Forum Klimatyzacja
LG Dry Contact PQDSA - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :) - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Ogrzewnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: LG Dry Contact PQDSA - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :) (/showthread.php?tid=12851)



LG Dry Contact PQDSA - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :) - amigo76 - 2022-09-24

Witam. Od 10 lat jestem użytkownikiem pompy ciepła LG ThermaV. Jest ona sterowana poprzez termostat pokojowy i co za tym idzie nie mam możliwości ustawienia temperatury wody na wylocie - termostat załącza grzanie i zawsze idzie 55 st. w kaloryfery. Podejrzewam więc ze cała technologia inwerterowa ma niewielki znaczenie, bo przy mocy 14 kW sprężarka pobiera cały czas mniej więcej 4 kWh. Biorąc po uwagę nadchodzącą podwyżkę cen prądu chciałbym jednak wprowadzić pewne oszczędności i po przeanalizowaniu instrukcji serwisowej stwierdziłem że jedynym rozwiązaniem byłoby podłączyć termostat za pośrednictwem modułu Dry Contact, bo wtedy sterowanie całą pompą odbywałoby się w trybie ustawienia temp. wody na wylocie i przy obecnych temperaturach powietrza wystarczy mi 37 st. co zużywa ok 1,5 - 1,6 kWh . Sygnał grzania z termostatu zwierałby styki 1 i 2 Dry Contact, co uruchamiałoby pompę a osiągnięcie w pomieszczeniu ustawionych 20 st. wyłączałoby termostat i rozwierało styki 1 i 2 co zatrzymywałoby pracę pompy ( tak jak np. otwarcie okna w typowym zastosowaniu tego modułu ).
Mam tylko parę pytań do fachowców którzy mieli do czynienia z tym modułem :
1. Czy w komplecie znajduje się wiązka łącząca płytkę Dry Contact z płytką pompy/klimatyzatora
2. Czy zadziałanie tego modułu powoduję "bezpieczne" wyłączenie urządzenia sterowanego - tzn. czy zatrzymuje się sprężarka, otwiera zawór i po chwili staje wentylator w jednostce zewnętrznej czy jest to "nagły" stop tak jakby wyłączyć zasilanie
3. Gdzie i za jaką cenę można kupić ten moduł - wiem że jest w kilku "sklepach internetowych" ale w tych których sprawdzałem jest....tylko na stronie
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. Wojtek


RE: LG Dry Contact PQDSA - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :) - Amfan - 2022-09-28

Nie ma nawet możliwości ustawienia krzywej grzewczej ? . To co to za pompa ?


RE: LG Dry Contact PQDSA - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :) - amigo76 - 2022-09-29

LG Therma V. Ma możliwość sterowania "krzywą grzewczą" ale mi zależy na sterowaniu termostatem pokojowym. Jest wejście na jeden czujnik temperatury ale przewodowy z max. długością przewodu 15 m. a to za daleko do pomieszczeń gdzie w tej chwili mam bezprzewodowego Eurostera, więc Dry Contact to byłoby najlepsze rozwiązanie.


RE: LG Dry Contact PQDSA - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :) - Amfan - 2022-09-29

To czemu przy tych temperaturach nie ustawisz krzywej na 37 C.
Dry contact będzie powodował , że pompa będzie taktowała jak on off


RE: LG Dry Contact PQDSA - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :) - amigo76 - 2022-10-01

(2022-09-29, 17:23:16)Amfan napisał(a): To czemu przy tych temperaturach nie ustawisz krzywej na 37 C.
Dry contact będzie powodował , że pompa będzie taktowała jak on off
Przez 10 lat ( od momentu montażu ) tak pracuje, bo termostat pokojowy tak właśnie działa. Mankamentem tego modelu jest właśnie to że przy takim sterowaniu daje na wyjściu cały czas 55 st.
Cały czas czekam na info od bardziej zorientowanych w temacie gdzie i za ile można ten moduł kupić, czy w komplecie jest wiązka łącząca z płytą główną i jak wygląda "STOP" urządzenia po zadziałaniu Dry Contactu.


RE: LG Dry Contact PQDSA - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :) - Amfan - 2022-10-01

To powodzenia