Logowanie Rejestracja
  • Start
  • Szukaj
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Nowe posty
Menu
Start Szukaj Użytkownicy Kalendarz Pomoc Nowe posty
tutaj jesteś:   Forum Klimatyzacja › Klimatyzacja.pl › Klimatyzacja
Wstecz 1 … 34 35 36 37 38 … 166 Dalej
  • alexa

klimatyzacja kanałowa jaka i jakie kanały .

8 Odpowiedzi, 7155 Wyświetleń

mariusz7908

  2018-09-02, 19:12:14
Nowy użytkownik
#1
Witam chciałem zapytać o klimatyzację kanałową . Mam do schłodzenia poddasze mieszkalne w sumie 3 pokoje 50 m2 nad nim jeszcze strych idealny układ do kanałówki .
Z tym że każdy z instalatorów ma inna wizję. Koledzy powiedzie mi na jakich kanałach zrobić ta instalacje z flexa pokrytego kauczukiem czy kanałów izolowanych wełna i czy zastosować
anemostaty czy kratki rozprężne? Jeden instalator twierdzi że lepiej tańsze kanały z flexy i wymieć za jakiś czas i anemostaty po 2 w każdym pokoju zaciąg i wyciąąg. Drugi uważa że kanały izolowane wełna
kratki rozpężne żeby w pokojach dzieci powietrze wpadało łagodnie i proponuję dopływ powietrza z zewnątrz tzw czerpnię . Twierdzi że może działać to jako wentylacja w chłodniejsze drzwi jak zamontuje filtr. Obawiam się że jak wyłączę klimę
będzie smród na samej wentylacji .Przepustnice regulowane ręcznie maja być na strychu raz ustawione i tyle . A i jakiego producenta polecacie gree sinclair kaisai rotenso? Chcę urządzenie z średniej półki . Dzięki pozdrawiam
  • Odpowiedz

Haurox91

  2018-09-03, 14:14:27
Użytkownik
#2
Flexy to jedno wielkie nieporozumienie jeśli ktoś robi tym CAŁE instalacje. Drugi fachura ma lepszą wizje ale zapewne droższą.
  • Odpowiedz

jurny_drwal

  2018-09-03, 17:17:51
Użytkownik
#3
Jeżeli dłuższe odcinki to spiro, końcówki na flexach. Ja robię na wełnie 40-50mm Na dobrą sprawę możesz zaciągać powietrze z poddasza, wtłaczać tylko chłodne. Rozprężne najlepsze ale zajmują stosunkowo więcej miejsca, zazwyczaj robię na anemostatach okrągłych i jest ok. Mówisz o średniej półce, a wymieniłeś najniższa. Dołóż do Toshiby, Daikina albo chociaż LG.
  • Odpowiedz

mariusz7908

  2018-09-05, 17:19:55
Nowy użytkownik
#4
Koledzy a jaka wersja lepsza w każdym pomieszczeniu kratka zaciągowa i wyciągowa czy zaciągowa na korytarzu jedna duża i w pomieszczeniach po 1 . I czy np czerpnia powietrza z zewnątrz i przepustnica to jest dobry pomysł . Pozdrawiam
  • Odpowiedz

mariusz7908

  2018-09-09, 19:17:38
Nowy użytkownik
#5
Który z tych modeli jest godny uwagi i na co patrzeć ? Jedne maja większą wydajność przepływu do 1000 m3h a inne wyższe pa . Bo patrząc na parametry sinclair wychodzi chyba lepiej od tego daikina . to są wszystko 5 kw na raptem 50 m2 z tym że to poddasze i chcą montować bo się boja że 3,5 nie da rady . I czy mimo braku wentylacji ma sens robić czerpnię z siłownikiem i sterownikiem Dzięki za odpowiedz .

Daikin FDXM50F3 / RXM50M9

Sinclair ASD-18BI / ASGE-18BI

Rotenso Nevo N50V

KAISAI KTI-18HWF32 5,3kW/5,6kW
  • Odpowiedz

DBKlima

  2018-09-10, 11:38:50
Top użytkownik
#6
Pod każdy względem z tych urządzeń wybrał bym tylko Daikina
5kW to mądry wybór, a 3,5kW za słaba kanałówka na 50m2 o sprężu nie wspomnę.
Co do wprowadzenia świeżego powietrza to osobiście bym chciał je przy kanałówce mieć z dodatkowym filtrem wstępnym na fizelinie by go sobie często przyciąć i wymienić.
Zawsze można urządzenia używać do wentylowania pomieszczenia oczywiście nie będzie odzysku jak przy reku ale lepiej mieć niż potem żałować że się oszczędziło na tym co dobre .
Części oraz urządzenia firmy Daikin
  • Odpowiedz

AKTIMAR

  2018-09-11, 05:56:00
Użytkownik
#7
Polecam wykonanie instalacji z Płyty STEINOTHAN 20mm. Kanały produkuje się na miejscu.
Nawiew do Pokoi w okolicach okien, jedna czerpnia w korytarzu.
  • Odpowiedz

DBKlima

  2018-09-11, 06:40:34
Top użytkownik
#8
To poddasze w domu więc raczej rura spiro, płytę kochają szczury i myszy . Stalowa rura jest mniej zjadliwa Wink
Części oraz urządzenia firmy Daikin
  • Odpowiedz

  • Pokaż wersję do druku


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Serwis ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu firm oraz organizacji z branży HVACR, działających na rynku zarówno polskim jak i poza granicami kraju. Naszą siłą są wyłącznie tematy związane z branżą HVACR oraz unikalna społeczność użytkowników.
NEWSLETTER
Informacje O nas Kontakt Regulamin Polityka prywatności
Kategorie Artykuły Aktualności Produkty
Serwisy Klimatyzacja Wentylacja Chłodnictwo Auto - klimatyzacja
Nasze Portale ogrzewnictwo.pl pasywny-budynek.pl
Copyright © 2005-2022 termoclima Sp. z o.o.. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Tryb normalny
Tryb drzewa