Forum Klimatyzacja
Klimatyzator split - drgania jednostki zewnętrznej - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzator split - drgania jednostki zewnętrznej (/showthread.php?tid=6432)

Strony: 1 2


Klimatyzator split - drgania jednostki zewnętrznej - awax - 2012-07-26

Może gdybyś dobudował ścianę wstawiając w środek konstrukcję stalową i dodatkowo 15 cm styropianu wewnątrz to byłoby OK/
Tym samym zmniejszy Ci się również kubatura pomieszczenia przez co klimatyzator będzie lepiej dobrany.


Klimatyzator split - drgania jednostki zewnętrznej - deext - 2012-07-26

aminokwas napisał(a):
deext napisał(a):...jednak drgająca ściana chyba nie jest do końca normalnym zjawiskiem?

Na której ścianie bardziej wyczuwalne są drgania? Na zewnętrznej czy na tej, na której wisi parownik? Dziwne zjawisko, skoro jak piszesz ściana ocieplona jest styropianem, który również powinien tłumić drgania. Przede wszystkim należy zlokalizować źródło i wtedy zadecydować co będzie najlepszym rozwiązaniem. Niedawno miałem szczęście montować chińczyka, w którym obudowa wpadała w rezonans i wystarczył kawałeczek gumki włożonej pomiędzy dwie blachy obudowy, by nieprzyjemny dźwięk przestał męczyć.

Przykładając rękę czuć je przede wszystkim na tej ścianie na której wisi jedn. zewn. od strony mieszkania.
Przenosi to aż do oddalonej o 2 pomieszczenia łazienki, gdzie jak jest cisza to słychać buczenie, a po przyłożeniu ucha do ścian wyraznie pracę urzadzenia.

Wiesz,chińczyk nie chińczyk, ale sprężarka podobno Toshiby Smile

Rozmawiałem z chłopakami co montowali, mają podjechać i to zobaczyć.


Klimatyzator split - drgania jednostki zewnętrznej - aminokwas - 2012-07-26

deext napisał(a):Rozmawiałem z chłopakami co montowali, mają podjechać i to zobaczyć.
No to ciekaw jestem co się okaże po wizji lokalnej.


Klimatyzator split - drgania jednostki zewnętrznej - Chris_W - 2012-07-26

A rurki przechodzące przez ścianę są w izolacji?


Klimatyzator split - drgania jednostki zewnętrznej - deext - 2012-07-26

Chris_W napisał(a):A rurki przechodzące przez ścianę są w izolacji?

Tak w izolacji (tej białej).


Klimatyzator split - drgania jednostki zewnętrznej - Chris_W - 2012-07-29

Chodziło o rozważenie takiego przypadku kiedy rurki miedziane przechodzą przez ścianę bez izolacji w wąskich otworach - a ponieważ w blokach często jest żelbet, to możliwe że rury mają kontakt z elementem zbrojenia ściany, wtedy drgania spręzarki poprzez rury oraz zbrojenie ściany przedostają się na konstrukcję ściany. Rura w izolacji raczej nie powoduje przekazywania drgań do ściany. Kolejny element to mocowanie stelaża - możliwe że śruby mocujące do ściany mają mechaniczny kontakt/styk ze zbrojeniem ściany (zależy to od konstrukcji kołków rozporowych - czy plastik czy metal), sama jednostka zewnętrzna powinna być amortyzowana, ale to nie zawsze jest skuteczne - drgania mogą wystepować również na stelażu.


Klimatyzator split - drgania jednostki zewnętrznej - Sylvo - 2019-07-30

Witam, ja również mam problem z jednostką zewnętrzna z rodzimej firmy MDV moim zdaniem właśnie tak jak było tu opisywane powodem jest zbyt głośna praca sprężarki wpada w bardzo duży rezonans i wibracje, czy może być problem w tych gumach trzymających sprężarkę? Lub po prostu koniec sprężarki, rozbierałem obudowę 6 razy wkładałem rużnosci i nic to nie daje wszystko wypoziomowane
link z praca jednostki: https://youtu.be/_3C8wRauM6Q


Klimatyzator split - drgania jednostki zewnętrznej - obser - 2019-07-31

Ja sobie Swiadomie kupiłem 2 vany dacia, a nie np. VW Caddy i nie narzekam na trzeszczące plastiki np. Vw Caddy, lub innego i nie narzekam na trzeszczące plastiki itp., bo zapłaciłem 1/4 ceny innego samochodu. Ale to sezonowe jazdy więc nie mam pretensji. Więc jak kupujesz MDV, to nie oczekuj jakości Toschiby, daikina itp. , bo jak takby było, to tamte firmy by poszły z torbami.


Klimatyzator split - drgania jednostki zewnętrznej - Polypode - 2019-08-02

Prowadzę często rekrutacje na stanowiska Doradca Techniczno-Handlowy dla producentów i dystrybutorów marke produktów HVAC/R na terenie północno-wschodniej Polski.
Obecnie poszukuje osób z kilkuletnim doświadczeniem w sprzedazy i doradctwie klientom.

Czy na tym forum, jest ktoś zainteresownany zmianami zawodowymi?