Forum Klimatyzacja
Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf (/showthread.php?tid=12395)

Strony: 1 2 3 4


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - obser - 2021-09-14

Autor wątku i my nie jesteśmy od diagnozy źle działającego urządzenia. Gwarancję zostawiłbym w spokoju, najlepsza jest rękojmia. I żądanie odstąpienia od umowy. Założy chińczyka ze średniej półki i będzie zadowolony. Dziwię się tylko Instalatorowi, który podejrzewam, że przez Ciebie straci trochę potencjalnych Klientów. Ja przykładowo nigdzie nigdy nie dawałem płatnej reklamy, oprócz banerów na moim ogrodzeniu, a na brak roboty nie narzekam. Ale na takie zwody nigdy bym sobie nie pozwolił. Już by u Autora wisiał nowy komplet, a ja walczyłbym z Importerem/hurtownią.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - DBKlima - 2021-09-15

Tytanowy Janusz napisał(a):[...] na końcu zawor rozprezny i spręzarka rurami wyszstko może się nieść z jedn zewnętrznej.
Jeśli agregat jest blisko a rury krótkie to dźwięki się przenoszą ale skoro odsłuchiwali to chyba by od razu to wychwycili . Jednostka wewnętrzna nie jest aż tak duża by w niej nie dostrzec co tam "pyka/puka"


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - bombrowicki - 2021-09-20

Kolejny update.
Jednostka zewnętrzna byłą osłuchiwana podczas tych strzałów z wewętrznej (z wewnętrznych). Nic na niej nie słychać.
Instalator (i dostawca w jednym) muszą mieć autoryzację, bo są w kontakcie z Mitsubishi. Po fiasku naprawy i kolejnym zgłoszeniu do Mitsubishi zdecydowano o wysłaniu nowych jednostek wewnętrznych. Sprowadzone z Niemiec. Już u mnie leżą, jutro mają być zakładane.
Ja po tym wszystkim nie nastawiam się na nic optymistycznie. Wolę być pozytywnie zaskoczony. Jak te nowe z pudełek będą założone i też będą strzelać, to pewnie następnym krokiem będzie wymiana zewnętrznej.
Tak ze swojej strony to ja wolałbym już naprawdę odstąpienia od umowy i zwrotu pieniędzy, ale podejrzewam, że z tym by nie było tak łatwo wcale.
Co do maila, gdzie występowałem o rękojmię, to był on odczytany i miałem na niego odpowiedź, więc to jest potwierdzenie.
Co do źródeł stukania, to ja już się nie chcę wypowiadać, nie znam się. Na moje laickie ucho, to jest jakby plastikowe, no ale, żeby obie jednostki wewnętrzne podpięte do jednego multi tak samo strzelały? Nie wiem. Na różnych forach wcześniej czytałem, że to może być np. przez to, że ściana na której wiszą jednostki jest krzywa i to dodatkowe prężenie powoduje trzaski...
Zobaczymy jutro.
Co do zdjęcia całego plastiku jak kolega wrzucił wcześnie zdjęcie, to tak nie było robione. Zdjęto tylko te przednie obudowy.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - bombrowicki - 2021-09-22

No więc jednostki wewnętrzne zostały wymienione na całkowicie nowe. Pierwsza próba na jednej z jednostek, gdzie czynnik był puszczony na multisplicie tylko na nią, była obiecująca. Żadnego stukania.
Potem druga jednostka i niestety dało się słyszeć pukanie, które było cichsze i rzadsze niż na wymienionych jednostkach. Potem próbowałem na obu. Stukanie się pojawia. Rzadziej i ciszej, ale jednak się pojawia. Mam Hr35vf w salonie na singlu i ona w ogóle nie stuka. Dla mnie to jest niepojęte. Poniżej filmiki.
https://www.youtube.com/watch?v=U9FWj_Fwaa4
https://www.youtube.com/watch?v=8dOcBDu6RnU

Więc zostaje ewentualnie wymiana jednostki zewnętrznej...


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - MarioO - 2021-09-22

i ten pilot wczesne lata 90


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - Tytanowy Janusz - 2021-09-22

MarioO napisał(a):i ten pilot wczesne lata 90

Ja bym obstawiał połowę 80 Big Grin


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - Tytanowy Janusz - 2021-09-22

bombrowicki napisał(a):Więc zostaje ewentualnie wymiana jednostki zewnętrznej...

Instalatorzy zadowoleni?Wink
Dla mnie ta wymiana była całkowicie nielogiczna...
Jakby miała stukać sama z siebie jednostka wewnetrzna to by to robiła jedna a nie dwie. Raczej mało prawdopodobne by wada była bliźniacza dla dwóch urządzeń.
Chyba coś ten agregat niedomaga, ale ja się nie znam Wink Wychodzi, że i serwis mitsubishi nie kuma to nawet nie jest mi wstyd.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - obser - 2021-09-23

Wywal Japończyka, załóż chińczyka i pozbędziesz się kłopotu.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - hrabiap - 2021-09-25

obser napisał(a):Wywal Japończyka, załóż chińczyka i pozbędziesz się kłopotu.
Święte słowa święte słowa!


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - bombrowicki - 2021-09-29

Instalator zaproponował jeszcze, ponoć w porozumieniu z Mitsubishi, upust 30% od faktury łącznej (na tego multisplita i na single splita w salonie, który działa bez tego pukania). Z jednej strony sporo kasy, a z drugiej nie wiem, czy się do tego przyzwyczaję i teraz pytanie, czy cisnąć go dalej o wymianę tej zewnętrznej.

Mitsubishi ma partycypować w kosztach tego upustu i dodatkowo napisało coś takiego:

"W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej i zgłaszanego problemu ?hałasów? wydobywających się z jednostek wewnętrznych model MSZ-HR informuję, iż po przeanalizowaniu przesłanych filmów jako przyczynę występowania tego typu okresowych odgłosów plastików wskazuje się reakcję materiału na zmiany temperatury spowodowane dużymi różnicami temperatur między wpływającym czynnikiem chłodniczym a temperaturą obudowy urządzenia.

Zjawisko to częściej występuje podczas pracy w trybie grzania kiedy różnica temperatur jest znacząco wyższa, natomiast zdarza się to również w trybie chłodzenia i to zarówno dla urządzeń split jak i multi. Na częstotliwość występowania tego typu odgłosów duże znaczenie ma montaż jednostek wewnętrznych ( naprężenia na skutek krzywej płaszczyzny ściany) oraz odległość orurowania linii freonowej, która bezpośrednio ma również wpływ na szum przepływającego czynnika chłodniczego."

Jednostki pracowały odpięte na dole i nadal pykało. Jedyne co, to plastiki nie były zdejmowane w całości, tak jak na zdjęciu przesłanym przez jednosego z kolegów w poście wyżej.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - obser - 2021-09-29

Montowałem sporo duosplitów i nigdy żadnych problemów nie było (ostatnio myszy zrobiły sobie gniazdo i ich zęby i odchody zniszczyły elektronikę). Na Twoim miejscu żądałbym demontażu i zwrotu kasy, ew. zgodziłbym się na wymianę jednostki zewnętrznej multisplita. Po kiego Ci kasa i hałasy na które już jesteś uczulony? W tamtym tygodniu uruchamialiśmy multi na 5 jednostek (chiński), jeden rurociąg 1,5 m, najdłuższy 18m i wszystko chodzi jak bajka i to teraz na stałe suszy dom, bo ma kupę nadprodukowanej fotowoltaiki.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - DBKlima - 2021-09-30

Pytałem się kilka razy czy strzela obudowa czy to jest efekt przeniesienia dźwięku po rurach .
Pisałem też że wymiana nic nie da .

... więc strzelający plastik jest u każdego producenta to jest sprawa całkowicie normalna tak jest na początku i z czasem przestaje kiedyś się mówiło że się ułoży.
Problem jest taki że nikt cię u tym fakcie nie poinformował i że o tym wcześniej nie wiedziałeś.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - obser - 2021-09-30

Chyba te strzelające plastiki są tylko w Japończykach? A singiel chodzi bez strzelania plastikami? Ja zakładam chińską markę, mało znaną, ale nie zauważyłem zjawiska strzelania plastiku.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - MarioO - 2021-09-30

pewnie plastik z domieszką gumy z odzysku Najnowsza technologia Taki nacisk na ekologie Big Grin


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - Amfan - 2021-09-30

Jednak cienkie i miękkie plastiki w Panasonicu i Daikinie to nie wada a zaleta.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - bombrowicki - 2021-10-04

Firma instalująca zaproponowała sama z siebie, celem rozwiązania tych wadliwych HR Mitsubishi, założenie Rotenso, seria Revio.
To wszystko już dla mnie dosyć smieszne jest, ale skłaniam się ku temu, żeby się zgodzić. Jak myślicie, jest szansa, że mi klima przestanie strzelać?
Ta w salonie zostaje Mitsubishi, bo ona nie pyka.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - Tytanowy Janusz - 2021-10-05

Revio X ma dość przyzwoite współczynniki energooszczednosci, ale nie widzę go w zakładce multisplit. To chyba seria single split, może się mylę.
Jest szansa o ile ich rurociąg nie był przyczyną, zapewne będą chcieli skręcać na starym.
Myślę, że oni powinni jeszcze Ci zwrócić jakąś tam różnicę, bo na bank mitsu jest droższy. Nie zazdroszczę instalatorom ale life is brutal. Jakoś się dogadajcie Smile


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - bombrowicki - 2021-10-05

Mitsu droższe, bo płaciłem za markę, a wyszło jak widać. Revio od ręki nie ma, jest Imoto X, półka niżej. Działa na multi. Samą jednostkę widziałem, wygląda okej, ma dodatkowe funkcje w porównaniu do Mitsu - wifi, funkcja sen. Wtedy rzeczywiście poproszę o rozliczenie różnicy.
Jeżeli to przewody, to wyjdzie na pewno na tym Rotenso, wtedy będą musieli kłaść od nowa.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - DBKlima - 2021-10-05

bombrowicki
OMG jak to nadal nie wiedzą co tam strzela przecież tam nie ma miliona spraw które za to odpowiadają .
Strzelający plastik lub dźwięki po rurach jedno i drugie to pikuś do wyeliminowania.
Każdy klimatyzator strzela na grzaniu jednemu to przeszkadza drugiemu nie .
Amfan
coś w tym jest ale jest to i wada i zaleta Smile


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - bombrowicki - 2021-10-05

Mitsubishi nie strzelają na grzaniu. Tutaj przez cały czas (od początku wątku) chodzi o tryb chłodzenia. Wielokrotnie dokumentowałem to w wideo które przesyłałem.
Jeżeli to taki pikuś, to może źle trafiłem z firmą instalującą.
Jeżeli to rzeczywiście rury, to wyjdzie też na Rotenso.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - obser - 2021-10-05

Jeśli masz takie możliwości powieszenia 2 jednostek zewnętrznych zamiast multi, to zażądaj wymianę na single. Jak nie ma możliwości wymiany rurociągów, to dobry seris sobie z tym poradzi. Jesteś zadowolony z jednego singla, nie mieszaj marek. I tak zwykle multi wychodzi drożej niż 2 single, Instalator nie powinien mieć pretensji.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - Tytanowy Janusz - 2021-10-05

bombrowicki napisał(a):Revio od ręki nie ma, jest Imoto X

Od ręki chcieli instalować? Z tragarzami... Big Grin
Rzuciłem okiem Revio 3.5kW stany magazynowe DUŻO. Z dnia na dzień towar u instalatora...
Pamiętaj jedno! Urządzenie traci swoje parametry katalogowe gdy jest w miltisplit, bo za wydajność odpowiada inny agregat w tym przypadku HIRO. Wtedy nie masz ani A+++ ani np grzania do -25. Różnice w funkcjach jednostek wewnętrznych zacierają się i raczej rozchodzi się o względy wizualne. Tryb snu, wifi, jonizator to już chyba każdy chiński "kasztan" ma. Nowe serie X od rotenso na bank.
Ciekawe jest tylko jedno, że odpuszczają z Mitsu dystrybutor wadliwy towar naprawi, wymieni, ale czy tak z chęcią odpuści i odda hajs?


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - bombrowicki - 2021-10-06

Może 3,5 są, ale nie te 2,6. To są małe pomieszczenia relatywnie, więc poczekam na dostępność tego revio. Cenowo wychodzi drożej niż to multi Mitsubishi z HR. Ja też bym wolał mieć jednej marki wszystko, ale widzicie jakie są problemy. Na dwa single niestety nie mam miejsca, bo balkon jest mały. Mam nadzieję, że to hiro w kombinacji z revio jednak da radę. Jak zainstalują revio, to dam znać jak poszło. Już przestałem się nawet wkur...ć na to wszystko i czekam. Jak ten problem będzie nadal przy całkowicie innych agregatach, to znaczy, że zje...i rury. To też będzie na nich naprawa. Co do tych jednostek HR, to nie mam pojęcia co się z nimi będzie działo. Nie chcę się tym w ogóle interesować. Wymianę na revio mam mieć w ramach tego co już zapłaciłem. Ja strat instalatora pokrywał nie będę.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - MarioO - 2021-10-06

Wymiana klim nic nie pomoże a już tym bardziej wymiana rur bo one nie mają nic do tego.Normalne jest to że przy różnicach temperatur plastik i inne elementy będą


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - MarioO - 2021-10-06

Wymiana klim nic nie pomoże a już tym bardziej wymiana rur bo one nie mają nic do tego.Normalne jest to że przy różnicach temperatur plastik i inne elementy będą "strzelać" Tak jest w różnego rodzaju sprzętach Tak jak napisał DBKlima Jeden klient nie zwróci nawet na to uwagi a dla drugiego będzie to problem.Mam klime w sypialni i też "strzeli" co jakiś czas w funkcji chłodzenia jak i grzania.
74 posty a sprawa jest jasna od początku.Szkoda tylko tych instalatorów.Wymienią sprzęt bo chcą z tego jakoś wybrnąć a to moim zdaniem błędne koło.Ja na tym etapie oddał bym kasę dla świętego spokoju bo okres gwarancji trwa 5 lat i pewnie jeszcze w tym sprzęcie "zagra" nie raz Big Grin