Forum Klimatyzacja
Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf (/showthread.php?tid=12395)

Strony: 1 2 3 4


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - DBKlima - 2021-08-04

Kupiłeś Mitsubishi dzwoń po informacje do źródła czyli w MPL MEE
Tu masz telefon na infolinię techniczną do Mitsubishi
+48 22 468.27.77 tu masz e mail : serwis-mitsubishi-les(at)mpl.mee.com
Zadzwoń porozmawiaj zazwyczaj opisujesz swoją usterkę a następnie czekasz na telefon zwrotny .

Forum nie jest miejscem do diagnostyki a to że u jednego ktoś coś zrobił i zadziałało nie oznacza że w twoim przypadku odniesie to taki sam skutek .


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - bombrowicki - 2021-08-04

Odpowiadając na powyższe posty:

Wstrzymam się z listem, dzisiaj mają być instalatorzy i właściciel firmy. Porozmawiam bezpośrednio. Nie chcę straszyć listami, bo wtedy może być większy opór.

Na początku wydawało się, że jak obie chodzą to pukanie jest dużo rzadsze, a po okresie pracy równoległej zanika. Potem jak testowałem, to niestety nadal ono występuje, nawet kiedy obie jednostki pracują jednocześnie.

Właściciel firmy był w kontakcie z serwisem Mitsubishi i przesyłał im filmiki ze stukania. Oni sugerowali, że to może być filtr jonizacyjny, którego w tej jednostce w ogóle nie ma, więc na razie pomoc ze strony producenta jest żadna.

Napiszę więcej po dzisiejszej wizycie.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - obser - 2021-08-04

Więc wydrukuj sobie reklamację w ramach rękojmi w 2 egzemplarzach. Jeśli ich działania nie przyniosą skutku, to dasz mu reklamację, a on podpisze Ci na drugiej odebranie. Jeszcze lepiej niż ZPO. Zrobisz to na końcu, jak będzie brak poprawy. Nie wierz w dalsze ustalenia z DT, też nie twoją sprawą jest dzwonienie na infolinię, to sprawa Instalatora i Działu Technicznego Mitsubishi . Instalatora sprawa, czy wymieni bezpiecznik, czy filtr jonizacyjny, czy emblemat, urządzenie ma być wolne od wad. I od dziś ma na to 14 dni. I nie mieszaj w to gwarancji, nie potrzebujesz z niej korzystać, a tylko włączysz w proces reklamacyjny Importera i zacznie się gra w ping-ponga. Uprawniena z tytułu rękojmi obejmują tylko Instalatora i on musi cisnąć Mitsubishi, bo może się skończyć, że zostanie ze sprzętem używanym i będzie musial oddać kasę. Nam taka reklamację wręczył adwokat, gdzie przy założonym w jego kancelarii głośno pracowała pompka skroplin. Szybko ją wymieniliśmy i po kłopocie. Chcieliśmy przyoszczędzić, a skończyło się na założeniu Silent Orange. Problem ustąpił.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - bombrowicki - 2021-08-04

No więc panowie siedzieli 4 godziny. Wymienili czynnik na nowy. Dalej puka. Regulowali ilość czynnika, od minimum do maksimum. Dalej puka.
Właściciel firmy stwierdził, że nie mogą ze swojej strony nic więcej zrobić, bo nie znają przyczyny. Właściciel będzie składał reklamację do Mitsubishi.
Ja powiedziałem, że nie będę nic na siebie przejmował i walczył z gwarancją, na co właściciel zapewnił, że on jest gwarantem i to po jego stronie stoi naprawa/wymiana.
Teraz pytanie: czy ja mam czekać na to jak się właściciel firmy będzie przepychał z Mitsubishi, czy mam jednak wystąpić w jakiś sposób o zdjęcie całego sprzętu i zwrot pieniędzy? Warto poczekać na to, co zrobi Mitsubishi?


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - obser - 2021-08-05

A co Cię obchodzi Mitsubishi? Od nich kupowałeś, czy od Instalatora? Gwarancja jest udzielana dobrowolnie od Importera, ale obowiązkowa jest rękojmia (poczytaj w necie o niej) od Sprzedawcy i Instalatora. I z tego tytułu złóż reklamację. Będzie się przeciągać i może w trybie grzania będzie to nieuchwytne? Wyślij list z ZPO z żądaniem w ramach rękojmi zwrotu kasy i demontażu urzadzeń i masz tylko 2 tygodnie czekania. Brak reakcji, Twoje żądania muszą być spełnione. Idąc drogą rękojmi masz więcej praw i nie interesują Cię zapisy gwarancyjne (bo Ciebie nie dotyczą).


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - DBKlima - 2021-08-06

Ile taki parownik MSZ-HR25 kosztuje parę złotych w hurcie .
Kupią nową jednostkę wewnętrzną i wymienią tylko najpierw rozmawiać muszą z dystrybutorem a dystrybutor MPL MEE by było można dokonać zwrotu .
Ja bym się nie denerwował bo to nie jest duża kasa dla firmy instalacyjnej by się obawiać dziwnych uników .
Co nie oznacza że nie powinieneś zadbać o siebie i jakieś zgłoszenie reklamacyjne z opisem wysłać .


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - obser - 2021-08-06

Nieraz nieduży wydatek, a jednak firma olewa Klienta. Z drugiej strony układ hurtownia-importer i ich cała papierologia i opieszałość człowieka do szału doprowadza. Chcesz kupić klimy-masz je na drugi dzień na podwórku, masz reklamację- spokojnie, kiedyś się za to zabierzemy i rozpatrzymy. A uniki firmy robią i nawet nie wiem dlaczego. Ostatnio przy zakładaniu w jednej firmie poprosiła mnie kobitka, z sąsiedniej firmy aby zajrzeć na pracę klimy założonej miesiąc temu. takiego wycia wentylatora jeszcze nie słyszałem. I silnik i łożysko szalało. Ich firma stwierdziło, że tak ma być, bo przecież to nowy sprzęt. Po zamontowaniu poprosiłem ją aby posłuchała założonego klimatyzatora przez nas. I wtedy dopiero dostała furii i ataku na tamtą firmę. Ogólnie 95% telefonów w sprawie naprawy dostaję od klientów nie swoich. jakiś u nas panuje zwyczaj, że klima na ścianę, kasa do kiejdy i "róbta co chceta". A klienci dalej wydzwaniają, kto jest chodźby o 50 zł tańszy. Nawet tacy, co robiłem wycenę potrafią zadzwonić po pół roku, aby ich poratować bo sprzęt nie chodzi, a do Instalatora nie może się dodzwonić, albo ostatnio, że instalator lipiec i sierpień jest na urlopie. Ostatnio taki Klient zapłacił za nowe zakielichowanie i napełnienie cenę 1,5 normalnego naszego montażu. Nawet nic się nie pultał, choć miał mój kosztorys i w nim cenę montażu. Zakłądaczy klim u nas wyrosło sporo. Ale jakość ich pracy żenująca. Nawet potrafią do mnie przyjechać i chcą odkupić 3 mb rury 1/4 bo im brakło.
Reasumując dobra firma już tydzień temu powinna się uporać z problemem, nawet kupić jednostkę, a potem ją reklamować.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - Amfan - 2021-08-06

Wady fabryczne, a instalator musi udowadniać przed działem technicznym producenta , że to nie jego wina. Kupować za swoją kasę części aby gasić pożar . U mnie już 2 tygodnie trwa próba rozstrzygnięcia zgłoszenia reklamacyjnego dużego klimatyzatora.
Dział serwisu producenta ma gdzieś, że to na tobie wieszają psy klienci i straszą odszkodowaniami za straty finansowe spowodowane niedziałającą klimatyzacją.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - bombrowicki - 2021-08-11

DBKlima napisał(a):Ile taki parownik MSZ-HR25 kosztuje parę złotych w hurcie .
Kupią nową jednostkę wewnętrzną i wymienią tylko najpierw rozmawiać muszą z dystrybutorem a dystrybutor MPL MEE by było można dokonać zwrotu .
Ja bym się nie denerwował bo to nie jest duża kasa dla firmy instalacyjnej by się obawiać dziwnych uników .
Co nie oznacza że nie powinieneś zadbać o siebie i jakieś zgłoszenie reklamacyjne z opisem wysłać .

No więc mały update. W ubiegłym tygodniu wystąpiłem o rękojmię zamontowanych jednostek, podając ich numery fabryczne (też na fakturze), czyli multi split zewnętrzny i dwie wewnętrzne.
Napisałem, że ze wzgledu na okres urlopowy jestem bardziej elastyczny terminowo (sam wyjeżdżam) i chcę rozwiązania sprawy, czyli naprawy, wymiany lub zwrotu pieniędzy, do połowy września (17go).
Właściciel firmy instalującej zgłosił formalnie reklamację do producenta, poprosili o przesłanie tych filmów, na razie się nie odzywali.
Jednocześnie w rozmowie telefonicznej z nim widać było, że próbuje się uchylać, mówiąc, że oni zrobili wszystko zgodnie ze sztuką, że to ja mam teraz problem itd. Nie odnosił się do podanego przeze mnie terminu, ale widać było, że się broni.
Dzisiaj mam jeszcze jedną wizytę, z nowym "magikiem", bo chcą jeszcze coś dodatkowego sprawdzić.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - kryst16 - 2021-09-07

hrabiap napisał(a):Bardzo prawdopodobne że spaprali połączenie elektryczne jednostek. Ale nie sami szukają. Montowali bo byli najtańsi ?
Da się coś spaprać przy podłączeniu 5x1,5? To chyba trzeba "geniuszem" być?

Przecież to ewidentna wada fabryczna, coś wykrzywione.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - hrabiap - 2021-09-07

"Ewidentnie" .. kolego mam wrażenie że nie wiesz co poeta miał na myśli. Poza tym post napisałem duuuzo wcześnie. Zanim gość cokolwiek sprawdzał .


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - Rozi - 2021-09-10

Witam. Chciałbym podpiąć sie pod temat, gdyż mam podobny problem z Daikin Sensira+ model tegoroczny. Otóż w czasie dużych wiatrów w jednostce wewnętrznej słychać takie stuki. Odkryłem, że to wiatr przedostający się do środka poprzez rurkę od skroplin grawitacyjnych. Co tam jest nie tak? Jakiś zawór, kuleczka podskakuje? Jak zatkam na dworze końcówkę od skroplin to jest cisza. Niby mi to nie przeszkadza, bo jak wieje to zatykam ale chyba tak nie powinno być?


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - DBKlima - 2021-09-10

Rozi napisał(a):Odkryłem, że to wiatr przedostający się do środka poprzez rurkę od skroplin grawitacyjnych. Co tam jest nie tak? Jakiś zawór, kuleczka podskakuje? Jak zatkam na dworze końcówkę od skroplin to jest cisza. Niby mi to nie przeszkadza, bo jak wieje to zatykam ale chyba tak nie powinno być?
Najprościej wkleić kolanko i skierować odpływ w dół by wiatr nie wpadał na wprost do rurki skroplin.
Miałem tak na działce przy silnym wietrze Big Grin


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - Rozi - 2021-09-10

Czyli z klimą wszystko ok?


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - DBKlima - 2021-09-10

Zadzwoń do człowieka który ci montował albo samemu przerób odpływ .
No jeśli zatykasz odpływ i jest ok to znaczy że to powietrze ci wpada do urządzenia


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - Rozi - 2021-09-10

Samemu sobie wstawię kolanko i sprawdzę czy będzie ok. Chodzi mi tylko, czy to jest normalny objaw i nie oznacza to jakiegoś uszkodzenia?


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - bombrowicki - 2021-09-11

No więc kolejny update. Jak pisałem wcześniej, montaż był 22 lipca. Wystąpiłem do firmy montującej o rękojmię 5 sierpnia. Jednostki były reklamowane przez firmę montującą, wysłane do Mistubishi, zostały w nich wymienione wymienniki. Wczoraj zostały ponownie zamontowane. Problem nie ustapił:

youtube.com/watch?v=sxZxG7xoPs8

Ręce mi opadają. Sam nie wiem co mam teraz napisać tej firmie. Mam straszyć pozwem cywilnym, jeśli nie będą chcieli zdjąć i oddać pieniędzy?


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - Amfan - 2021-09-11

To nie jest straszenie , to są twoje utopione pieniądze i masz prawo
do odstąpienia od umowy i żądania zwrotu pieniędzy , ponieważ sprzęt lub instalacja ma wady.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - DBKlima - 2021-09-13

Te stuknięcia pukania to konkretnie z obudowy ?
Czy jak ją ktoś dociśnie do ściany to czy też z niej się ten dźwięk wydobywa ?
Czy stwierdzono co powoduje ten dźwięk ?


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - Tytanowy Janusz - 2021-09-13

DBKlima napisał(a):Czy jak ją ktoś dociśnie do ściany to czy też z niej się ten dźwięk wydobywa ?
Czy stwierdzono co powoduje ten dźwięk ?

W wątku było, że bez obudowy to samo.

Dziwne, że autor nic nie pisze o metodach osłuchiwania zestawu.
Czy jednostka zewnętrzna podczas pracy miała rozbieraną obudowę i była osłuchiwana? Tak na prawdę już nie wiem czy problem absolutnie dotyczy wnętrza.
Ciekawe na podstawie czego zdecydowali o wymianie wymienników...? Widziałeś dokumenty? "Wymiana" była w jedn. wewnętrznych?
Twoja relacja wygląda tak jakby instalatora to mało interesowało, mi to by nie dawało spokoju. Stetoskop i osłuchać wszystko Smile
Ciekaw jestem finału i jak się zachowa serwis tego "mercedesa" z Turcji.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - DBKlima - 2021-09-13

Tytanowy Janusz napisał(a):Stetoskop i osłuchać wszystko Smile
Powiem ci że ja też bym nie wyrobił i starał bym się zdiagnozować problem by go wyeliminować .
Nigdy nie wiadomo czy historia się nie powtórzy Trauma jakaś by została Big Grin


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - obser - 2021-09-13

Już Ci pisałem. Wyślij z ZPO, lub wręcz Instalatorowi reklamację (w 2 egz, jeden Ci potwierdza) z żądaniem odstąpienia od umowy i zwrotu wartości usługi i urządzeń. Termin ustawowy 14 dni robocze. Nie interesują Ciebie jego rozmowy z dostawcą, serwisem, księdzem, prezydentem. Albo będzie chodzić prawidłowo po 14 dniach roboczych, albo kasa na stół. Brak jego reakcji w 14 dniu roboczym oznacza jego zgodę na Twoje żądania. Zaznacz w piśmie, że po 14 dniach roboczych, jeśli usterka nie będzie usunięta, wzywasz go do natychmiastowego demontażu urządzeń, bo wykona to inna firma na jego koszt. Jak chcesz, to podaj mi na PW skąd jesteś, może znajdę Ci instalatora mało znanej marki, którą zakładam od kilkunastu lat ze wspaniałym serwisem i prawie 100% bezawaryjnością. A nóż któryś z kolegów ze szkoleń jest w Twoim rejonie.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - bombrowicki - 2021-09-14

obser napisał(a):Już Ci pisałem. Wyślij z ZPO, lub wręcz Instalatorowi reklamację (w 2 egz, jeden Ci potwierdza) z żądaniem odstąpienia od umowy i zwrotu wartości usługi i urządzeń. Termin ustawowy 14 dni robocze. Nie interesują Ciebie jego rozmowy z dostawcą, serwisem, księdzem, prezydentem. Albo będzie chodzić prawidłowo po 14 dniach roboczych, albo kasa na stół. Brak jego reakcji w 14 dniu roboczym oznacza jego zgodę na Twoje żądania. Zaznacz w piśmie, że po 14 dniach roboczych, jeśli usterka nie będzie usunięta, wzywasz go do natychmiastowego demontażu urządzeń, bo wykona to inna firma na jego koszt. Jak chcesz, to podaj mi na PW skąd jesteś, może znajdę Ci instalatora mało znanej marki, którą zakładam od kilkunastu lat ze wspaniałym serwisem i prawie 100% bezawaryjnością. A nóż któryś z kolegów ze szkoleń jest w Twoim rejonie.

Ja już wystąpiłem do niego pisemnie (co prawda w emailu) o rękojmię, dając mu czas do załatwienia sprawy do 17 września (w międzyczasie miałem urlop). Jest jasne, że się z tego nie wywiąże. Moje pytanie jest takie, co z tego, że zażądam usunięcia sprzętu i zwrotu pieniędzy, skoro on nie będzie się do tego poczuwał, bo on reklamuje sprzęt i zasłania się producentem? To co wtedy, mam składać pozew cywilny?

Dokumentacji z Mitsubishi nie widziałem żadnej. Firma montująca też nie widziała, oni o niczym nie informowali. Więc nie wiadomo dlaczego zdecydowali o wymianie wymienników.

Co do samego osłuchiwania jednostek, to ten multisplit zewnętrzny nie wydaje żadnych dźwięków w czasie kiedy jest to pykanie wewnątrz. Ja myślałem od początku, że to coś z obudową, bo wydawało mi się, że jak dociskam plastik, to tego pykania jest mniej, ale "specjaliści" stwierdzili, że to nie jest źródłem problemu.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - obser - 2021-09-14

A co Cię obchodzi Producent? Od niego kupowałeś, czy Instalator dostarczył sprzęt i zamontował. I jego obowiązuje rękojmia. Może nie ma certyfikatu autoryzacyjnego i Mitu go olewa? Nie Twój problem diagnozować usterki i przyczyny, jak zapłaciłeś, to albo zrobi wszystko, aby byś był zadowolony, albo niech zabiera zabawki i oddaje kasę. Nie neguje usterki, więc nawet pozew cywilny nie będzie problemem. E-mail z reklamacją jest złym pomysłem, bo nie masz dowodu przeczytania. Albo reklamacja w 2 egz. na jednym poteierdzenie odebrania, albo lepiej ZPO. Z drugiej strony zadzwoniłbym do DT Mitu i spytał się co z Twoją reklamacją i jak oni to widzą. Bo może kontakt z nimi Twojego Instalatora to ściema, bo np. z Gree bez autoryzacji nie pogadasz oczywiście z DT, bo handlowiec zawsze będzie do twojej dyspozycji i nieba będzi Ci uchylał.
Skończ radykalnie ten serial, bo już niedługo będzie 2 miesiące zwodzenia.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - Tytanowy Janusz - 2021-09-14

Ja już się trochę gubię. Czy klimatyzatory były uruchamiane bez obudowy? Wygląda to mniej więcej tak
https://montazklimatyzacji.eu/wp-content/uploads/2021/05/signal-2021-05-23-190418-6.jpg
Ten dźwięk to tak jakby jakieś tryby strzelały wiec oczywiste jest
Wyeliminowanie elementów plastikowych,
silniczków i ich mechanizmów, turbiny
na końcu zawor rozprezny i spręzarka rurami wyszstko może się nieść z jedn zewnętrznej. Czy osłuchiwana była w momencie tych strzałów?

Jeśli nie masz informacji nt opini serwisu mitsu zadzwoń do dystrybutora zapytaj o autoryzacje tej firmy. Autoryzacja to w zasadzie formalnosc za 200zł, ale bez niej serwis się wypnie.