Forum Klimatyzacja
klimatyzacja kanałowa jaka i jakie kanały . - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: klimatyzacja kanałowa jaka i jakie kanały . (/showthread.php?tid=11097)



klimatyzacja kanałowa jaka i jakie kanały . - mariusz7908 - 2018-09-02

Witam chciałem zapytać o klimatyzację kanałową . Mam do schłodzenia poddasze mieszkalne w sumie 3 pokoje 50 m2 nad nim jeszcze strych idealny układ do kanałówki .
Z tym że każdy z instalatorów ma inna wizję. Koledzy powiedzie mi na jakich kanałach zrobić ta instalacje z flexa pokrytego kauczukiem czy kanałów izolowanych wełna i czy zastosować
anemostaty czy kratki rozprężne? Jeden instalator twierdzi że lepiej tańsze kanały z flexy i wymieć za jakiś czas i anemostaty po 2 w każdym pokoju zaciąg i wyciąąg. Drugi uważa że kanały izolowane wełna
kratki rozpężne żeby w pokojach dzieci powietrze wpadało łagodnie i proponuję dopływ powietrza z zewnątrz tzw czerpnię . Twierdzi że może działać to jako wentylacja w chłodniejsze drzwi jak zamontuje filtr. Obawiam się że jak wyłączę klimę
będzie smród na samej wentylacji .Przepustnice regulowane ręcznie maja być na strychu raz ustawione i tyle . A i jakiego producenta polecacie gree sinclair kaisai rotenso? Chcę urządzenie z średniej półki . Dzięki pozdrawiam


klimatyzacja kanałowa jaka i jakie kanały . - Haurox91 - 2018-09-03

Flexy to jedno wielkie nieporozumienie jeśli ktoś robi tym CAŁE instalacje. Drugi fachura ma lepszą wizje ale zapewne droższą.


klimatyzacja kanałowa jaka i jakie kanały . - jurny_drwal - 2018-09-03

Jeżeli dłuższe odcinki to spiro, końcówki na flexach. Ja robię na wełnie 40-50mm Na dobrą sprawę możesz zaciągać powietrze z poddasza, wtłaczać tylko chłodne. Rozprężne najlepsze ale zajmują stosunkowo więcej miejsca, zazwyczaj robię na anemostatach okrągłych i jest ok. Mówisz o średniej półce, a wymieniłeś najniższa. Dołóż do Toshiby, Daikina albo chociaż LG.


klimatyzacja kanałowa jaka i jakie kanały . - mariusz7908 - 2018-09-05

Koledzy a jaka wersja lepsza w każdym pomieszczeniu kratka zaciągowa i wyciągowa czy zaciągowa na korytarzu jedna duża i w pomieszczeniach po 1 . I czy np czerpnia powietrza z zewnątrz i przepustnica to jest dobry pomysł . Pozdrawiam


klimatyzacja kanałowa jaka i jakie kanały . - mariusz7908 - 2018-09-09

Który z tych modeli jest godny uwagi i na co patrzeć ? Jedne maja większą wydajność przepływu do 1000 m3h a inne wyższe pa . Bo patrząc na parametry sinclair wychodzi chyba lepiej od tego daikina . to są wszystko 5 kw na raptem 50 m2 z tym że to poddasze i chcą montować bo się boja że 3,5 nie da rady . I czy mimo braku wentylacji ma sens robić czerpnię z siłownikiem i sterownikiem Dzięki za odpowiedz .

Daikin FDXM50F3 / RXM50M9

Sinclair ASD-18BI / ASGE-18BI

Rotenso Nevo N50V

KAISAI KTI-18HWF32 5,3kW/5,6kW


klimatyzacja kanałowa jaka i jakie kanały . - DBKlima - 2018-09-10

Pod każdy względem z tych urządzeń wybrał bym tylko Daikina
5kW to mądry wybór, a 3,5kW za słaba kanałówka na 50m2 o sprężu nie wspomnę.
Co do wprowadzenia świeżego powietrza to osobiście bym chciał je przy kanałówce mieć z dodatkowym filtrem wstępnym na fizelinie by go sobie często przyciąć i wymienić.
Zawsze można urządzenia używać do wentylowania pomieszczenia oczywiście nie będzie odzysku jak przy reku ale lepiej mieć niż potem żałować że się oszczędziło na tym co dobre .


klimatyzacja kanałowa jaka i jakie kanały . - AKTIMAR - 2018-09-11

Polecam wykonanie instalacji z Płyty STEINOTHAN 20mm. Kanały produkuje się na miejscu.
Nawiew do Pokoi w okolicach okien, jedna czerpnia w korytarzu.


klimatyzacja kanałowa jaka i jakie kanały . - DBKlima - 2018-09-11

To poddasze w domu więc raczej rura spiro, płytę kochają szczury i myszy . Stalowa rura jest mniej zjadliwa Wink