Forum Klimatyzacja
klima manualna w focusie 2004 1,8 TDCi - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: klima manualna w focusie 2004 1,8 TDCi (/showthread.php?tid=1588)



klima manualna w focusie 2004 1,8 TDCi - norbert - 2008-08-14

Witam Wszystkich,

Mam problem z autkiem... klima w focusie działa w 99% przypadków załączenia po dłuższym postoju.., niestety gdy jeżdżę"po mieście", sprawa troche sie komplikuje.
Jest to manual, więc jak startuje, ustawiam wiatrak na '4'- chłodzi spoko, (wcześniej dużo rzadziej, ale po zmniejszeniu nawiewu zaczynało lecieć ciepłe powietrze). Po postoju przy np. sklepie, znów startowała. Przez ostatni miesiąc sprawa troche przycichła- może mniej jazdy, albo niższe temperatury- nie wiem. Ostatnio tragedia- odpalam klime, jest ok przez kilka minut, potem kontrolka nadal sygnalizuje prace, a ja "smaże sie" w aucie, pomimo tego że nic nie kręce, urządzenie nie chłodzi!!!

Po sprawdzeniu w warsztacie szczelności stwierdzono że jest ok, akurat wtedy klima łapała za każdym razem- czasem też tak miałem... Nie podważam opini fachowców, ale może ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem. Będe wdzięczny za każdą radę.

I jeszcze jeden przypadek- klima przestała po kilku minutach jazdy chłodzić, zjechałem okienkami i jechałem dalej. Próby ponownego załączenia nie pomogły. Po wyjechaniu poza teren zabudowany troche przyśpieszyłem (powiedzmy 100 km/h). Załączylem klime i zaskoczyła. Jechałem jeszcze jakieś 10 minut i było ok. Póżniej powtórka z historii.

Może jakieś namiary na warsztat, który poradzi sobie z tą dolegliwością, no i nie osuszy mi strasznie skarbonki...( Radom i okolice)

Pozdrawiam.


klima manualna w focusie 2004 1,8 TDCi - radekklimat - 2008-08-14

jakie były cisnienia na ssaniu i tłoczeniu przy 1500 rpm


klima manualna w focusie 2004 1,8 TDCi - radekklimat - 2008-08-14

po długim weendzie moge do niego zajzec
mieszkam kolo grojca to z radomia niedaleko
radekklimat@wp.pl


klima manualna w focusie 2004 1,8 TDCi - norbert - 2008-08-14

Nic nie wiem o tych parametrach, mechanik podpioł cos z przodu po lewej stronie przy belce i sprawdzał. Wybaczcie, jestem w te klocki zielony.


klima manualna w focusie 2004 1,8 TDCi - pafnucy - 2008-08-15

Witam,

Mam podobny problem jak przedmowca jezdze Ford Focus 1.8 TDDI rok 2002.
Wczoraj oddalem auto do naprawy gdzie stwierdzili 100% uszkodzenie cewki. Po sciagnieciu sprezarki zauwazono tez niewielki wyciek i wymieniono uszczelke
srodek sprezarki byl czysty i nieuszkodzony wyglada to jak "dwa slimaki".
Wspomniana cewka ma dodatkowo jakis czujnik temperatury dzialajacy jak bimetal wedle fachowcow to on robi wiele problemow.

Niestety po zamontowaniu nowej cewki nabiciu klimy objawy sa takie same po 10 minutach jazdy klima sie wylacza i przestaje dzialac (samochod musi jezdzic jesli chodzi na biegu jalowym klima dziala bez problemow nawet godzine) .Sprawdzone zostaly takze styki gdzie napiece wynosilo okolo 14.1 V - cewka podobno przyciaga juz od 10 V.Zdziwil nas tylko cieply stycznik od klimy tuz przy bezpiecznikach ale zwarcie kabelkow takze nie uruchomilo sprezarki.

Czy ktos wie moze:

1/ co moze byc przyczyna problemu
2/ czy jest jakis dodatkowy uklad sterujacy klima manualna - dodatkowe czukniki z chlodnicy itp ?
3/ Gdzie moge znalezc schemat klimatycacji ?

pozdrawiam,

Pafnucy


klima manualna w focusie 2004 1,8 TDCi - tom17 - 2008-08-15

sprężarka posiada czujnik bimetaliczny na obudowie przy króccu wylotowym (taka czarno brązowa "puszka") który zabezpiecza sprężarkę przed przegrzaniem. spróbuj ominąć ten czujnik lub jeżeli sprężarkę wyłączy zobacz czy cewka ma rezystancję (jeżeli nie czujnik przerywa obwód).


klima manualna w focusie 2004 1,8 TDCi - jakubbi - 2008-08-24

Ja mam podobny problem tylko w Mondeo MKIII Sad