Forum Klimatyzacja
Klimatyzacja do ogrzewanie mieszkania 50m2 - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzacja do ogrzewanie mieszkania 50m2 (/showthread.php?tid=12945)



Klimatyzacja do ogrzewanie mieszkania 50m2 - vernonvernon - 2023-01-09

Witam wszystkich
Planuję zmienić ogrzewanie w mieszkaniu z kopciucha na klimatyzację. Mieszkanie 50m2, okna skierowane na południe. Fachowiec z firmy montującej klimatyzację zaproponował mi Gree U-Crown 5kw, ale z opinii na forum wynika, że poniżej 3 stopni grzałka skroplin cały czas pobiera energię. Czy możecie mi polecić klimatyzację do grzania od innego producenta czy pozostać przy Gree?
Z góry dziękuję za odpowiedź.


RE: Klimatyzacja do ogrzewanie mieszkania 50m2 - Tytanowy Janusz - 2023-01-09

Pytanie jak jest w innych modelach z grzałkami... Bedę sie powtarzał ja bym polecał gtee amber prestige 3.5kW albo np mdv oasis/rotenso mirai 3.5kW Ucrown 5kW raczej wycenią Ci drozej.


RE: Klimatyzacja do ogrzewanie mieszkania 50m2 - radekklimat - 2023-01-09

Proponuję LG zamiast Gree


RE: Klimatyzacja do ogrzewanie mieszkania 50m2 - Tytanowy Janusz - 2023-01-09

Jak LG to za tydzień Wink Lubie LG, ale do grzania są oszczedniejsze rozwiazania. W zasadzie to pytanie jakie to mieszkanie bo moze lepiej postawic najmniejsze multi na 2 parownikach.


RE: Klimatyzacja do ogrzewanie mieszkania 50m2 - vernonvernon - 2023-01-09

(2023-01-09, 18:44:02)radekklimat napisał(a): Proponuję LG zamiast Gree

Zastanawiałem się na LG standard 2 ale wg specyfikacji grzeje do -10 stopni.


(2023-01-09, 20:55:28)Tytanowy Janusz napisał(a): Jak LG to za tydzień Wink Lubie LG, ale do grzania są oszczedniejsze rozwiazania. W zasadzie to pytanie jakie to mieszkanie bo moze lepiej postawic najmniejsze multi na 2 parownikach.

Tak jak pisałem 50m2, okna są na południe więc jest w miarę ciepłe. Co masz na myśli pisząc o oszczędniejszych rozwiązaniach?


RE: Klimatyzacja do ogrzewanie mieszkania 50m2 - Tytanowy Janusz - 2023-01-09

Mam na mysli modele ktore wymieniłem pracują w bardzo niskich temperaturach a ich efektywnosc i moc nie spada w minusach tak jak standardowe modele. Pytanie tylko jak chcesz ogrzewać kilka zamykanych pomieszczeń jednym klimatyzatorem? Komfortu i skutecznosci jak w jednym otwartym pomieszczeniu nie bedzie. Montowałem 3xLG zamiast jakiejs kozy w mieszkaniu Chodzi to 3 rok a bywało już w tym czasie i -20 LG to standardowe parametry ale pewne. Wszystkie modele maja praktycznie blizniacze wydajnosci wyzsze modele to tylko inny wyglad czy jakies bzdury typu niby oczyszczacz i dioda UV


RE: Klimatyzacja do ogrzewanie mieszkania 50m2 - radekklimat - 2023-01-10

LG grzeje przy-10 a nie do into jest realne grzanie, rozwiązania w budowie chińczyków niczym się nie różnią a piszą że do-30, kto ma pojęcie o chłodnictwie to wie że to bzdura, każda grzeje tylko wydajność drastycznie spada


RE: Klimatyzacja do ogrzewanie mieszkania 50m2 - TomaszW12 - 2023-01-10

Możesz zainstalować system, który ma zewnętrzną sprężarkę powietrza. Jest to prawdopodobnie najbardziej efektywny sposób ogrzewania domu. Jeśli jednak nie masz wystarczająco dużo miejsca, możesz zainstalować systemy kanałowe. Też i pompa ciepła to prawdopodobnie najbardziej efektywny sposób na utrzymanie ciepła w domu, gdy temperatury spadają poniżej 10 stopni Celsjusza i więcej.


RE: Klimatyzacja do ogrzewanie mieszkania 50m2 - Tytanowy Janusz - 2023-01-10

"system, który ma zewnętrzną sprężarkę powietrza" możesz rozwinąć?

Urządzenia ktore wymieniłem robią różnice w efektywnosci i wydajnosci w niskich temperaturach. Mają patent stosowany w dedykowanych do grzania pompach ciepła. Standardowe klimatyzatory tego nie mają. Rozchodzi się o ok 20% lepszą wydajność.


RE: Klimatyzacja do ogrzewanie mieszkania 50m2 - vernonvernon - 2023-01-10

Jak oceniacie klimatyzację od Rotenso? Obawiam się, że Mirai 3,5kw może być za słaby do mojego mieszkania, als znalazłem model Imoto o mocy 5kw. Ciekaw jestem waszych opinii (jak Rotenso sprawuje się w porównaniu z innymi markami).

(2023-01-10, 04:45:14)radekklimat napisał(a): LG grzeje przy-10 a nie do into jest realne grzanie, rozwiązania w budowie chińczyków niczym się nie różnią a piszą że do-30, kto ma pojęcie o chłodnictwie to wie że to bzdura, każda grzeje tylko wydajność drastycznie spada

Czy wiesz jak klimatyzatory od LG radzą sobie gdy temperatura spadnie poniżej -10 stopni? Nie wiem czy posiadają grzałki i czy praca w takich warunkach nie wpłynie negatywnie na żywotność.


RE: Klimatyzacja do ogrzewanie mieszkania 50m2 - kwiatyyy1 - 2023-01-10

probowales klimatyzacji firmy Vesser?


RE: Klimatyzacja do ogrzewanie mieszkania 50m2 - Tytanowy Janusz - 2023-01-10

Rotenso to tylko nalepka dystrybutora. Sa to urządzenia Midea To samo od Midei masz w kaisai, mdv czy hyundai.
Taniej i to samo co mirai to mdv oasis one mają 4300W mocy na grzaniu. Biorac pod uwagę lepsze trzymanie tego parametru w niskich temperaturach może sie okazać ze 5kW modelu podstawowego zrówna sie moca grzewczą z takim mirai. Piszesz, że to mieszkanie wiec czesc scian graniczysz z sasiadami chyba? Jak termoizolacja jest i szcelne okna to nie masz takiego zapotrzebowania jak w domach.
Jak pisalem wyzej rozwaz multisplit na dwa pomieszczenia wiekszy komfort np w nocy i oszcednosc jak jedno z pomieszczeni potrzebuje mniej mocy lub czasowo wcale.

(2023-01-10, 11:28:40)kwiatyyy1 napisał(a): probowales klimatyzacji firmy Vesser?

Co oni ciekawego oferują? Jak ktos ma do nich bisko i znosny rabat to kupuje Wink  Z tego co widzę maja klimatyzatory z fabryki Auxa i cos tam jeszcze (odpowiednik rotenso elis ale (chyba?) nie klepie tego midea)


RE: Klimatyzacja do ogrzewanie mieszkania 50m2 - vernonvernon - 2023-01-10

Tylko 2 ściany dzielę z sąsiadami więc wolę postawić na 5kw. Skoro rotenso to również chińczyk to wiesz może jak w jednostkach od Midei zachowuje się grzałka? Czy jest tak samo jak w Gree tj. czy chodzi non stop? Gdyby nie ta grzałka to wziąłbym Gree, ale to zawsze dodatkowe koszty za energię.


RE: Klimatyzacja do ogrzewanie mieszkania 50m2 - kwiatyyy1 - 2023-01-10

rabat w zaleznosci od ilosci , wydaje mi sie ze ich oferta jest godna uwagi, no i serwis , a raczej szybka reakcja i dzialanie , to jest chyba bardzo istotne


RE: Klimatyzacja do ogrzewanie mieszkania 50m2 - Tytanowy Janusz - 2023-01-10

(2023-01-10, 11:54:57)vernonvernon napisał(a): Tylko 2 ściany dzielę z sąsiadami więc wolę postawić na 5kw. Skoro rotenso to również chińczyk to wiesz może jak w jednostkach od Midei zachowuje się grzałka? Czy jest tak samo jak w Gree tj. czy chodzi non stop? Gdyby nie ta grzałka to wziąłbym Gree, ale to zawsze dodatkowe koszty za energię.

Nie sądze aby bylo inaczej zalacza sie przy minusach i tyle  Ale to nie problem zdejmujesz poszycie odlaczasz grzałkę i po "kłopocie". Błędu nie wywali.
Za duzy klimatyzator to nie problem do czasu gdy  nie zaczyna się wylaczać z powodu przewymiarowania. Wtedy skracasz zywotnosc dodatkowo moze sie zalaczac grzałka karteru. Minus duzych klimatyzatorów to spory szum nawet na najnizszym biegu, ale to już kwestia ucha...