Forum Klimatyzacja
Renault Clio schemat - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Renault Clio schemat (/showthread.php?tid=2012)



Renault Clio schemat - mt - 2009-01-28

Panowie ma ktos schemat elektryczny klimy do clio 2003 r. CDI?


Renault Clio schemat - mt - 2009-01-28

Nieźle dało mi się we znaki to clio, po zrobieniu podstawowej obsługi czyli odessanie, próżnia, napełnianie, olej, kontrast itp. okazało się że się nie załancza klima. Po kontakcie z właścicielem okazało się że były przerwy w pracy. Sprawdziłem zasilanie cewki okazało się że brak, dałem zasilanie bezpośrednio i ruszyła jakiś czas kilka załączeń jest OK. i potem nic i tak od początku.
Sprawdzałem różne rzeczy wszystko wydaje się wporządku, ale wydaje mi się że to jest przekaźnik tyle że elektryka nie jest moim najmocniejszym punktem, i niemam schematu.Ma ktoś jakieś propozycje!


Renault Clio schemat - mt - 2009-01-28

Jeszcze jedno ile czynnika idzie do Fiesty 98 z silnikiem zetec 1,25 . Słaby dzień dzisiaj a tu jeszcze same maluchy się trafiają do których nie mam danych.


Renault Clio schemat - Shitashii - 2009-01-28

Nie mam dokładnych modeli, ale wg rocznika to Fiesta '98 potrzebuje 725 - 755 g R134a


Renault Clio schemat - mt - 2009-01-28

Shitashii napisał(a):Nie mam dokładnych modeli, ale wg rocznika to Fiesta '98 potrzebuje 725 - 755 g R134a
Dzieki a może jeszcze ktoś potwierdzi.


Renault Clio schemat - radekklimat - 2009-01-29

podaj email to ci wysle ten schemat


Renault Clio schemat - mt - 2009-01-29

Cześć Radekklimat miałem nadzieje że się odezwiesz, zaraz podam mój mail ale może masz jakieś sugestie na temat tego clio jakoś nie moge sobie z nim poradzić a niechce wymieniać wszystkiego na nowe bo klient płaci tylko za konkrety.Wczoraj po wzbudzeniu załanczał bez problemu a dziś nawet na krótko nie chce, sprzęgiełko załapie ale wentylator nie załancza i po odłączeniu prądu pompa też zaraz przestaje pracować.Moim zdaniem prebosostat lub przekaznik chociaz oczyścilem wszystkie styki ale nic nie pomaga, no i to że niema na stałe zasilania na cewke.
email:topolka@o2.pl


Renault Clio schemat - radekklimat - 2009-01-29

musisz podłaczyc do kompa bo inaczej sobie nie poradzisz a w tym renaucie to chyba nie ma elektrosprzegła


Renault Clio schemat - mt - 2009-01-29

Sprezarka to SD6V12 o ile to dobrze zapamietalem a klima manual jeszcze ma jutro dojechać tyle że ciekawi mnie to że po wzbudzeniu +12 na sprężarke bezpośrednio przed nią wczoraj chodziło pięknie i włanczało się bez zarzutu, a samklient tłumaczył mi później że już kiedyś podłanczano mu zasilenie do sprezarki bo nie chciała działać.


Renault Clio schemat - radekklimat - 2009-01-29

a jakie masz cisnienia w układzie bo moze to przetwornik padł i dlatego nie zalacza sprzegła


Renault Clio schemat - mt - 2009-01-29

Dokladnie to podam jutro bo niechce przeklamac, ale zaraz po napelnieniu na Lp bylo coś o.2.5 a HP 2.0


Renault Clio schemat - mt - 2009-01-29

Ale temp.zewnętrzna 12 stp.


Renault Clio schemat - mt - 2009-01-30

Na dzień dzisiejszy koleś się nie pojawił, coś z czasem!?


Renault Clio schemat - awax - 2009-01-30

mt napisał(a):Dokladnie to podam jutro bo niechce przeklamac, ale zaraz po napelnieniu na Lp bylo coś o.2.5 a HP 2.0
Czyli się nie załączyła?


Renault Clio schemat - mt - 2009-01-31

Właściwie załączylo, ale opisywalem to wyzej a z tym cisnieniem to tak do konca nie jestem pewien, jakos mi to umknelo.


Renault Clio schemat - mt - 2009-01-31

Awax możesz coś więcej powiedzieć(napisać)co miałeś na myśli w poprzednim poście, bo jak dla mnie to ciśnienie wydaje sie za małe ale dzisiaj robiłem paska B5
1.9 tdi climatronic w identycznych warunkach z tym że ciśnienie HP było 2.6 Bar zaraz po napełnieniu, a po uruchomieniu klima działa bez zarzutu LP 2.0 a HP 5.0 na kratkach temp.+2 stp.
Ciśnienia zbliżone do Clio.
Co o tym myślisz?


Renault Clio schemat - mt - 2009-01-31

Dzięki Shitashii za odpowiedz, ja też znalazłem teraz w infotechu te dane są takie same jak podałeś i to do tej konkretnej Fiestki.


Renault Clio schemat - Shitashii - 2009-01-31

mt napisał(a):Dzięki Shitashii za odpowiedz, ja też znalazłem teraz w infotechu te dane są takie same jak podałeś i to do tej konkretnej Fiestki.
Nie ma sprawy. Zawsze do usług :-) hehe, serwisowych. A sam w przyszłości liczę na pomoc Kolegów.


Renault Clio schemat - mt - 2009-01-31

Shitashii ja również tobie jak i każdemu chętnie pomoge nie koniecznie w klimie może bardziej w mechanice, blacharce lub lakiernictwie.


Renault Clio schemat - radekklimat - 2009-02-01

5 bar na HP to troche za malo a przy jakich obrotach jeszcze napisz


Renault Clio schemat - mt - 2009-02-01

obroty okolo 1000 na biegu jalowym,temp.zew.10-12 stp.


Renault Clio schemat - awax - 2009-02-01

mt napisał(a):Awax możesz coś więcej powiedzieć(napisać)co miałeś na myśli w poprzednim poście, bo jak dla mnie to ciśnienie wydaje sie za małe ale dzisiaj robiłem paska B5
1.9 tdi climatronic w identycznych warunkach z tym że ciśnienie HP było 2.6 Bar zaraz po napełnieniu, a po uruchomieniu klima działa bez zarzutu LP 2.0 a HP 5.0 na kratkach temp.+2 stp.
Ciśnienia zbliżone do Clio.
Co o tym myślisz?
Moim zdaniem przy "zimowych temperaturach Zewnętrznych"to wszystko jest OK.
Mimo wszystko taka diagnoza nie jest wystarczająca i gdy się ociepli może się okazać ,że nie wszystko jest w porządku.


Renault Clio schemat - radekklimat - 2009-02-02

i testuje sie przy 1500 obr/min