Forum Klimatyzacja
Problem z klimą galaxy 2.3 manualna - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Problem z klimą galaxy 2.3 manualna (/showthread.php?tid=2385)



Problem z klimą galaxy 2.3 manualna - piotrgizler - 2009-05-12

Witam wszystkich
Mam problem z klimatyzacją manualną w moim galaxy 2.3 97r, a mianowicie po wciśnięciu AC zapala się lampka na włączniku ale nie ma żadnej reakcji,nie ma napięcia na sprężarce, czynnik jest nabity. Klimatyzacja czasami się włączy po jakimś czasie na parę minut i wyłączy (taki cykl się powtarza co jakiś czas ale nie zawsze) nie zaskakuje od razu po włączeniu przycisku AC. Można powiedzieć, że żyje swoim życiem. Mechanicznie jest sprawna, bo po podłączeniu na krótko działa aż miło, więc podejrzewam jakieś uszkodzenie w elektryce. Niestety nie wiem od czego rozpocząć poszukiwania usterki i nie wiem gdzie umiejscowione są przekaźniki od sterowania klimą. Dodam, iż po wypięciu wtyczki z czujnika na osuszaczu włączają się wentylatory więc chyba czujnik jest OK.
Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi w tej sprawie.
Mile widziane również jakieś schematy elektryki.

Pozdrawiam wszystkich
Piotr


Problem z klimą galaxy 2.3 manualna - piter79 - 2009-05-12

Prawdopodobnie czujnik ciśnienia lub samo ciśnienie jest nieodpowiednie ale ,żeby to ustalić musisz być podpięty pod zegary(manometry).
Pozdrawiam...


Problem z klimą galaxy 2.3 manualna - radekklimat - 2009-05-13

podaj email to ci wyślę schemat


Problem z klimą galaxy 2.3 manualna - piotrgizler - 2009-05-14

Mój adres mail piotr-gizler@o2.pl
Z góry dziękuję


Problem z klimą galaxy 2.3 manualna - piotrgizler - 2009-05-14

Czynnik jest nabity 750 + 50 oleju (manualna jedno strefowa). A czujnik ciśnienia chyba jest sprawny, bo klima się załącza czasami i działa jakiś czas tylko nie mam nad nią kontroli. Włącza się kiedy chce i pracuje jak chce. Nie wiem co jest przyczyną tej usterki. Walczę z tą klimą już dwa lata i bez rezultatu. Nie wiem które przekaźniki są od klimy no i nie wiem gdzie są umiejscowione żeby móc się do nich dobrać.
Dziękuję za wszelką pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam wszystkich
Piotr


Problem z klimą galaxy 2.3 manualna - max - 2009-05-14

Witam.
piotrgizler napisał(a):Nie wiem które przekaźniki są od klimy no i nie wiem gdzie są umiejscowione żeby móc się do nich dobrać.
Jak nie wiem to się nie zabieram do naprawy - oddaję to specjalistom.
Moim zdaniem:
- podłączyć pod tester, sprawdzić (ciśnienia, temperatury, funkcje, błędy) porównać z rzeczywistymi.

Pozdrawiam.


Problem z klimą galaxy 2.3 manualna - piotrgizler - 2009-05-15

Jak mam to wszystko sprawdzić skoro klima nie włącza się kiedy ja chcę tylko w niezależny ode mnie sposób. Mam całą maszynę do klimy wozić ze sobą i w momencie jak już zaskoczy klima to zatrzymać się i sprawdzać? Jeśli chodzi o podłączenie pod VAG to nic z tego bo to jest manualna klima i VAG-iem jej nie sprawdzę.
Bardzo proszę o jeszcze jakieś rady w tej sprawie.
Pozdrawiam


Problem z klimą galaxy 2.3 manualna - max - 2009-05-15

Klimę manualną też można testować instrumentami typu testery. Pytanie czy Twój tester potrafi to obsłużyć?
A jeżeli nie jesteś w stanie/brak Ci potrzebnego sprzętu. Oddaj robotę komuś kto potrafi/ma sprzęt.
Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.


Problem z klimą galaxy 2.3 manualna - tom17 - 2009-05-15

max napisał(a):Klimę manualną też można testować instrumentami typu testery
w przypadku jeżeli za sterowanie odpowiada elektronika. w tym fordzie nie ma takiej opcji


Problem z klimą galaxy 2.3 manualna - piotrgizler - 2009-05-15

Chciałbym oddać do fachowca ale niestety nie mogę go znaleźć. Wszyscy u których byłem potrafią tylko podłączyć pod maszynkę i nic więcej. Kasują za diagnostykę a klima jak nie działa tak nie działa. Już dwa lata się nie mogę uporać z tą klimą. W ASO nie mają pojęcia jak ten problem rozwiązać. Ręce już mi opadają.
Pozdrawiam
Piotr


Problem z klimą galaxy 2.3 manualna - radekklimat - 2009-05-16

napisz z kad jestes
tu masz numer do mnie 500 236 866


Problem z klimą galaxy 2.3 manualna - piotrgizler - 2009-05-16

Jestem z Torunia, Kujawsko-Pomorskie
Pozdrawiam
Piotr


Problem z klimą galaxy 2.3 manualna - nst - 2009-05-16

do max .Może byś podpowiedział jakim testerem chcesz sprawdzić manualną klimatyzacje w grupie vw i tym galaxy. posiadam vag i jakoś nie jest to możliwe,jedynie w klimatroniku.pozdrawiam.


Problem z klimą galaxy 2.3 manualna - tom17 - 2009-05-16

analizując schemat kompresor może Ci blokować czujnik ciśnienia lub temperatury parownika. czujnik ciśnienia ma zwarte styki 1,2 rozwarte 3,4, natomiast czujnik na parowniku ma rezystancję zero powyżej 2,5stC i nieskończoność poniżej 1stC. Sprawdzałeś to?


Problem z klimą galaxy 2.3 manualna - piotrgizler - 2009-05-16

Nie sprawdzałem bo nie wiem gdzie jest ten czujnik na parowniku, natomiast jeśli chodzi o czujnik ciśnienia to przy zdjęciu wtyczki z czujnika załączają się wentylatory więc myślę że czujnik jest ok. Nie znam się na tym więc mogę się mylić. Czy jest ktoś w stanie podać mi umiejscowienie wszystkich przekaźników i elementów elektryki które odpowiadaj za pracę klimy?
Pozdrawiam
Piotr