Forum Klimatyzacja
Nowa chłodnia brak czynnika? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Nowa chłodnia brak czynnika? (/showthread.php?tid=12171)



Nowa chłodnia brak czynnika? - Domdom - 2021-01-18

Cześć!

Mój pierwszy post na forum Smile

Zwracam się do Was z problemem.
Niecałe 1,5 roku temu zakupiłem całkowicie nową chłodnię pod kątem produkcji i handlu żywnością. Od kilku miesięcy zaczęła nieco inaczej pracować. Teraz w mrozy nie chce się odpalić prawdopodobnie przez niskie ciśnienie. Czy firma która robiła wszystko od a do z, powinna wziąć naprawdę (zapewne napełnienie czynnika i uszczelnienie) na siebie? Chłodnia bardzo mało obciążona (zwłaszcza podczas pandemii rzadko kiedy się otwiera drzwi),


Nowa chłodnia brak czynnika? - radekklimat - 2021-01-19

Jak jest mroz a chlodnia ma w srodku pewnie ze 2, 3 stopnie to jak.ma sie uruchomic tymbarxziej ze jest przewoźna


Nowa chłodnia brak czynnika? - DBKlima - 2021-01-19

Wszystko zależy od tego jak się umówiłeś z dostawcą, ważne jest to czy nadal ją obsługują i czy robią odpłatne przeglądy . Jeśli tak to znalezienie nieszczelności jest po ich stronie . Jeśli nie było konserwacji raczej na darmową naprawę bym nie liczył chyba że to mocno zaprzyjaźniona firma chłodnicza.


Nowa chłodnia brak czynnika? - Domdom - 2021-01-21

radekklimat napisał(a):Jak jest mroz a chlodnia ma w srodku pewnie ze 2, 3 stopnie to jak.ma sie uruchomic tymbarxziej ze jest przewoźna
No jak jest 2-3 to się nie włącza, jest ustawiona od 2,3 do 4,3 (schodzi do 2 czasem 1,9). To jest stacjonarna chłodnia w magazynie. Temperatura wzrosła powyżej 4,3 chłodnia się włączyła, ale tylko mieliła, jak mróz na dworzu odpuścił (3-4 stopnie na plusie) to agregat się załączył (w kilku cyklach) i zbił temperaturę.


Nowa chłodnia brak czynnika? - Domdom - 2021-01-21

DBKlima napisał(a):Wszystko zależy od tego jak się umówiłeś z dostawcą, ważne jest to czy nadal ją obsługują i czy robią odpłatne przeglądy . Jeśli tak to znalezienie nieszczelności jest po ich stronie . Jeśli nie było konserwacji raczej na darmową naprawę bym nie liczył chyba że to mocno zaprzyjaźniona firma chłodnicza.

Chłodnia ma 20 miesięcy więc jest nówka sztuka. Umowa była, że przegląd za jakiś czas. Robią przeglądy, serwisują, chwalą się, że mają duże i długie doświadczenie. Zgłaszałem im wcześniej, że trochę trzęsie agregatem (wibracje), więc może przez to coś się rozszczelniło?


Nowa chłodnia brak czynnika? - radekklimat - 2021-01-27

Jest potrzebne gwarancji wiec kazdy moze podjechac i sprawdzic, skad jestes?


Nowa chłodnia brak czynnika? - Domdom - 2021-01-28

radekklimat napisał(a):Jest potrzebne gwarancji wiec kazdy moze podjechac i sprawdzic, skad jestes?

Jestem pod Nowym Dworem Mazowieckim.


Nowa chłodnia brak czynnika? - barbie - 2021-01-28

co pokazuje wziernik ?


Nowa chłodnia brak czynnika? - Domdom - 2021-01-29

barbie napisał(a):co pokazuje wziernik ?
Nie wiem gdzie to jest. Czy to to okienko ze stanem oleju?


Nowa chłodnia brak czynnika? - radekklimat - 2021-01-29

Oczko na rurce 10mm od zbiornika cieczy


Nowa chłodnia brak czynnika? - Domdom - 2021-01-30

radekklimat napisał(a):Oczko na rurce 10mm od zbiornika cieczy
Odpiszę jak będę na miejscu i uda mi się to znaleźć. Co powinien wskazywać jak jest dobrze, a co jak jest źle?
Dziękuję za pomoc Smile


Nowa chłodnia brak czynnika? - barbie - 2021-01-31

aby sprawdzić napełnienie potrzebujesz wiedzy ,umiejętności ,doświadczenia ,oprawy manometrów i miernika cęgowego .