Forum Klimatyzacja
Multisplit 2x2 czy 4x1 - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Multisplit 2x2 czy 4x1 (/showthread.php?tid=11350)



Multisplit 2x2 czy 4x1 - smuzg - 2019-05-23

Witam,

Zleciłem montaż klimatyzacji w mieszkaniu. Pierwotną ideą był montaż multisplit 1 x jednostka zewn. i 4 jednostki wew. (4 x 4) Okazało się jednak, że jest możliwość montażu dwóch jednostek zewnętrznych multi do której będą podłączone po dwie jednostki wewnętrzne (2 x 2).

Mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze a jednostki miały by być zamontowane na dachu nad mieszkaniem.

Czy lepszym rozwiązaniem jest montaż 2x2 czy lepiej brnąć w 4x4. Planujemy montaż zestawu Mitsubishi MSZ-EF i jednostki zewn. MXZ xDxxVA.

Moją główną obawą jest hałas. jak będą dwie jednostki będzie on podwójny no i to samo z zużyciem prądu. Cena instalacji jest ta sama dla obu opcji.

Z góry dzięi za pomoc


Multisplit 2x2 czy 4x1 - obser - 2019-05-23

Hałasem się nie przejmuj, a jak masz miejsce to lepszym i nawet tańszym rozwiązaniem będzie 4x4. Dlaczego? Sprzęty single są bardziej popularne, łatwiejsza dostępność części, lepsza diagnostyka pojedynczego układu, większe bezpieczeństwo termiczne (ew. awaria 1 urządzenia, trzy pracują). do takiej jednostki multi, to elektronika będzie na zamówienie, a do singla na magazynie.


Multisplit 2x2 czy 4x1 - jurny_drwal - 2019-05-23

obser napisał(a):Hałasem się nie przejmuj, a jak masz miejsce to lepszym i nawet tańszym rozwiązaniem będzie 4x4. Dlaczego? Sprzęty single są bardziej popularne, łatwiejsza dostępność części, lepsza diagnostyka pojedynczego układu, większe bezpieczeństwo termiczne (ew. awaria 1 urządzenia, trzy pracują). do takiej jednostki multi, to elektronika będzie na zamówienie, a do singla na magazynie.

Jeszcze nigdy nie naprawiałem swojego Mitsubishi. Sytuacja dosyć sporadyczna.

Zamiast robić Rumunię, lepiej idź w jeden agregat. Mniej zmarnowanej energii i zawsze trochę ciszej.
Najważniejsze by nie montowali tego piekarze.


Multisplit 2x2 czy 4x1 - DBKlima - 2019-05-24

smuzg napisał(a):Czy lepszym rozwiązaniem jest montaż 2x2 czy lepiej brnąć w 4x4. Planujemy montaż zestawu Mitsubishi MSZ-EF i jednostki zewn. MXZ xDxxVA.

Moją główną obawą jest hałas. jak będą dwie jednostki będzie on podwójny no i to samo z zużyciem prądu. Cena instalacji jest ta sama dla obu opcji.

Kolego ale "poziomu hałasu" się nie sumuje, a więc na pewno nie będzie podwójny tylko przy 2 takich samych urządzeniach o parę decybeli większy więc ktoś ci głupot naopowiadał.


Multisplit 2x2 czy 4x1 - DBKlima - 2019-05-24

jurny_drwal napisał(a):
obser napisał(a):Hałasem się nie przejmuj, a jak masz miejsce to lepszym i nawet tańszym rozwiązaniem będzie 4x4. Dlaczego? Sprzęty single są bardziej popularne, łatwiejsza dostępność części, lepsza diagnostyka pojedynczego układu, większe bezpieczeństwo termiczne (ew. awaria 1 urządzenia, trzy pracują). do takiej jednostki multi, to elektronika będzie na zamówienie, a do singla na magazynie.

Jeszcze nigdy nie naprawiałem swojego Mitsubishi. Sytuacja dosyć sporadyczna.

Zamiast robić Rumunię, lepiej idź w jeden agregat. Mniej zmarnowanej energii i zawsze trochę ciszej.
Najważniejsze by nie montowali tego piekarze.
Jak masz gdzie ukryć przy budynku agregaty to łatwiej ukryć małe agregaty niż 2 wentylatorową kobyłę .
4 agregaty 2,5kW moim zdaniem będą cichsze od jednego MXZ-4 8,8kW i tańsze jeżeli jednocześnie będzie używany jeden parownik ale można to zawsze sprawdzić w katcie katalogowej .


Masz rację że jeśli nie ma gdzie ukryć to będzie dużo urządzeń . Wszystko zależy od właściciela .
Gdyby montaż był w domu i dla przykładu agregaty były by gdzieś ukryte z boku na garażu to ja osobiście brał bym 4 urządzenia a nie multi .

Jeśli chodzi o Mitsubishi, Fuji, Fujitsu Panasonic to jest to sprzęt markowy i jeśli będzie dobrze zamontowany będzie działał wiele lat bez awarii.