Forum Klimatyzacja
Klimatyzacja do domu - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzacja do domu (/showthread.php?tid=4748)



Klimatyzacja do domu - kubus2012 - 2011-03-30

Witam serdecznie,

Chciałbym szanowne grono prosić o poradę jak zabrać się do tematu instalacji klimatyzacji w mieszkaniu.
Chodzi o zamontowanie klimatyzacji w mieszkaniu na ostatnim piętrze w budynku z lat 60. Klima powinna objąc swoim działaniem 2 pomieszczenia po ok 14 m2 każde (okna na wsch i południe). Ma to być inwestycja na kilka lat (max 4 lata) więc zależy mi na kosztach (chyba jak każdemuSmile. Wstępnie rozmawiałem z jedną firmą która polecała mi instalację firmy Electra o mocy 3,5 kW (on/off) która miałaby być zamontowana w przedpokoju (pow ok 4 m2) i przez otwarte drzwi chłodzić 2 w/w pomieszczenia + ew wspomaganie małym wiatraczkiem. Gwarancja na 5 lat dość mocno do mnie przemawia. Jednostka zewnętrzna ma być postawiona na balkonie. Przy okazji proszę o potwierdzenie czy potrzebuję na to zgody spółdzielni (blok jest po termomodernicazji.) Z kosztami chciałbym zamknąc sie w 3 tysiącach. Moja lokalizacja to Piastów i ewentualnie proszę o oferty na priva.

Dziękuję i pozdrawiam


Klimatyzacja do domu - kubus2012 - 2011-03-31

Wow! Co za elokwencjaSmile A pan seniorbiovital nadaje chyba z usa bo chciałby zarabiać w $$$$.
Widzę że do Panów klienci walą drzwiami i oknami bo się nikomu nie chce napisać czegoś na tematSmile


Klimatyzacja do domu - cool-went - 2011-03-31

na temat:
jeżeli stawiasz na balkonie a nie wieszasz na elewacji to nie potrzebujesz zezwolenia,
do 3000 pln nie zamontujesz klimatyzacji żeby schłodzić dwa pomieszczenia (musisz mieć dwa urządzenia).


Klimatyzacja do domu - gadas - 2011-03-31

Kolego kubus2012 jak sam napisałeś szukasz klimatyzacji która powinna działać na minimum 32 m2 (4m2 plus 2x14m2) dosyć kiepsko tu brzmi 3 tysiące zł za nią wraz z instalacją.
Efektem tego będzie tylko i wyłącznie to że zobaczysz oferty "nie dla idiotów" czyli tani klimatyzator.
Usługa będzie kosztowała tyle co i przy innych bo praca jest taka sama więc nic tak nie oszczędzisz.

Dobrym rozwiązaniem będzie zakup invertera zaoszczędzisz na energii - 4 lata to sporo czasu
by się o tym przekonać na własnej skórze i kieszeni, plusów tego rozwiązania chyba wymieniać ci nie muszę .
Dodatkowo będzie ciszej nie oznacza to że będzie bezszelestnie Smile ale pewnie o połowę ciszej od tego co chcesz teraz kupić.

Wiatraczki kiepski pomysł.

Pozwolenie na instalację jest ci potrzebne ze spółdzielni i zgoda musisz mieć dla swojego świętego spokoju .
Bo co będzie jak zainstalowany przez ciebie potwór połknie instalację elektryczną pionu ?

Ludzie z administracji coraz częściej wymagają pompki skroplin gdybyś był na parterze to pewnie by ją sobie darowali .
Gdyby nie chcieli to jak znam życie sąsiedzi na 100% poinformują iż woda kapie na nową elewację , a przy on/off
jest jej jednak moim zdaniem wystarczająco dużo by ktoś się tym faktem zainteresował.

5 lat gwarancji mam nadzieje że o płatnych przeglądach gwarancyjnych zostałeś poinformowany.

Reasumując chcesz tanio się schłodzić polecam klimatyzowany pub.


Klimatyzacja do domu - Antena1211 - 2011-03-31

Witam,

Mam prośbę o opinie na temat klimatyzatora Fujitsu AGYF 14 LA (przypodłogowy). Czy sprawdziłby się w mieszkaniu 46 mkw.? I jak ogólnie się użytkuje? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.


Klimatyzacja do domu - KlimTech - 2011-03-31

Antena sprawdź skrzynke


Klimatyzacja do domu - eryk_wiking - 2011-03-31

Jedyny oficjalny importer Electry w Polsce daje 3 lata gwarancji!!
Więc skąd dodatkowe 2 lata?
Sami z własnej woli? Czy większość awarii potem to będzie z winy przepięcia w instalacji i klient sam z własnej kasy pokryje? Wink


Klimatyzacja do domu - Thebartwalk - 2011-04-01

Witam

Myślę, że pomysł z montażem jednostki wewnętrznej w przedpokoju w celu chłodzenia
dwóch osobnych pomieszczeń może być ryzykowna. Z 10 letniego doświadczenia wiem
iż to nie za bardzo się sprawdza, użytkownik może zgłaszać problem z niedziałającą klimatyzacją
ja pokusił bym się na zamontowanie układu multisplit z jednym agregatem i dwoma jednostkami wewnętrznymi
np. samsung który oferuję dobrą jakość za rozsądną cenę. W 3 tyś zmieścić na multisplicie może być ciężko.
Jeżeli chodzi o montaż agregatu na balkonie zapytał bym się na pewno zarządcę spółdzielni o zgodę.

http://klimatyzacjaiwentylacja.blogspot.com/ - zachęcam wiele ciekawych tematów na tym blogu.

Pozdrawiam
Bartek


Klimatyzacja do domu - kubus2012 - 2011-04-01

Bardzo dziękuje za odpowiedzi na zadane pytanie.
Seniorbiovital - jesteś.....................Smile i zwykłym ...................mSmile
Możesz pisać co chceszSmile ja już tu nie będę więcej zaglądał więc twoje przyciężkie "poczucie humoru" w następnych postach i tak pójdzie w gwizdekSmile


Klimatyzacja do domu - KlimTech - 2011-04-01

Popis umiejętności szyderczo szpiegowskich :/ ładnie. Więcej takich ludzi a forum się rozwinie!


Klimatyzacja do domu - ecotechnik - 2016-05-20

Prawie każdy z nas w okresie letnich upałów, marzy o tym, aby schronić się w miejscu, gdzie jest trochę cieniu i panuje przyjemny chłód. Warto więc wiedzieć, jak w takich sytuacjach radzić sobie z wysokimi temperaturami. Wszyscy doskonale pamiętają zeszłoroczne upalne lato, kiedy w sierpniu mieliśmy rekordowe temperatury. Patrząc globalnie na to, że na świecie występuje efekt ocieplenia klimatu, to można stwierdzić, że kolejne rekordowe temperatury czekają nas znowu w kolejnych latach. Uczucie przyjemnego chłodu i komfortu najszybciej i najskuteczniej uzyskamy podczas korzystania z klimatyzacji.

Niestety ze względu na dosyć wysoki koszt zakupu i montażu klimatyzatora oraz jego ingerencję w najbliższe otoczenie, przed podjęciem takiej decyzji należy jednak przeanalizować dostępne na naszym rynku rozwiązania i wybrać najlepsze dla nas i naszego portfela.

Klimatyzatory dzielimy głównie na sposób ich mocowania. Jeśli zdecydujemy się na model stały, to konieczny będzie montaż takiego urządzenia na suficie podwieszanym, kanale wentylacyjnym. Można też skorzystać z klimatyzatora typu split ? jest to jednostka montowana w pomieszczeniu, która jest połączona z urządzeniem znajdującym się na zewnątrz tego pomieszczenia.

Zanim wybierzemy klimatyzator musimy wziąć pod uwagę czynniki mające wpływ na jakość jego pracy. Przede wszystkim należy uwzględnić wielkość docelowego pomieszczenia, poziom nasłonecznienia, ilość okien i drzwi. Bardzo ważną kwestią jest również ilość osób przebywająca w tym samym czasie w danym pomieszczeniu, a także bardzo istotne są parametry sprzętu.

Najważniejsze, aby przed zakupem sprawdzić między innymi: pobór prądu, moc chłodniczą, poziom głośności, a także przepływ powietrza.

Przed dokonaniem zakupu klimatyzatora warto też przeanalizować wady i zalety takiego rozwiązania, ponieważ często instalacja taka wymaga wprowadzenia pewnych zmian, czy też przeróbek w mieszkaniu, a to nieraz stanowi dodatkowe koszty.

Posiadanie klimatyzatora pomoże nam zdecydowanie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, a także może przynieść dodatkowe korzyści. Dzieje się tak dlatego, że są też takie urządzenia, które są wyposażone w filtry nawilżające, które oczyszczają powietrze. Takie rozwiązanie jest dobre przede wszystkim dla osób, które mają małe dzieci oraz posiadają skłonności alergiczne. Należy pamiętać o tym, że klimatyzatory mają też funkcję grzewczą, która jest przydatna szczególnie w okresie przejściowym, a także zimą. Wobec tego nasza klimatyzacja jest wielofunkcyjna, która może nam służyć przez cały rok.

Jestem właścicielem firmy [reklama], która od prawie dwudziestu lat zajmuje się we [reklama], pompami ciepła, ogrzewaniem podłogowym, więc mam ogromne doświadczenie w tej branży, dlatego mogę służyć pomocą. Jeśli interesuje Ciebie montaż klimatyzatora, czy [reklama], albo chcesz zastosować nowoczesne rozwiązanie ogrzewania podłogowego lub uzyskać fachową poradę w tej dziedzinie, to zapraszam na moją stronę firmą: [reklama]

Z pewnością znajdziesz tam wiele ciekawych artykułów, a także dane kontaktowe do mnie.
Pozdrawiam, Paweł.


Klimatyzacja do domu - Amfan - 2016-05-21

O filtrach nawilżających to nie słyszałem ale o mokrych to i owszem . z resztą każda klima ma taki filtr bo powietrze przechodzi przez mokry wymiennik