Forum Klimatyzacja
jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Wentylacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia (/showthread.php?tid=5500)



jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - kastol20 - 2011-08-24

Witam,

Posiadam pomieszczenie ok 70m2. Na co dzien są tam otwarte drzwi wejściowe, nie ma zadnych dodatkowych wyjsc wentylacyjnych. W pomieszczeniu trzymam obuwie, ktore ma bardzo intensywny zapach gumy. Stosowalem standardowe "hipermarketowe" odświeżacze powietrza ale sa zbyt slabe. Myslalem zeby uzyć jakiegos profesjonalnego odświeżacza powietrza i/lub dodac do tego jeszcze jakis pochłaniacz zapachów. Doradzcie mi mozna zastosowac aby zniwelowac zapach gumy i uzyskać przyjemny efekt zapachowy.


link do odświerzacza, sam nie wiem jak dzialaja i czy sa wystarczajaco mocne

http://www.nopex.com.pl/ods_powietrza.html

z gory dziekuje za pomoc


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - csw - 2011-08-28

Może pomoże ozonator tylko nie jakieś paddlina co ja opisuja 35000000 mg/h Wink, skąd jesteś mam taki ozonator moge wypożyczyć.


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - csw - 2011-08-28

Zapomniałam a moze warto zainwestować w Aromammarketing, b mocne zapachy i myśle iż zapachu nie będzie czuć, również posiadamy urządzenia do aromamarketingu. Smile


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - bxz - 2011-08-28

Myślę że jedynym sensownym rozwiązaniem jest odpowiednia wentylacja (polecam rekuperację - wymiennik krzyżowy). Zapachy z butów, mebli i tego typu przedmiotów raczej nie dadzą się zamaskować "zapachami", ani oczyścić magicznymi filtrami czy ozonatorami o znikomej wydajności... potrzebna jest odpowiednia wymiana powietrza na godzinę.


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - kastol20 - 2011-08-31

bxz mozesz cos wiecej powiedziec o "polecam rekuperację - wymiennik krzyżowy" jak to dziala , ceny itp. Jestem laikiem w tej dziedzinie


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - bxz - 2011-08-31

rekuperacja to rodzaj wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła (proponuję najbardziej popularny i najtańszy wymiennik, a szczelny w 95%), czyli zamiast wyrzucać gorące (w zimie) czy zimne (w lato) powietrze na zewnątrz, jest z niego "odzyskiwane" zimno/ciepło i przekazywane do nawiewanego powietrza, to rozwiązanie ogranicza koszty eksploatacyjne o 50%, a przy walce z zapachem konieczna będzie spora ilość wymian powietrza. Urządzenie się dobiera do pomieszczenia i wtedy można określić cenę. W googlach pod tym hasłem jest już sporo informacji.


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - csw - 2011-09-01

hmmmmmmm, pewnie i tak, ale generalnie jezlei towar płynie w kontenerach z Chin to nestet yzapach jest nie unikniony i wiemy wszyscy jakiego rodzaju są to zapachy wchodząc do sieci tesci itp. tam jest ten specyficzny smrodek. w ccc sie sprawdzily urzadzenia łacznie w połaczeniu z wentylacją, wiec pewnie tu bedzie to samo Smile


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - kastol20 - 2011-09-02

a jakies przesmysłowe odświeżacze powietrza możecie polecic?


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - ZEO - 2011-09-02

moze lepiej pomyslec o czestej wymianie powietrza? czyli dobre wyciagi plus jakis nawiew


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - kastol20 - 2011-09-04

o wentylacji juz myslalem, ale intresuje mnie rozwniez to zeby byl ladny zapach


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - bxz - 2011-09-04

tylko wentylacja zda egzamin, a zapach możesz rozpylić dodatkowo, te urządzenia do zabijania zapachów to "marketingowy szajs"


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - kastol20 - 2011-09-05

dzieki za rade bxz, tez mi sie to zbyt piekne wydawalo,

a pozostawiajac juz cala reszte na boku
a co sadzicie o takich urzadzeniach, przenosne w celu rozpylania zapachu:

http://www.taniejaranie.pl/-system-rozdmuchujacy-ona-breeze-256

to urzadzenie ma wiatrak wiec powinno dosc intensywnie rozpylac zapach, zastanawiam sie wlasnie na czyms takim w celu tylko wprowadzenia innego zapachu, czy sadzicie ze w pomieszczeniu ze slaba wentylacja takie urzadzenie badz podbone sprwadza sie?


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - csw - 2011-09-12

zgadzam się że wentylacja powinna być jak najbardziej ale poropnowałbym coś z aromamarketingu, chyba ze sama wentylacja da rade to wtedy zbędny wydatek . a to o co pytasz to musisz sam przetestować lub podeślij jakieś dane ile m3/h itp, jakie kompozycje obsługuje na bazie czego.


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - kastol20 - 2011-09-19

jesli chodzi o urzadzenie ona breeze to nie podaja szczegolowych danych na stronie, pisze jedynie o tym ze jest w stanie rozprowadzic zapach w pomieszczeniu o wielkosci nawet do 500m2 - co mi sie wydaje dosc malo realne.


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - csw - 2011-09-20

500m2 świetny wynik , gratuluję. Jeszcze policz ile to m3 też będzie świetny wynik.
Myślę iż nie ma się co rozwodzić na tym tematem i wszystko zostało powiedziane, wentylacja lub wentylacja + aroma lub testy sama aroma wybór należy do ciebie Smile ach przepraszam jest jeszcze opcja nic nie robienia to też jakieś rozwiązanie Smile


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - chico - 2011-09-26

a może by zastosować wentylatory dachowe wyciągowe i np parę wentylatorów ściennych nawiewnych? zależy czy istniała by potrzeba dogrzania pomieszczenia no i oczywiście jakie to pomieszczenie (wolno stojące czy w zabudowane)?


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - Ziaoi - 2012-04-07

Ja przetestowałem ONA brezze i jestem zadowolony, pomieszczenie ok 180m2 i dało radę, zneutralizował zapach kleju (bardzo mocny).
Teraz w aucie używam ona blok.


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - bxz - 2012-04-07

głupszej reklamy nie widziałem.


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - mentor12 - 2012-04-07

Ja nie widziałem mądrej reklamy.


jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia - cool-went - 2012-04-07

chico napisał(a):a może by zastosować wentylatory dachowe wyciągowe i np parę wentylatorów ściennych nawiewnych? zależy czy istniała by potrzeba dogrzania pomieszczenia no i oczywiście jakie to pomieszczenie (wolno stojące czy w zabudowane)?

zastosuj 3 do 5 wymian/h bez nagrzewnicy w zimę przy powiedzmy -15 st.C to zobaczysz jaka będzie temperatura w pomieszczeniu.