Forum Klimatyzacja
Klimatyzator do bloku z dużej płyty - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzator do bloku z dużej płyty (/showthread.php?tid=6825)

Strony: 1 2 3 4 5


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-20

Witam.
Chciałem na początku zaznaczyć że jesten nowym forumowiczem który na temat klimatyzacji ma tylko niewielką wiedzę teoretyczną (internetową). Chciałem się Was doradzić co do wyboru odpowiedniego klimatyzatora do bloku z wielkiej płyty.

Najpierw zacznę od parametrów mieszkania:
- piętro 10 (ostatnie szczytowe),
- klimatyzowane pomieszczenie salon połączony z kuchnią łącznie 25m2,.
- okna z jednej strony w salonie na długości 3,5m + kuchnia 1m,
- wysokość pomieszczenia 2,50 ale będzie podwieszany sufit więc ok 2,4m
- budżet do wykorzystania wraz z instalacja ok. 4tyś [+/- 300zł] (przyjmuję instalację ok 1tyś)
- kuchenka indukcyjna (nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale wydaje mi się że gazowa bardziej dogrzewa)

proszę o doradzenie jaka moc klimatyzatora wystarczy, jaki rodzaj (inventorowy czy on/off), jaka firma skłaniam się do tych 4 i między nimi chcę wybrać: LG, Daikin, Sharp, Samsung, i na co w szczególności zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora.

Zależy mi na cichej pracy, bezawaryjności, klasie energetycznej , długiej gwarancji no i żeby nie był szpecący Smile Co możecie doradzić w tej kwestii. Czy warto zakupić taki klimatyzator np na allegro chyba że znacie jakieś inne fajne sklepy a montaż zamówić osobno?

Czekam na podpowiedzi


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - radekklimat - 2013-02-20

Jak w Warszawie to Cena urzadzenia z montazem 3300 brutto. Model to LG Inverter o mocy 2,6kW
Zwykły on/off 1000 zł taniej firmy AirCool ale nie bedzie tak cichy i oszczedny, moc ta sama


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - klimatolog - 2013-02-20

Co do marki skorzystaj z sondażu.Który jest dostępny dla Ciebie ponieważ jesteś zarejestrowany.Odnośnie złotówek i wydajności wspieraj swój region i podzwoń do firm w swoim regionie.Nie zapominając przy wyborze firmy z doświadczeniem.Na aledrogo możesz zamówić.Ale take coś zamontuje Tobie firma KRZAK.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - klimatolog - 2013-02-20

radekklimat jako Warszwa psujesz rynek?A może ciąg 30 metrów?


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-20

Gdzie jest dostępny ten sondaż ? Wolałbym żeby ktoś podał konkretny model który macie sprawdzony do tej kwoty.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - klimatolog - 2013-02-20

Na tej stronie internetowej.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - awax - 2013-02-20

radekklimat napisał(a):Jak w Warszawie to Cena urzadzenia z montazem 3300 brutto. Model to LG Inverter o mocy 2,6kW
Zwykły on/off 1000 zł taniej firmy AirCool ale nie bedzie tak cichy i oszczedny, moc ta sama

Bez przesady,taki LG inverter w Warszawie to 2560 brutto z montażem.Jak kupisz sam na a... to wyjdzie jeszcze taniej


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-20

Klimatolog jakbyś był uprzejmy podesłać linka bo nie bardzo szczerze mówiąc mogę to odszukać.

Ps do Klimatolog- Widzę że sztywno stosujesz się swojego motta Smile. Raczej szukam konkretnych porad i doradzenia w temacieSmile


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-20

Zaproponujcie konkretny model do tej ceny (3200zł sam sprzęt) coś z tych firm o których pisałem wyżej chciałbym wybrać.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - awax - 2013-02-20

4,5 m okien plus kuchnia i kilka osób.
2,5 KW to za mało


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-20

Myślałem raczej o 3 - 3,5kW


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-20

Podpowiem że najbardziej interesują mnie takie modele klim
Samsung AQV12KBBN/X ~ 3700zł
LG CA12AW ~ 3300zł
Sharp AY-XP12LSR ~ 2800zł
Daikin tutaj nie mam sprecyzowanego modelu.

Najbardziej podoba mi się ten Samsung (ma WiFi które wydaje się być też dość fajnym rozwiązaniem). Co sądzicie o tych modelach czy warto za to tyle zapłacić i który z nich ma najlepsze parametry? Chciałbym też żeby zużywał jak najmniej mocy więc klasa energetyczna dla mnie też jest ważna.

Czekam na opinie


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-21

A co sądzicie o klimatyzatorze typu On/OFF różnica w cenie prawie 1tyś czy warto aż tyle dopłacić za inwentor i za korzyści z niego płynące??


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - radekklimat - 2013-02-21

Jak w Warszawie to Cena urzadzenia z montazem 3300 brutto. Model to LG Inverter o mocy 2,6kW
Zwykły on/off 1000 zł taniej firmy AirCool ale nie bedzie tak cichy i oszczedny, moc ta sama

Kolego napisalem ci jakie ceny proponuje za montaz z uzadzeniem kompletnym natomiast to co napisałes czyli LG CA12AW to jest sama jednostka wewnetrzna a do niej jeszcze agregat a taki komplecik to bedzie kosztował 6500 brutto
Co do pozostałych to jest pewnie tez cena jednostki wewnetrznej


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - awax - 2013-02-21

To byłaby chyba najdroższa jednostka wewnętrzna na świecie gdyby kosztowała 3300.
Jeżeli miałbym montować LG to wolałbym jakikolwiek inny ,ta sama klasa ,a znacznie tańszy.
LG moim zdaniem porównywalny jest z większością najtańszych klimatyzatorów .Zresztą większość produkowana jest w Midea i różnią się jedynie niewielkimi szczegółami.Tak naprawdę to najwięcej zależy od jakości montażu.
Sam fakt,że LG są setki ofert na a.... to tak jakby kupować w tanim markecie.Żadna szanująca się firma nie pozwoliłaby na taką formę dystrybucji w tak dużej skali.
Tak na marginesie to LG inverter w wersji standart o wydajności 3,5 jest droższy o jedyne 200 zł. od 2,5 KW.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - awax - 2013-02-21

Proponuję licytację kto wykona to zlecenie taniej.Moderator wprowadził zasadę podawania publicznie cen więc nie powinno to stanowić problemu.
Oferuję LG inverter 3,5 KW (komplet) za 2300 netto.Montaż można wykonać samemu,przecież na tym forum są instrukcje.Cena do negocjacji.
Pozdrawiam


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-22

A co jeśli kupię klimę , zamontuje ją sam lub zamontuje mi ktoś kto przy tym pracuje a nie ma jak podbić gwarancji a urządzenie padnie ? Co potrzebuje żeby zareklamować później urządzenia oprócz diagnozy i dowodu zakupu (czy gwarancja musi być podbita co 6mc przez firmę która ma certyfikat marki zainstalowanego klimatyzatora?). Mam znajomego który montuje klimatyzacje w dużej firmie i pracuje w dziale wentylacji/klimatyzacji ale nie jest wstanie mi podbić gwarancji i nie wiem jak później będzie wyglądał ewentualny serwis.

Ja mam dostęp do takich cen:
LG CA12AW 3,5kW - 3200 z vat 8% - 3lata gw
Samsung AQV12KBBN 3,5kW - 3670zł z vat 8% 2lata gw (5lat na sprężarkę)

A co powiedzie na tema firmy SINCLAIR seria ASH13AIS 3,5kw jest za 2870zł z8% vat gwaracja 3lata więc dużo tańsze, wyglądają nieźle a jak pracują ? Ktoś to testował ma jakieś zdanie?


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - gadget - 2013-02-22

kloncd napisał(a):Ja mam dostęp do takich cen:
LG CA12AW 3,5kW - 3200 z vat 8% - 3lata gw
Samsung AQV12KBBN 3,5kW - 3670zł z vat 8% 2lata gw (5lat na sprężarkę)

A co powiedzie na tema firmy SINCLAIR seria ASH13AIS 3,5kw jest za 2870zł z8% vat gwaracja 3lata więc dużo tańsze, wyglądają nieźle a jak pracują ? Ktoś to testował ma jakieś zdanie?


Trzymam kciuki żebyś kupił w takiej cenie i takim VAT-em . A jak kupisz to weź drugi dla mnie !


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-22

Gadget nie musisz trzymać kciuków wystarczy , że sobie wejdziesz na allegro i poczytasz cenę i z jakim vatem i dla kogo ten vat przysługuje (z resztą dzwoniłem i zostało potwierdzone wszystko w 2 firmach więc nie bardzo Cię rozumiem Smile ). Zobacz sobie aukcje allegro numer 3028983722 a później czekam na odpowiedź Smile

Ps. Jak coś podaj namiar na wysyłkę :lol:


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - gadget - 2013-02-22

Co to się tym alledrogo wyrabia !!!

A swoją drogą to źle przeczytałem myślałem że 3200 za szajsunga to było by chyba niemożliwe , chyba . Zwracam honor.

Wracając do Vat 8% to nie jest to takie proste , w urzędzie różnie jest to interpretowane mam kolegę po fachu ,który poległ na takiej instalacji . Walczył chyba z rok stanęło na tym że nie było zgłoszenia i projektu w urzędzie i trzeba było vat oddać z odsetkami ... To tak ku przestrodze.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-22

Forumowicze wróćmy do sedna rozważańSmile Mając taki przedział cenowy co brać i jak żeby później się tym cieszyć i nie martwić o gwarancję (powiedzmy że technicznie jest możliwość podbicia pieczęci przez firmę która nie montowała klimy a tylko wpadnie raz na 6mc na przegląd). Czy pirczątka musi być od autoryzowanego montażysty który ma certyfikat Samsunga czy obojętnie kogo kto ma firmę o profilu montaż klimatyzacji i ma certy LG.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - Shitashii - 2013-02-22

Aby gwarancja była ważna montaż musi wykonać firma z autoryzacją. I tyle. Tego się trzymajmy, bo jak zamontuje pan Znajomy, to może Znajomy ( w przypadku jego winy) honorowo naprawi w ramach gwarancji.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - Owczar - 2013-02-22

kloncd nikt nie odpowie Ci jednoznacznie na pytanie, która będzie najlepsza. Każdy poleca co innego, każdy ma swoje ulubione modele czy producentów.

Sam stoję przed dylematem który producent i w zasadzie im więcej czytam tym mniej jestem pewien co do konkretnego. Byłem przekonany, że wezmę LG, ale po dyskusji na tym forum oraz innym skłaniam się bardziej ku taniej serii daikina. Jeśli chodzi o design czy zaawansowane funkcje to raczej słabo wypada, ale akurat na tym najmniej mi zależy. Chciałbym coś w miarę bezawaryjnego, a jeśli się zepsuje to, że będą dostępne części.

Daikin deklaruje, że do 5 lat bez żadnego problemu. W miarę upływu czasu będą tylko ew czas oczekiwania będzie dłuższy. LG zmienia często modele, oznaczenia i boję się, że na stocku nie będą trzymali wszystkiego.

Przy wyborze konkretnego modelu zwracam uwagę na jego sprawność oraz poziom hałasu. Daikin ma dokładnie sprecyzowane odległości wykonywania pomiaru hałasu. W LG na próżno tego szukać, więc nie wiem czy te dB to z odległości 1 m, czy 2m...
Inwerter na pewno będzie cichszy i zapewni mniejszą amplitudę zmian temperatury.

Co do samego Daikina Easy Inverter, to doradca techniczny zapewniał mnie, że technicznie klimatyzator nie różni się jakością, a jedynie możliwościami, parametrami itd. Produkowane są w malezji. Oczywiście na zapewnienia doradcy patrzę z przymrużeniem oka... jednak marka z tą renomą nie chciałaby chyba sobie popsuć opinii przez jeden produkt. BMW też produkuje limuzyny i auta niższego segmentu. Jakość ta sama, ale oferują znacznie mniej.

Jak będzie z tym daikinem to pewnie się przekonam w praktyce.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-23

Witam no dokładnie kolega przede mną ma rację czym więcej czytam tym większy mam mętlik. Moje spostrzeżenia są następujące. Rozmawiałem z kilkoma instalatorami i mam potwierdzenie że LG robi i sprzedaje dużo ale tez duży odsetek klim ma problemy z czujnikami i płytami głównymi. Wszyscy zdecydowanie polecają bardziej samsunga (sam fakt że jest gwarancji 5lat na sprężarkę która stanowy80-90% ceny klimatyzatora mówi samo za siebie). Najlepiej oceniane są sprzęty Daikina, Mitsubishi ale i półka cenowa będzie większa. Ja decyduje się na tego Samsung AQV12KBBN z 5letnią gwarancją na sprężarkę i modułem wifi dzięi któremu zawsze można zaplanowac temperaturę w domu. Wiem, że firmy montujące klimy niechętnie montują sprzęt zakupiony nie u nich a przyczyna wg mnie jest prosta (dodatkowa kaska). Kupując klimatyzator u firmy która zajmuje się montażem przedstawia ona cenę za klimatyzator wg katalogu (odliczając np 20%) a średnio u producenta ma upust rzędu 40%. Można spokojnie znaleźć firmy zajmujące się tylko dystrybucją klim które sprzedadzą sprzęt z 52-55% rabatem w porównaniu z ceną katalogową i zarabiają niewiele na sprzęcie ale idą w ilość. Jedynym problem przy takim zakupie jest kwestia znalezienia instalatora który zainstaluje i da gwarancję. Ja taką osobę znalazłem i całość montażu z rurkami to koszt 500zł (praktycznie chodzi tylko o sam montaż bo przewierty i elektryka będzie już doprowadzona) + podbicie gwarancji instalator ma wszystkie papiery od samsunga + przeglądy co 6mc taki wymóg Samsunga. Później gdy coś się zepsuje instalator przychodzi do mnie diagnozuje co się uszkodziło i reklamujemy u dystrybutora klimatyzatorów uszkodzoną część. Dystrybutor zamawia taką część od Samsunga i wysyła do instalatora. Instalator za free w ramach podbitej gwarancji wymienia uszkodzoną część a później rozlicza się z Samsungiem a dokładnie z firmą domserwis która jest centralnem serwisem klimatyzacji Samsunga.

Czy ktoś chciałby jeszcze coś dodać co do całego opisu i może ktoś jest posiadaczek takiej klimy to chętnie posłucham opinii Smile
Ja wybieram Samsunga.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - awax - 2013-02-23

Naprawdę fajnie Ci ta REKLAMA wyszła.
Zajęło trochę czasu ale może ktoś się nabierze.
Nie pisz ,że się mylę,chyba że podpiszesz się .Nie wierzę ,że zrezygnujesz z anonimowości,a samsung,czy LG czy wiele innych niczym się nie różnią ,różny może być za to montaż za 500 zł z rurkami itd.
Powodzenia