Forum Klimatyzacja
Klima w A4 słabo chłodzi - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Klima w A4 słabo chłodzi (/showthread.php?tid=2570)



Klima w A4 słabo chłodzi - ruben - 2009-06-28

Witam,
Mam A4 1,9 TDi 2003 rok klimatronik dwustrefowy. Klima słabo schładza. Mierzyłem temperaturę na kratkach wylotowych. Powietrze wylatujące z kratki lewej kierowcy ma temp. 10stopni z drugiej 14stopni. Od strony pasażera: kratka lewa 15stopni kratka prawa 12 stopni. Zdemontowałem schowek pasażera i sciągnąłem korek tam jest temp. 5.9 stopnia. Widać jak wszystkie motonapędy działają. Pomiaru dokonywałem na wolnych obrotach. W trakcie jazdy temperatura powietrza wylatującego z kratek rośnie o 6 stopni i utrzymuje się w zakresie 18-21stopni.
Komputer nie wykrył żadnego błędu.
Proszę o sugestie gdzie szukać przyczyny.


Klima w A4 słabo chłodzi - mt - 2009-06-29

Potrzebne ciśnienia, bez tego nic się nieda.


Klima w A4 słabo chłodzi - radekklimat - 2009-06-29

a moze filter przeciwpyłkowy zapchany


Klima w A4 słabo chłodzi - majki - 2009-06-29

kolego posprawdzaj ciśnienia i wymień filtr pyłkowy ,tutaj masz pomocniczą tabelke ,pozdrawiam
16C - HP 8,5-13 -LP 1,5-2
21C - HP 12-18 - LP 1,5-2
27C - HP 14-21 - LP 1,5-2
32C - HP 16-24 - LP 1,5-2
38C - HP 19-26 - LP 1,5-3
43C - HP 22-28 - LP 1,5-3,3


Klima w A4 słabo chłodzi - ruben - 2009-07-02

Dzisiaj założyłem nowy filtr przeciwpyłkowy. Niestety nic nie pomogło.
Temp. strefy kierowcy 8 i 14 stopni. Temp. strefy pasażera 16 i 14 stopni (na postoju).
Spróbuje podjechać do jakiegoś serwisu aby zmierzyć ciśnienia.
Szkoda tylko że tu gdzie mieszkam fachowcy potrafią jedynie wymiennik czynnik.


Klima w A4 słabo chłodzi - radekklimat - 2009-07-02

moze sie klapa od defrostu niedomyka
zreszta problem z klapami w audi ostatnio nagminny i to wiekszosc przyczyn wadliwego działania klimy


Klima w A4 słabo chłodzi - ruben - 2009-07-06

A czy mogę w warunkach garażowych mogę sprawdzić czy ta klapa poprawnie się zamyka ?
Gdzie jej szukać ?


Klima w A4 słabo chłodzi - majki - 2009-07-06

kolego klape znajdziesz przy wlocie powietrza do kabiny nad schowkiem po stronie pasażera


Klima w A4 słabo chłodzi - ruben - 2009-07-07

Dzięki wielkie, sprawdziłem, wygląda na to że wszyskie klapy zamykają i otwierają się poprawnie. Bawiąc się jednak zauważyłem iż rurka w komorze silnika która wchodzi do kabiny jest mocno oszroniona a zaraz dalej obok zaworu gdzie można zmierzyć ciśnienie jest już tylko chłodna. Pasuje mi to do opisów z innych postów iż może być zapchany filtr-dysza (?). Czy mam rację i czy może to być przyczyną słabego chłodzenia ?


Klima w A4 słabo chłodzi - ruben - 2009-07-07

....może sprecyzuje. Rurka grupa jet letnia. Rurka cieńka jest oszroniona przy ścinanie grodziowej do kabiny, wcześniej (w stronę przodu auta )jest jakiś śrubunek a póżniej zawór serwisowy). Rurka cieńka jest juz ciepła przy tym śrubunku. Czy ten śrubunek to dysza ? i czy to ona może być zapchana ? Wymienia się ją czy czyści ? A może to coś innego ? Dzięki wielkie za pomoc.


Klima w A4 słabo chłodzi - radekklimat - 2009-07-08

moze byc zapchana lub zanieczyszczona jak nie sprawdzisz to sie nie dowiesz