Forum Klimatyzacja
Klimatyzator do bloku z dużej płyty - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzator do bloku z dużej płyty (/showthread.php?tid=6825)

Strony: 1 2 3 4 5


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-25

Hehe najpierw mnie podejrzewasz o reklamę, później podważasz kompetencje osób które chcą montować klimatyzację, oczerniasz producentów że na all nie ma żadnych szanujących a na koniec jak zadaję konkretne pytanie o cenę to mówisz że to nie etyczne.

To może zadam inaczej pytanie czy jesteś wstanie za taki sprzęt z montażem zejść poniżej 4200 z zapewnieniem wszystkich wymogów potrzebnych do respektowania gwarancji.

Coraz bardziej mam wrażenie , że osoby tutaj piszące dbają o swój interes i nie bardzo chcą pomóc ogółowi który jest zainteresowany tematem klimatyzacji - Panowie i Panie dziś każdy potrafi sobie przeanalizować ceny i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie bo każdy umie obsłużyć przeglądarkę internetową i trochę poszukać. Zdaje sobie sprawę , że nie chcecie stracić udziału w rynku bo pewnie jest dochodowy ale teraz coraz więcej ludzi stać na klimatyzację bo staje się ona powoli standardem a nie luksusem.

Pozdrawiam wszystkich którzy chcą pomóc a nie za wszelką cenę udowodnić że klimę trzeba kupić u instalatorów bo będzie najlepiej (na pewno nie będzie najtaniej i jestem przekonany że można wiele zaoszczędzić rezygnując z takiej kompleksowej usługi).


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - barbie - 2013-02-25

klimatyzacja 20 metrów dla upierdliwego klijenta to żaden interes .


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - klimatolog - 2013-02-25

kloncd To forum branżowe?Na aledrogo żadna szanująca się firma w tej branży nie występuje.Ukradłem- sprzedaję?


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-25

Klimatotolg piszesz jak dla mnie bardzo nie zrozumiale i nie wiem o co Ci chodzi.

Klimatolog zaoferuj mi w takim razie wycenę konkurencyjną do tej którą podałem coś co będzie chociaż trochę konkurowało cenowo do tej oferty. Co Wy jesteście tak negatywnie nastawieni do tego allegro ?? Ja wiem , że pewnie niektórym to odbiera chleb ale trzeba być obiektywnym i stwierdzić fakt że jest tam tanio.

Kto jest za tym , że na portalach aukcyjnych można kupić od uczciwej firmy w dobrych $ klimatyzację bo mam wrażenie że chyba nie wiele osób jest tego zdania i to mnie troszkę dziwi.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-25

Wydaje mi się że rozmowa zeszła zupełnie na inny tor. Mieliśmy porozmawiać na temat doboru klimy do mieszkania z dużej płyty i wymienić opinie na temat różnych firm a dochodzimy się na zupełnie inny temat.

Proponuję wrócić do sedna sprawy. Czy ktoś korzystał z urządzeń Sinclair jak one się mają do Samsungów. Z LG już definitywnie zrezygnowałem ze względów iż firma którą chce wynająć ma certyfikat Samsunga i Sinclair i nęci mnie żebym się jeszcze zastanowił nad tym czymś Smile


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - bartekw - 2013-02-25

wiekszosc firm nie wystawia urzadzen na portalach nie dlatego ze sa zacofani i boja sie postepu(przeciez tak tez mozna zarabiac) ale np z powodu walkowanej tu gwarancji. otóż nie obejmuje ona zlej eksploatacji urzadzenia za co rowniez nalezy wziasc zly dobor. powszechne sa kalkulatory do doboru mocy jednostek ale to nie takie proste jak sie wydaje. a problemem jest to ze producenci zaczynaja wprowadzac zasade sprzedawca-gwarant. nikt po prostu nie chce pozniej jezdzic za darmo na naprawy gwarancyjne nie wiadomo gdzie do urzadzen dobranych przez klienta. to przyklad.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - bartekw - 2013-02-25

ze trzy lata temu zamontowalem kolo 40 sinclair. proste i jak do tej pory praktycznie bezawaryjne. samsungow nie mialem okazji montowac wiec sie nie wypowiadamSmile


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - coldtherm - 2013-02-26

mam podobne doświadczenia
przez ostatnie dwa lata posiłkuje się sinclair jest to wybór ludzi oszczędnych lecz jak dotąd nie miałem okazji robić przy nich nic prócz przeglądów przewaga on-off


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - awax - 2013-02-26

My montowaliśmy klimatyzatory niemal wszystkich obecnych na rynku polskim producentów.Nie przypominam sobie w ostatnich dwóch latach żadnej naprawy gwarancyjnej.
Klimatyzatory są różnej klasy jednak ich bezawaryjna praca zależy głównie od prawidłowego doboru,instalacji i konserwacji.
Napiszcie lepiej jakich firm klimatyzatory ,których nie montowaliście trafiają najczęściej do naprawy?
My mieliśmy zgłoszenia chyba do wszystkich marek i czasami to niezły kabaret gdy np z klimatyzatorka odzyskujemy trzykrotnie więcej czynnika niż powinno być.Klient mówi wtedy "Firmy trzy razy naprawiały (dobijały) i dalej nie działa prawidłowo.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - gadget - 2013-02-26

awax napisał(a):My montowaliśmy klimatyzatory niemal wszystkich obecnych na rynku polskim producentów.Nie przypominam sobie w ostatnich dwóch latach żadnej naprawy gwarancyjnej.


To nieźle wynika w takim razie że nie montujesz tych klimatyzatorów wcale . Ja wielokrotnie miałem zgłoszenia gwarancyjne pada w przeważnie elektronika wszak obecne klimatyzatory są jej pełne . A są to marki głownie koreańskie i japońskie .

Do Kloncd kolego ceny za które kupujesz często my kupujemy a przecież nie będziemy dokładać do interesu . Ktoś tam dostał dodatkowy rabat i go chce Tobie oddać to jego problem . Na Twoim miejscu wezwałbym firmę żeby obejrzała lokal bo może instalacja kosztować więcej jak klimatyzator . Twoje problemy przewijają się wielu wątkach na tym forum że jakie to drogie i dlaczego i że jesteśmy oszustami i naciągaczami bo za uczciwie wykonaną pracę chcemy uczciwej ceny . Powiem inaczej uważasz że to jest strasznie drogie to po prostu nie stać Cię na klimatyzator i go nie kupuj . Za miskę ryżu pracować nie będziemy .


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-26

Kolego Gadget myślałem że porozmawiamy już o sprzętach a nie znowu będziemy wracać do bezsensownych docinek. Instalacja u mnie w mieszkaniu będzie prosta jak budowa cepa. Jedno pomieszczenie (salon połączony z kuchnią) z salonu jest wyjście na balkon gdzie będzie stała jednostka zewnętrzna. Pomieszczenie 4,5x6 praktycznie równa bryła - prostokąt. Czy naprawdę uważasz, że tutaj będzie ciężka instalacja. Akurat stać mnie nie tylko na klimatyzator ale lubię wydać $ z głową i nikogo nie obrażam i nie mówię, że jest oszustem i naciągaczem i biorę udział tylko w tej dyskusji bo dla niej się zarejestrowałem na tym forum. Jak widzisz w jednym zdaniu napisałeś przynajmniej 4 rzeczy które mijają się z prawdą więc jak mam Cię traktować poważnie?? ?? Nie potrafię zrozumieć czemu tak cię denerwuje , że ktoś chce kupić osobno sprzęt w dobrej cenie od dystrybutora (obojętnie czy to allegro czy strona www sklepu ale taniej niż u firm instalujących) a osobnym kanałem załatwić profesjonalny montaż którego cena jest adekwatna do nakładu pracy.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - wadim - 2013-02-26

kloncd napisał(a):Gadget nie musisz trzymać kciuków wystarczy , że sobie wejdziesz na allegro i poczytasz cenę i z jakim vatem i dla kogo ten vat przysługuje (z resztą dzwoniłem i zostało potwierdzone wszystko w 2 firmach więc nie bardzo Cię rozumiem Smile ). Zobacz sobie aukcje allegro numer 3028983722 a później czekam na odpowiedź Smile

Ps. Jak coś podaj namiar na wysyłkę :lol:

To jest dobry przyklad, nawet bardzo dobry, Sprawdz prosze dzwoniac do Samsunga i sprawdz sprzedawce czy maja aktualna autoryzacje na rok 2013 i to na caly rok , a nie do polowy. Autoryzacja wydawana jest na rok i przedluzana, a z tego co wiem ta firma w tym roku nie uzyska certyfikacji, popros ich o aktualny papier i potwierdz to w samsungu i czy samsung potwierdzi dalsza z nimi wspolprace. Chodzi mi konkretnie o tego sprzedawce z nr aukcji... o wynikach daj znac na forumSmile


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - irroda - 2013-02-26

odnośnie super tanich klimatyzatorów na allegro, dla tych co myślą, że są najlepsi i przechytrzyli system,
klimatyzatory pochodzą z prywatnego importu, i nie są przeznaczone na Polski rynek, ale o tym użytkownik dowie się w razie awarii po gwarancji, jak trzeba będzie wymienić elektronikę lub niektóre części, a tu klops - bo części nie będą kompatybilne, ale zawsze można wynająć tłumacza - zadzwonić do malezji czy gdzieś, skąd była importowana klima i zamówić część do Polski. Poza tym, jeżeli monter przepadnie a klima nie była z polskiej dystrybucji, zapomnij, że serwis centralny przyśle serwis na swój koszt, aby naprawić urządzenie w okresie gwarancji. Odnośnie niekompatybilnych części, wiem z autopsji.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-26

Wadim nie rozumiem czy sprzedający klimatyzator musi mieć też autoryzację na rok że sprzedaje klimy. A jaką mam pewność kupując gdziekolwiek czy firma ma autoryzację na sprzedaż to jakiś nonsens. Rozmawiałem z Samsungiem mam mieć FV zakupową i podbitą gwarancję nic więcej.

IRRODA na aukcji o której pisałem pisze wyraźnie że pochodzi od głównego dystrybutora Samsung oraz gwarancje producenta polskie więc skąd ta informacja? A nawet jeśli sprzęt pochodzi z UE to gwaracja będzie respektowana na terenie całej UE akurat z tym mam doświadczenie więc myślę że wprowadzasz mały zamęt.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - wadim - 2013-02-26

kloncd napisał(a):Wadim nie rozumiem czy sprzedający klimatyzator musi mieć też autoryzację na rok że sprzedaje klimy. A jaką mam pewność kupując gdziekolwiek czy firma ma autoryzację na sprzedaż to jakiś nonsens. Rozmawiałem z Samsungiem mam mieć FV zakupową i podbitą gwarancję nic więcej.

IRRODA na aukcji o której pisałem pisze wyraźnie że pochodzi od głównego dystrybutora Samsung oraz gwarancje producenta polskie więc skąd ta informacja? A nawet jeśli sprzęt pochodzi z UE to gwaracja będzie respektowana na terenie całej UE akurat z tym mam doświadczenie więc myślę że wprowadzasz mały zamęt.

Nie chodzi o autoryzacje na sprzedaz, bo sprzedawac moze kazdy, chodzi o autoryzacje na serwis i montaz, aby w razie usterki gwarancja byla respektowana. Zadzwon i sprawdz sam ta firme a sie dowiesz skad i dlaczego traka niska cena. Samsung nie chce z nimi wspolpracowac, bo jakies powody ma, chlopaki dzialaja rok i uzyskali autoryzacje na 1 rok, ale czy beda mieli na 2013? prosze zadzwonic i sprawdzic samemu. Toc to okazja bo sprzet sprzedaja pol darmo a dlaczego? Okazja??? moze ale jak to sie mowi w naszym pieknym kraju" chytry traci dwa razy".
To jest wolny rynek skoro maja taniej klime o 2 tys to sie nie zastanawiaj i bierz, bo przeciez jak wszyscy maja drozej i to znacznie to widocznie sa idiotami, a ty lapiac tak tanio zlapales Pana Boga za pięte, uciekam na urlop i juz sie nbie wypowiadam nt innych firm.Pzdr


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - wadim - 2013-02-26

[
IRRODA na aukcji o której pisałem pisze wyraźnie że pochodzi od głównego dystrybutora Samsung oraz gwarancje producenta polskie więc skąd ta informacja? A nawet jeśli sprzęt pochodzi z UE to gwaracja będzie respektowana na terenie całej UE akurat z tym mam doświadczenie więc myślę że wprowadzasz mały zamęt

Nie do konca masz racje, jesli klima nie jest z polskiej dystrybucji to nie dostaniesz do niej czesci zamiennych w razie awarii, tak jak mowilem zadzwon do samsunga i sie spytaj czy jak kupisz klime z np Czech i padnie ci np. sprezarka to czy ci zapewnia cxzesci zamienne mimo ze posiadasz fv i podbita gwarancje- aha i gwarancja musi byc polska


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - irroda - 2013-02-26

kloncd napisał(a):IRRODA na aukcji o której pisałem pisze wyraźnie że pochodzi od głównego dystrybutora Samsung oraz gwarancje producenta polskie więc skąd ta informacja? A nawet jeśli sprzęt pochodzi z UE to gwaracja będzie respektowana na terenie całej UE akurat z tym mam doświadczenie więc myślę że wprowadzasz mały zamęt.

na aukcji to napisać można wszystko - byle klient łyknął towar,
jak chcesz gwarancje producenta polskie, to podaj adres i Ci wyślę, gwarancja to kartka papieru z nadrukiem,
kartą gwarancyjną staje się w momencie wypełnienia i ostemplowania przez autoryzowany serwis,
a gdzie ja napisałem, że Malezja należy do UE.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - Shitashii - 2013-02-26

Panowie, po co ta burza?
Jak kolega klonCD chce kupić, to niech kupuje. Ja uważam, że to bardzo dobry wybór (ja jeszcze tego modelu nikomu nie opchnąłem :-( ). Urządzenie jest świetne i raczej nic nie powinno się popsuć. Jeśli jednak tak się stanie ( to tylko maszyna) , to kolega klonCD będzie się wtedy martwił.
Ja patrzę w cennik i dla mnie też ta cena z allegro jest niewiarygodnie niska (a kurier gratis!!). Ale samo urządzenie jest godne polecenia.

Co do sprzedawcy - na allegro można sprawdzić jakie są dane firmy. A firmę można sprawdzić na www.firma.gov.pl . Wystarczy wpisać NIP. O! Nie ma tej firmy!. To może samą nazwę! O! Inne dane, NIP inny, REGON inny... Hm...


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - awax - 2013-02-26

Dziwna sprawa z tą firmą z all....
Podobno jeżeli czegoś nie ma w google to to nie istnieje.
Czy ktoś mógłby napisać czy spotkał się z tą firmą Klimero s c???
Nie ma jej w wykazie serwisów Samsung ani żadnej innej firmie.
Czy przypadkiem nie jest to jedna z firm handlowych oferujących np.marchewkę,telefony komórkowe
klimatyzatory itd?


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - klimatolog - 2013-02-26

Obieraczki do ziemniaków?


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-26

Shitashii zgodnie z twoją podpowiedzią sprawdziłem wg Regonu i jest ta firma i NIP mają prawidłowy tylko trzeba wybrać historia zmiany i wyświetla się prawidłowy więc chyba nie jest aż tak strasznei jak Ci się wydawało musiałeś coś źle kliknąć sprawdź jeszcze raz.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-26

A firma jest w google tzn mają swoją stronę i ich znajduje co prawda nie mam żadnej opinii o nich ale są


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - awax - 2013-02-26

Sprawdz czym i od kiedy ta firma się zajmuje.Można też sprawdzić na stronie Samsunga czy jest autoryzowanym serwisem.
Za rok może się okazać,że będą handlowali pietruszką .
Z całą pewnością nie ma nikogo z tej firmy na liście Ministerstwa Gospodarki osób posiadających świadectwa kwalifikacji.
Taką działalność to Kolego Sam możesz zarejestrować w jeden dzień .


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - awax - 2013-02-26

kloncd napisał(a):A firma jest w google tzn mają swoją stronę i ich znajduje co prawda nie mam żadnej opinii o nich ale są

Podaj adres strony


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - klimatolog - 2013-02-26

Do dzieła.