Forum Klimatyzacja
Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf (/showthread.php?tid=12395)

Strony: 1 2 3 4


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - Tytanowy Janusz - 2021-10-06

MarioO napisał(a):Wymiana klim nic nie pomoże a już tym bardziej wymiana rur bo one nie mają nic do tego.Normalne jest to że przy różnicach temperatur plastik i inne elementy będą

Widziałeś nagranie autora wątku? Taka diagnoza nie jest oczywista.

bombrowicki napisał(a):Może 3,5 są, ale nie te 2,6.
Masz rację mój błąd Ty masz parowniki 2kilo.
Jeszcze zapytam testowałeś klimę na każdym trybie wentylatora? Żaluzje możesz jeszcze wł/wył. Gdzieś czytałem wątek gdzie przyczyną pukania był silniczek krokowy. Co ciekawe działo się to w 3x multi... Gość miał wymianę wszystkich parowników i znów to samo. Okazało się że była zwalona większa partia.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - MarioO - 2021-10-07

Tytanowy Janusz napisał(a):Widziałeś nagranie autora wątku? Taka diagnoza nie jest oczywista.
A od kiedy na podstawie nagrania stawiamy diagnozę? Obejrzałem 2 krotnie i za pierwszym razem "strzelało" że aż uszy bolały na słuchawkach bo zrobiłem dźwięk na maxa a za drugim razem było cichutko i nie słyszałem żadnego "strzelania" bo wyciszyłem na maxa W którymś z postów założyciel tematu napisał że ma "słuch absolutny" więc jak wróbelek usiądzie na j.z to może być nie lada problem do rozkminki


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - obser - 2021-10-07

Ja akurat jestem w sezonie dogrzewania domu klimą, bo nie chce mi się rozpalać pieca. 4 chińskie klimatyzatory i żadnego strzelania plastików nie słyszałem. A klimy nie chodzą non-stop, są wyłączane, właczne, stygną i się nagrzewają.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - MarioO - 2021-10-07

Bo Tobie obser pewnie słoń nadepnął na ucho Big Grin


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - obser - 2021-10-07

Na słuch nie narzekam. Problem też znam, bo jeszcze w sezonie letnim poproszono mnie do jednej kliniki, a tam założony sprzet znanej firmy na G..., i podczas włączania po kilku minutach trzaski, aż bali się korzystać. Kwestia dobranego materiału i konstrukcji z tolerancją. Nie wspomnę kiedyś afery ze śmierdzącego non-stop plastiku, praktycznie uniemożliwiającego pracę w trybie grzania. I też to była topowa firma.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - bombrowicki - 2021-10-07

Panowie, przepomnę, że w salonie mam na singlu z tego samego zamówienia HR35 Mitsubishi i on nie stuka. Tu nie chodzi o to, że pyknie coś raz na chiński rok, ale to, że to jest regularny problem na multi, a na singlu już tego nie ma. Więc nie zgadzam się, że to normalne, że zawsze puka i że od początku było wiadomo że to plastiki i że to ja sobie wymyślam. Tego mi teraz nie wmawiajcie. Bardzo proszę kolegę MarioO o wyważenie opinii, bo to raczej mało pomocne, co piszesz.
Jednostki na multi były testowane do zaje....a. Każdy tryb, każda pora, każde ustawienie. Jestem pewien, że nikt z Was instalujących pewnie normalnie te sprzęty nie spędził nad tym tyle co ja.
Przeglądając Wasze wpisy nie widzę też raczej żadnej pewności co do przyczyny tego problemu. Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie. Ja bym bardzo chciał taką przyczynę znaleźć. Firma, która mi instalowała sprzęt peweni też. To trwa już bardzo długo. Na teraz czekam na dostarczenie serii Revio od Rotenso. Będzie wymiana to się przekonam. Na pewno tutaj opiszę. Chociażby z kronikarskiego obowiązku i chęci zamknięcia tego wątku.


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - DBKlima - 2021-10-08

Pokazujesz film z którego nic nie wynika bo nie pokazujesz całości instalacji tylko parownik przy którym wydobywa się dźwięk . Pisałem że należy zobaczyć całość instalacji a nie kawałek i wydawać opinię.
Nikt tu nie jest"rabi" i nie staraj się tu obrażać nikogo bo to forum nie jest dla ciebie tylko dla ludzi z branży.

Uważam że admin powinien zamknąć temat i zakończyć dyskusję


Stukanie/pukanie z jednostki wewnętrznej klimy - Mitsubishi hr25vf - Redakcja - 2021-10-08

DBKlima napisał(a):Pokazujesz film z którego nic nie wynika bo nie pokazujesz całości instalacji tylko parownik przy którym wydobywa się dźwięk . Pisałem że należy zobaczyć całość instalacji a nie kawałek i wydawać opinię.
Nikt tu nie jest"rabi" i nie staraj się tu obrażać nikogo bo to forum nie jest dla ciebie tylko dla ludzi z branży.

Uważam że admin powinien zamknąć temat i zakończyć dyskusję

Przychylam się do prośby i zamykam temat