Forum Klimatyzacja
Jaką stację odzysku wybrać? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Jaką stację odzysku wybrać? (/showthread.php?tid=5504)

Strony: 1 2 3


Jaką stację odzysku wybrać? - karlos7 - 2011-08-24

Witam
Inwestuje w sprzęt i mam dylemat jaką stację odzysku czynnika wybrać.Nie chcę wyrzucać pieniedzy w błoto.Chciałbym zakupic stosunkowo dobry sprzęt przy rozsądnej cenie.Mam do wyboru :
CPS CR600EC
Aspen EcoWarrior
VALUE VRR24A

a może polecicie cos innego?


Jaką stację odzysku wybrać? - miezala5 - 2011-08-24

temat byl ale nikt nic ciekawego nie napisal w tym temacie!
Ja tez jeszcze nie mam swojej stacji wiec chetnie pobserwuje moze ktos cos napisze ciekawego!
Pozdrawiam!
Robert


Jaką stację odzysku wybrać? - llort - 2011-08-24

Wybór zależy od wiedzy i doświadczenia.Maszyna wspomaga w naprawach ale nie wyręcza braku umiejętności i doświadczenia.Czym bardziej zrewolucjonizowane urządzenie bez doświadczenia jego obsługi to śmierć na własne życzenie.Z NASA nie odważył bym się wybrać w podróż.Wolę paralotnię którą rozumiem Wink


Jaką stację odzysku wybrać? - andrewrc - 2011-08-24

W Wigmorsie mają fajną stację odzysku jakiś firmy amerykańskiej. Rozmawiałem z chłodniarzem co ją ma i jest bardzo zadowolony. Przetłacza czynniki i nie ma problemu , jest wydajna. Ponoć warto zakupić.
Ja mam CPS CR600EC i z opinii tego chłodniarza to bym ją zakupił.


Jaką stację odzysku wybrać? - andrewrc - 2011-08-24

Stacja APP G5 TWIN


Jaką stację odzysku wybrać? - Fujitsu Szczecin - 2011-08-25

llort napisał(a):Wybór zależy od wiedzy i doświadczenia.Maszyna wspomaga w naprawach ale nie wyręcza braku umiejętności i doświadczenia.Czym bardziej zrewolucjonizowane urządzenie bez doświadczenia jego obsługi to śmierć na własne życzenie.Z NASA nie odważył bym się wybrać w podróż.Wolę paralotnię którą rozumiem Wink
Witam

A skąd to niby ty wiesz że on nie ma wiedzy i doświadczenia. Poza tym stacja do odzysku ma być w każdej firmie z branży i przepisy nic nie mówią o wiedzy i doświadczeniu. Co do zawiłości w obsłudze stacji to się mylisz, jaka by nie była zaawansowana to nie ma zagrożenia życia. Nie taki diabeł straszny.... Kiedyś jak będziesz miał do czynienia z chłodnictwem to się sam przekonasz. A teraz na razie sobie lataj paralotnią, byle nie nad miastami bo jeszcze komuś strat narobisz. Fajnie że dogadałeś się z paralotnią.

Pozdrawiam


Jaką stację odzysku wybrać? - Fujitsu Szczecin - 2011-08-25

karlos7 napisał(a):Witam
Inwestuje w sprzęt i mam dylemat jaką stację odzysku czynnika wybrać.Nie chcę wyrzucać pieniedzy w błoto.Chciałbym zakupic stosunkowo dobry sprzęt przy rozsądnej cenie.Mam do wyboru :
CPS CR600EC
Aspen EcoWarrior
VALUE VRR24A

a może polecicie cos innego?
Witam

Stacja do odzysku powinna być dobrana do zakresu prac. Domyślam się że działasz w klimatyzacji czyli małych układach chłodniczych i teoretycznie głównie będzie służyła do odzysku w czasie awarii lub likwidacji starych klimatyzatorów. Ja mam CPS CR400 i w 100% jej nie wykorzystuje. Myślę że jak kupisz CR600 to będziesz jeszcze bardziej zadowolony ode mnie. Sześć setka jest bez olejowa.

[Obrazek: 21062011629.jpg]

Z tym że stacja to narzędzie które musi w pracować w komplecie. Musi posiadać butle serwisową i wagę. Jeżeli będziesz rozglądał się za wagą weź pod uwagę wagi z bezprzewodowym panelem sterującym lub wagi z zintegrowanym zaworem dozującym(podajże VALUE taką ma). Bardzo usprawnia prace przy układach chłodniczych.

Pozdrawiam


Jaką stację odzysku wybrać? - forfiter - 2011-08-25

A może coś takiego mogłoby Cię zainteresować?
http://www.klimatyzacja.pl/klimatyzacja/wigmors-stacja-odzysku-czynnikow-chlodniczych-app-g5-twin


Jaką stację odzysku wybrać? - miezala5 - 2011-08-25

forfiter napisał(a):A może coś takiego mogłoby Cię zainteresować?
http://www.klimatyzacja.pl/klimatyzacja/wigmors-stacja-odzysku-czynnikow-chlodniczych-app-g5-twin



Ile za cos takiego!Smile
Pozdrawiam!
Robert


Jaką stację odzysku wybrać? - forfiter - 2011-08-25

http://www.klimatyzacja.pl/wizytowka-firmy/produkty/id/265/csid/139/page/1
Tutaj jest szersza oferta między innymi porównanie zaprezentowanej stacji z modelem G1 Single http://www.klimatyzacja.pl/auto-klima/wigmors-nowe-stacje-odzysku-appion-g5-twin-i-g1-single- a cena będzie dostępna na ich stronie... w zakładce sklep internetowy


Jaką stację odzysku wybrać? - joon - 2011-09-07

andrewrc napisał(a):W Wigmorsie mają fajną stację odzysku jakiś firmy amerykańskiej.


I super ceny....

Ja polecam taką: VALUE VRR24A
przystępna cena (przynajmniej u mojego dystrybutora), niska waga i żadnych zastrzeżeń w pracy Wink


Jaką stację odzysku wybrać? - Bock - 2011-09-08

Ja używam od 2 lat MiniMax-E, netto kosztuje ok 2700zł, wydajana moze nie jest ale do małych układów daje rade, ściągałem już nią układy o napełnieniu ponad 30kg tylko to trwało wieki. Do wiekszych układów lepiej zbudować coś samemu na bazie używanego agregatu wrzucić odwadniacz odolejacz i gra.


Jaką stację odzysku wybrać? - karlos7 - 2011-09-14

Witam
A co sądzicie o cps CR700EC ??najnowszy model cps tylko zadnych opini jak narazie link do opisu [reklama]


Jaką stację odzysku wybrać? - slimtech - 2011-09-16

witam,zastanawiale sie nad stacja i szukajac odkrylem straszna prawde :lol: (wkurwj...ca ).np:

[reklama]


Jaką stację odzysku wybrać? - barbie - 2011-09-16

110 V /60 Hz


Jaką stację odzysku wybrać? - slimtech - 2011-09-17

mysle ze z tym da rade [reklama]


Jaką stację odzysku wybrać? - Shitashii - 2011-09-17

Ja już kiedyś miałem NIE-przyjemność pracować z takimi zasilaczami. Dziękuję i nigdy więcej. Jakby nie było jeszcze czego ze sobą nosić....


Jaką stację odzysku wybrać? - kubabaku - 2011-09-18

znany napisał(a):
stefanbud napisał(a):to nie ma zagrożenia życia.

A co sądzisz o amoniaku klimatowieszaczu,to nie ma zagrożenia życia.????????????????????????????????????????????

sorry...amoniak to troche inna bajka...przy amoniaku to trzeba mieć szybkie nogi Smile


Jaką stację odzysku wybrać? - wit - 2011-09-18

kubabaku napisał(a):sorry...amoniak to troche inna bajka...przy amoniaku to trzeba mieć szybkie nogi Smile

przy amoniaku to przede wszystkim trzeba mieć rozum.
I nie popełniać błędów. Bo szybkie nogi nie pomogą...

20 lat pracuję przy amoniaku...


Jaką stację odzysku wybrać? - kubabaku - 2011-09-18

wit napisał(a):
kubabaku napisał(a):sorry...amoniak to troche inna bajka...przy amoniaku to trzeba mieć szybkie nogi Smile

przy amoniaku to przede wszystkim trzeba mieć rozum.

100% racji...tak jak przy każdej pracy związanej z chłodnictwem...
też chwilę pracowałem przy amoniaku i dobrze wspominam Smile


Jaką stację odzysku wybrać? - Czesio - 2011-09-18

Znany dziobie resztki tego przemądrzałego stefabuda i mam nadzieje że już tu nie wróci. A tak ap ropo to co ma amoniak do instalacji klimatyzacji i stacja do odzysku dla serwisu zajmującego się splitami? Dziwne macie tu porządki na forum.


Jaką stację odzysku wybrać? - wit - 2011-09-18

Czesio napisał(a):A tak ap ropo to co ma amoniak do instalacji klimatyzacji i stacja do odzysku dla serwisu zajmującego się splitami? Dziwne macie tu porządki na forum.

do stacji odzysku ma niewiele. do instalacji klimatyzacyjnych i chłodniczych całkiem sporo...

Czesio napisał(a):A tak ap ropo ....
więcej niż powyższe do poprawnej polszczyzny czy wręcz jakiegokolwiek języka...

niektórzy zajmują się pracami o których nie mają pojęcia
-inni dyskutują tylko aby zaistnieć i namieszać...
-inni używają "mądrych" słów których nie znają...

dokąd zmierza ta ludzkość?


Jaką stację odzysku wybrać? - Czesio - 2011-09-18

wit napisał(a):
Czesio napisał(a):A tak ap ropo to co ma amoniak do instalacji klimatyzacji i stacja do odzysku dla serwisu zajmującego się splitami? Dziwne macie tu porządki na forum.

do stacji odzysku ma niewiele. do instalacji klimatyzacyjnych i chłodniczych całkiem sporo...

Czesio napisał(a):A tak ap ropo ....
więcej niż powyższe do poprawnej polszczyzny czy wręcz jakiegokolwiek języka...

niektórzy zajmują się pracami o których nie mają pojęcia
-inni dyskutują tylko aby zaistnieć i namieszać...
-inni używają "mądrych" słów których nie znają...

dokąd zmierza ta ludzkość?
A jak się pisze to panie Miodek? No i odpowiedz mi w których to splitach używa się amoniaku? Coby ktoś nie naciaął się.


Jaką stację odzysku wybrać? - kubabaku - 2011-09-18

Czesio napisał(a):No i odpowiedz mi w których to splitach używa się amoniaku? Coby ktoś nie naciaął się.
proszeee....czytaj wszystkie posty po kolei i ze zrozumieniem...bo zaniżasz i tak już marny poziom tego forum
pisze się "a propos"... Smile


Jaką stację odzysku wybrać? - Czesio - 2011-09-18

Dobrze i przepraszam.

Amen