Forum Klimatyzacja
Nowa klimatyzacja przestała chłodzić - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Nowa klimatyzacja przestała chłodzić (/showthread.php?tid=11974)



Nowa klimatyzacja przestała chłodzić - Majsterkowicz - 2020-07-29

Witam,
2 tygodnie temu założyłem nową klimatyzację typu split w mieszkaniu i wszystko działało do wczoraj.

W dniu wczorajszym klimatyzacja pracowała kilka godzin i przestała chłodzić. Zauważyłem że przestała pracować jednoska zewnętrzna.
Ogólnie jak sprawdzałem wcześniej pobór prądu w trakcje chłodzenia jest w okolicy 700W, praca wentylatora około 40W. Na początku po montażu temp powietrza ustawiona na 17 st dawała 17st. Wczoraj nic nie chłodziło ( temp 24st) Dodatkowo w ogólne nie było skroplin. Wyłączyłem klimatyzację na 15min, uruchomiłem : załączyła się jednostka wewnętrzna i zewnętrzna, ale temperatura nadal 24st, pobór mocy około 200W. Dodatkowo dolna rurka przy jednostce zewnętrznej pokryła się szronem. Minimalnie pojawiły się skropliny.
Przepraszam że dość chaotycznie opisałem problem ale chciałem żeby podać wszystkie zaobserwowane objawy.

Co może być przyczyną takiej pracy ?


Nowa klimatyzacja przestała chłodzić - blaser - 2020-07-29

Dzwoń do tych co montowali, poradzą sobie bez problemu bo to typowa usterka....


Nowa klimatyzacja przestała chłodzić - Majsterkowicz - 2020-07-29

Musiałbym zadzwonić do siebie Smile a telefon ciągle zajęty Big Grin

Jak to typowa usterka poproszę o podpowiedź Big Grin


Nowa klimatyzacja przestała chłodzić - MarioO - 2020-07-29

brak czynnika chłodniczego prawdopodobnie przez nieprawidłowo wykonane kołnierze lub zle skręcone śrubunki


Nowa klimatyzacja przestała chłodzić - Majsterkowicz - 2020-07-29

Na 100% ?

W sumie to nie szron tylko lód wczoraj już był na dolnej rurce.


Nowa klimatyzacja przestała chłodzić - obser - 2020-07-29

Niech sobie pochodzi, to przestanie zamrażać rurkę.


Nowa klimatyzacja przestała chłodzić - Majsterkowicz - 2020-07-29

Zagięta rurka to nie, bo chłodziło sprawnie, ale co do wycieku to może tak być. Możliwe że coś nie było w 100% szczelne i po trochu uciekł czynnik.
Skoro mówicie że objawy się zgadzają nie pozostaje mi nic innego jak znaleźć fachowca żeby uszczelnił i nabił klimatyzację.


Nowa klimatyzacja przestała chłodzić - obser - 2020-07-29

Oj nabije, nabije czynnik i rachunek. Weź poszukaj firmy, co nie nabija, a uruchamia i napełnia układ. Musi zrobić nowe kielichy, osuszenie i napełnienie. Trochę kasy pójdzie.


Nowa klimatyzacja przestała chłodzić - Majsterkowicz - 2020-07-29

obser napisał(a):Oj nabije, nabije czynnik i rachunek. Weź poszukaj firmy, co nie nabija, a uruchamia i napełnia układ. Musi zrobić nowe kielichy, osuszenie i napełnienie. Trochę kasy pójdzie.

OK, poszukam co uruchamia Smile

A jak mówisz że nabije rachunek to może wiesz ile tak mniej więcej można się spodziewać ?


Nowa klimatyzacja przestała chłodzić - obser - 2020-07-29

Jak porządna firma, to powyżej tysiaka napewno. O ile rury nie są na styk.