Forum Klimatyzacja
Zabudowa balkonu a klimatyzacja - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Zabudowa balkonu a klimatyzacja (/showthread.php?tid=13058)



Zabudowa balkonu a klimatyzacja - Rob79 - 2023-04-15

Cześć. 
Na balkonie posiadam klimatyzację typu split, czy mogę zbudować balkon szkłem, okna bezramowa itd? 
Czy klimatyzacja będzie wtedy działać poprawnie? 

Robert


RE: Zabudowa balkonu a klimatyzacja - Tytanowy Janusz - 2023-04-15

Nie będzie. Musisz pamiętać o koniecznym otwieraniu zabudowy tak aby ciepło generowane przez agregat mogło wydostać się z balkonu.


RE: Zabudowa balkonu a klimatyzacja - MiloszMiki - 2023-04-17

Cześć
Podłącze się, jak maksymalnie można zabudować, osłonić jednostkę zewnętrzną? Tzw. czy boki, góra, przód oprócz światła wentylatora oraz w jakim stopniu tył mogą być całkowicie zasłonięte ? Zabudowa z cienkich desek+coś wygłuszającego. I jakie odstępy dać sensowne wewnątrz?


RE: Zabudowa balkonu a klimatyzacja - Tytanowy Janusz - 2023-04-17

Dusić klimatyzatora sie nie zaleca... 20cm boki i gora to bezpieczna odleglosc. Zwyczajowo tyl klimatyzatora przystawia się do sćiany na minimum 10cm Taka odgroda trochę wyciszy promieniowanie dzwięku na boki. Żeby wyciszyć klimatyzator mozna wytłumić poszycie od wewnatrz w sekcji spręzarki. Zabiegi takie wylacznie za zgodą instalatora jesli klimatyzator jest na gwarancji.


RE: Zabudowa balkonu a klimatyzacja - Jurek10L - 2023-04-19

Cześć wszystkim! Zastanawiam się, czy taki rodzaj klimatyzacji będzie skuteczny i wydajny na balkonie ze szkła, czy może jest to mniej efektywne ze względu na ekspozycję na słońce.


RE: Zabudowa balkonu a klimatyzacja - Tytanowy Janusz - 2023-04-19

Co tu sie zastanawiać, czasami nie ma alternatywy. Jak przeszklenie da sie otworzyc to tylko o tym trzeba pamietać. Wysoka temperatura dla jednostki zewnetrznej przy chłodzeniu to zawsze spadek wydajnosci.


RE: Zabudowa balkonu a klimatyzacja - Valos - 2023-06-05

Praktyczne i niezawodne okna aluminiowe zyskały dziś popularność i aktywnie konkurują z modelami wykonanymi z innych materiałów. Sprzyjają temu zalety profilu aluminiowego oraz ciągłe doskonalenie technologii wytwarzania.


RE: Zabudowa balkonu a klimatyzacja - HAter - 2023-06-05

Może już na wstępie warto pomyśleć o zamontowaniu dobrych okien? Radziłbym wybrać okna aluminiowe. Okna aluminiowe od dawna mogą konkurować z metalowo-plastikowymi pod względem wzornictwa, wytrzymałości i efektywności energetycznej.


RE: Zabudowa balkonu a klimatyzacja - Nanset - 2023-06-05

Wydaje mi się, że da się to zrobić. Musisz spojrzeć na instrukcje, gdzie i jak możesz zainstalować klimatyzator. Np. jak montowałem okna to wszystko poukładałem i producent okien aluminiowych doradził mi co i jak najlepiej zrobić. Wydajność klimatyzatora może się zmniejszyć, ale nie znacząco. W zależności od tego, które okna zostaną zainstalowane. Generalnie najlepiej jest montować duże okna z funkcją wentylacji. Myślę, że to wystarczy.