klimatyzator Galanz VIVA AUS-12H53R150P inwerter 2,6 KW (jestem zadowolony z tego modelu) będzie wystarczający do pokoju w domu jednorodzinnym w starym budownictwie. 3 piętro pod samym dachem. Strych docieplony. Dwa duże okna plastikowe od wschodu. Dom z zewnątrz będzie docieplany w przyszłym roku. Metraż pokoju jednak 35 metrów. Wysokość pokoju standard.
może styyknać ale mogą być problemy - po co się zyłować - kup 3.5 KW róznica w cenie to pewnie 200 zeta i będzie OK


Dobór klimatyzatora, pokój 30 m2, Galanz - Kryniu777 - 2018-08-25

Problem jest tego rodzaju, że pisałem po sprzedawcach i nikt nie ma dostępnego 3,6 KW Ganalz VIVA AUS-12H53R150P. Jest to dla mnie sprawdzony model i cichy (sąsiad ma nowego samsunga, który jest głośniejszy).
Jest dostępny Galanz Inverter Arcus 3,60 kW AUS-12H53R150P, ale parametrowo wychodzi, że jest sporo głośniejsza.....
We wrześniu planuje remont i chce założyć klimę przy remoncie, skąd pomysł o 2,5 kw,


Dobór klimatyzatora, pokój 30 m2, Galanz - MarioO - 2018-08-25

Wykonawca dobiera moc urządzenia.W swojej ofercie będzie też miał spory wybór splitów


Dobór klimatyzatora, pokój 30 m2, Galanz - romualdfil - 2018-10-01

w sklepie powinni ci doradzić


Dobór klimatyzatora, pokój 30 m2, Galanz - DBKlima - 2018-10-01

Widziałeś sklep z klimatyzacją Galanz ? Kto to trzyma na półkach poza ich producentem .
- Desperat :lol: :lol: :lol: