Forum Klimatyzacja
Klimatyzator do bloku z dużej płyty - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzator do bloku z dużej płyty (/showthread.php?tid=6825)

Strony: 1 2 3 4 5


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-26

FIRMA => http://klimero.pl/

a info z CEIDG => https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/ceidg.public.ui/SearchDetails.aspx?Id=2479d8b1-3e18-40c2-932c-5268625d47d7

Ja nadal Was nie rozumiem do końca czy kupując samo urządzenie ja się muszę martwić przez cały okres gwarancji czy będzie istniała ta firma u której zakupiłem sprzęt skoro montaż będę zlecał zupełnie innej osobie/firmie z autoryzacją Samsunga. To tak jakbym kupił TV Samsunga np w EuroRTV za rok zbankrutują i Samsung mi powie sorry nie ma gwarancji bo nie ma EuroRTV.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - irroda - 2013-02-26

myślę, że niema sensu wałkować dalej tematu, dowiedziałeś się, z czego wynika taka cena i jakie problemy mogą Ciebie spotkać w razie awarii urządzenia, decyzja należy do Ciebie. A odnośnie sinclair czy samsung, to jeżeli klime montowałbym w warsztacie to założyłbym sinclaira, bo tańsze i dobre, ale jeżeli do domu to samsunga, wygląd jednostek wewnętrznych samsunga jest dużo lepszy od sinclaira.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - wadim - 2013-02-26

awax napisał(a):Dziwna sprawa z tą firmą z all....
Podobno jeżeli czegoś nie ma w google to to nie istnieje.
Czy ktoś mógłby napisać czy spotkał się z tą firmą Klimero s c???
Nie ma jej w wykazie serwisów Samsung ani żadnej innej firmie.
Czy przypadkiem nie jest to jedna z firm handlowych oferujących np.marchewkę,telefony komórkowe
klimatyzatory itd?

Wiem ze Samsung cos z nimi sie szarpie i nie da im autoryzacji, w zeszlym roku dostali i caly czas jada na niej, lg mieli z importu ale gwarancja polska- oczywiscie lg nie uznalo, ja bylem na awarii po ich montazu. Zabijaja rynek ...


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - irroda - 2013-02-26

jeżeli eurortv, kupiło telewizory od samsung polska to gwarancje masz, jeżeli eurortv zrobiło prywatny import telewizorów z zagranicy, bo tam są nowsze modele, a te stare są sporo tańsze - a niema już euro to niema gwarancji, przepraszam - gwarancję masz, ale w kraju gdzie były kupione telewizory, a skąd są te telewizory nie jesteś w stanie sprawdzić, zawsze możesz polegać na tym co powie Ci sprzedawca, a on powie, że polska dystrybucja panie.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - Shitashii - 2013-02-26

kloncd napisał(a):FIRMA => http://klimero.pl/

a info z CEIDG => https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/ceidg.public.ui/SearchDetails.aspx?Id=2479d8b1-3e18-40c2-932c-5268625d47d7
Masz rację, że to jest, ale masz tam dwa NIPy i dwa REGONy. Ok, czepiam się. Jeśli o mnie chodzi to ta cena jest niezwykle (podejrzanie?) atrakcyjna, ale urządzenie bardzo fajne.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-26

A czy można jakoś sprawdzić skąd jest urządzenie czy z PL czy z importu bo nie sądzę , że jak zapytam czemu tak tanio to mi powiedzą (np po numerze seryjnym). Myślicie czy jest szansa żeby powiedzieli od jakiego dystrybutora kupują sprzęt ?

A co do zabijania rynku to powiem szczerze , że oni po prostu zarabiają i na handlu tymi urządzeniami jeśli ktoś tak jak ja chce tylko sam sprzęt (pewnie to nie jest 500zł ale pewnie z 200-300zł ale zawsze coś) i na kompleksowych usługach.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - awax - 2013-02-26

Na stronie głównej w zakładce "certyfikaty" jest w budowie,historia firmy niecały rok.Ciekawe jaki stan zatrudnienia?
Powodzenia


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kubabaku - 2013-02-26

irroda napisał(a):Wiem ze Samsung cos z nimi sie szarpie i nie da im autoryzacji, w zeszlym roku dostali i cały czas jada na niej
chyba coś fantazjujesz :lol: ...uzasadnij dlaczego mieli by nie mieć autoryzacji bo naprawdę nie rozumiem

temat ciekawy...ale możliwe, że firma z all**** sprzedaje bez żadnej odpowiedzialności z niską marżą, a pan Wiesiek za "pińćset" montuje i też 0 (zero) odpowiedzialności

w sumie to prawda jak zwykle leży pośrodku...wiecie


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-26

To powiedzcie jeszcze mi jedno ile mniej więcej kosztuje taki klimatyzator Samsunga u Was sam sprzęt. Mam też ofertę od osoby współpracującej między innymi z Kliweko która jest na stronie Samsunga w zakładce dystrybutorzy i ciekawe jaka jest Wasza cena.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - irroda - 2013-02-26

kubabaku napisał(a):
irroda napisał(a):Wiem ze Samsung cos z nimi sie szarpie i nie da im autoryzacji, w zeszlym roku dostali i cały czas jada na niej

ja nic takiego nie napisałem, coś mataczysz


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-26

Nikt nie napisał cenny za to urządzenie.

Wytłumaczcie mi jeszcze jedną rzecz. Co jest w tym złego że firma X kupuje np 10klimatyzatorów od dystrybutora w Polsce. 5klimatyzatorów zużywa na montaże które ma zamówione a pozostałe 5 sprzedaje z zarobkiem (zapewne nie dużym) na allegro osobą takim jak ja.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - Shitashii - 2013-02-26

Osobom takim jak Ty, a nie osobą
Cena tego urządzenia to 5449 netto.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-27

5449 ???? za urządzenie. Pytam za ile byście byli wstanie sprzedać komuś stosując część zniżki która każdy z monterów posiada jak długo działa na rynku. Powiem tak cena którą podałeś jest dość znaczna ponieważ z innego źródła (od firmy montującej klimatyzatory i zaopatrującej się u dystrybutora który jest na liście Samsunga ma cenę katalogową 5449 netto ale monter uwzględnia wszystkie swoje zniżki i końcowa cena tej maszyny to 4200brutto + montaż . Firma z aktualnymi certami na 2013 samsunga więc w 5tyś zamknie się kompletna instalacja. Więc jeśli wasze ceny tych klimatyzatorów mają aż taką marżę to rozumiem dlaczego się niektórzy tak spinają chyba , że podałeś cenę bez zniżki to bym zrozumiał ale jeśli tak jest to albo krótko jesteś na rynku albo nie lubisz się dzielić zniżkami wypracowanymiSmile A jeśli wy cenę z aukcji porównujecie do ceny katalogowej no to rozumiem , że są zaskoczeni ale przecież wiadomo że macie duże upusty rzędu 50% ceny katalogowej.

Ps. Sorki za błąd w wyrazie osobom.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - dabrodan - 2013-02-27

Kolego "kloncd" jak sadzisz pracujemy wiele lat na zniżki u dystrybutorów aby je oddawać na rynku, czy po to aby móc inwestować w rozwój firmy, w kompetentnych (czyt. kosztownych), doświadczonych itp. pracowników.

Jeżeli oddam zysk jaki uzyskuję z marży będę musiał Cię jakość okraść aby zarobić i na przykład instalację zrobię jak najtaniej, po łepkach i np przy pomocy piekarza który właśnie na twojej klimatyzacji uczy się fachu.
Pamiętaj że pracujemy nie tylko dla samej pracy, ale również aby utrzymać nasze rodziny (musimy zarabiać). Nie zapomnij też o tym że utrzymanie firmy, pracowników i rodzin trwa cały rok, a nie każdy miesiąc szczególnie zimowe są pełne zamówień. Świadczenie gwarancji to też koszt dla firmy nawet jak dystrybutor zwraca części. Pracownik musi być dostępny dla Ciebie więc nie zatrudniam go godzinę przed Twoim zleceniem gwarancyjnym, a i tramwajem nie wysyłam (stałe koszty za gotowość). W związku z tym musimy zarobić na to wszystko więc marża 35% to nie kokosy. Nie zapominaj że jeszcze z tych "wielkich" marży jakie mamy, przynajmniej 19% musimy oddać na budowę dróg, szkół, Policję itp. w postaci podatku. Sądzisz że jak by obniżyć cenę o 50% to sprzedamy 2 razy więcej klimatyzatorów poważnie wątpię (kupisz dwa klimatyzatory tylko dlatego ze są o połowę tańsze???)

Zakup urządzenia z instalacją jest korzyścią dla kupującego, ponieważ to sprzedający dobiera urządzenia, montuje i odpowiada przed Tobą. Przy zakupie razem unikasz ping-ponga kto inny jest gwarantem urządzenia, kto inny jest gwarantem instalacji więc kogo wezwiesz jak padnie sprężarka (przyczyną może być wada fabryczna, lub zabrudzona instalacja przy montażu) w efekcie od każdego możesz usłyszeć, to wina tamtego zanim to wyjaśnisz minie Ci lato. Dodatkowo instalator który montuje za 500 do następnego lata zniknie (pojedzie na zmywak do Anglii).

W szukaniu oszczędności należy kierować się nie tylko ceną ale przede wszystkim następstwami danej decyzji. Zakup klimatyzatora za 3500 czy za 4500 to różnica 1000 (dużo) ale można spojrzeć na to tak, za dodatkowe 54 grosze dziennie mamy gwarancję rzetelnej pracy i co ważne serwis w gotowości przez 5 lat używania naszej klimatyzacji za którą zapłaciliśmy parę tysięcy złotych?

W telewizji co chwila mamy przykłady wyboru najtańszej oferty a my Polacy jak głupki dalej tylko cena cena cena cena itd.

Słyszałem kiedyś takie powiedzenie " Klient udaje że dobrze nam płaci, my udajemy że dobrze pracujemy"


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-27

Dabrodan ja cię rozumiem ale popatrz na to z mojej strony. Shitaski napisał cena urządzenia 5449 netto + 8% vat + montaż zapewne nie mniej 1tyś tak myślę więc łącznie całość będzie 6,5-7tyś. Wiesz za taką kasę to ja bym mógł rzeczywiście zamontować 2 takie klimy i dla mnie to jest lekko przesadzone. Co do instalatorów którzy montują za 500zł to jakoś nie wyjeżdżają do Anglii bo firmę tutaj już prowadzą 15lat i jakoś dają radę (firma 1 osobowa więc pewnie koszy utrzymania też mniejszeSmile). Myślę że podawanie cen katalogowych dla mnie jest mydleniem oczów ale to moje zdanie nie będę się z Wami dochodził.

Zdecydowałem się na tego Samsunga - jak będzie zamontowany to podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami. Mam nadzieje że to będzie trafny wybór.

Pozdrawiam instalatorów którzy zarabiają dużo i tych którzy zarabiają mniej i na pewno nie jest to wyznacznik umiejętności Smile Znam dużo serwisów samochodowych gdzie mechanicy są tańsi o 50% od tych z autoryzowanych serwisów i mają zdecydowanie więcej wiedzy niż ci AUTORYZOWANISmile

Miłego dnia i dziękuję wszystkim za gorącą dyskusję - myślę że temat był ciekawy sądząc po ilości odpowiedzi i wyświetleń.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - awax - 2013-02-27

Ja również dziękuję.Jak będzie więcej takich Klientów jak Ty to za parę lat będziemy mieli Unijne ceny.Po prostu większość małych Firm padnie.
Ja na rynku usług jestem od 28 lat i chyba tylko dlatego,że stosuję ceny katalogowe,a upust instalatora i serwisanta wykorzystuję zgodnie z przeznaczeniem tzn.na rozwój firmy.Może właśnie dzięki temu pozwolę sobie na urlop w sierpniu i normalne godziny pracy.
Nie straszne mi też wiadomości o wysokich kosztach jakie będzie trzeba ponieść na wszystkie planowane certyfikaty,więcej chciałbym aby były jeszcze droższe.
Co do Twojego klimatyzatora to pożyjemy,zobaczymy.Przyjdzie czas kiedy ten Twój upust oddasz serwisantom.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-27

Awax myślę że jak zaoszczędzę 3,5tyś z upustów w najgorszym razie będę mógł kupić jeszcze jedno urządzenieSmile Rozumiem , że na urlop latasz na Kanary skoro masz takie ceny i na cały miesiąc żebyś miał szansę wydać trochę kasy.

Nadal nie potrafię zrozumieć, że niektórzy nie akceptują tego ,że człowiek szuka najlepszej alternatywy. Firm na rynku jest dużo a nawet bardzo dużo i trzeba znaleźć jakiś kompromis pomiędzy ceną a jakością.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - awax - 2013-02-27

klondc,może poszukaj w jakimś Markecie,tam są jeszcze tańsze .
Co do urlopu to chyba naturalne ,że Kanary itp.i dlatego nie rozdaję swoich upustów.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - klimatolog - 2013-02-27

Co do marki skorzystaj z sondażu.Który jest dostępny dla Ciebie ponieważ jesteś zarejestrowany.Odnośnie złotówek i wydajności wspieraj swój region i podzwoń do firm w swoim regionie.Nie zapominając przy wyborze firmy z doświadczeniem.Na aledrogo możesz zamówić.Ale take coś zamontuje Tobie firma KRZAK.Skorzystaj także z bezpłatnego internetowego badania współczynnika inteligencji?


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - awax - 2013-02-27

Jeszcze jedno Kolego.
Żaden markowy Producent nie pozwoli na to aby jego dystrybutorzy udzielali takich upustów i nie dotyczy to jedynie klimatyzacji.
Te upusty są udzielane w określonym celu,m.in. na zapewnienie dyspozycyjności serwisu,profesjonalnego wyposażenia i podwyższania kwalifikacji.
Upustów w podawanych przez Ciebie wysokościach udzielają jedynie firmy,które poza prostym montażem niewiele są w stanie zaoferować.Zresztą Koledzy mogą Ci napisać ,że większość z tych montaży jest po prostu fuszerką począwszy od nieprawidłowego doboru po sfuszerowane wykonanie.Zresztą dzięki zyskom z napraw tych fuszerek mogę sobie pozwolić na urlop latem na Kanarach.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - kloncd - 2013-02-27

Naprawdę uważasz , że montaż jednej klimy w mieszkaniu jest aż tak skomplikowane , że musi to zrobić firma która ma 20letnie doświadczenie itd. Rozumiem instalacja dla dużej firmy, zaawansowane projekt ale tu jest jedno urządzenie wewnętrzne + 3metry instalacji + jednostka zewnętrzna i KONIEC i zapłacić za to 3,5tyś więcej to wole osobiście jechać na Kanary sorrySmile. I nie uogólniaj , że wszyscy robią fuszerkę i tylko ty jesteś the best. Każdy ma inną strategię działania firmy i może ktoś przekalkulował , że lepiej dać więcej upustów i sprzedać więcej niż mówić jaki to ja jestem SUPER extra i wywalić extra dużą cenę Smile

Znam przynajmniej 3 większe firmy gdzie jest min 5pracowników i działają w tej branży już jakiś czas i dają upusty a nie stosują ceny katalogowej ale może w W-wie albo Szczecinek bo chyba stąd jesteś. A tak na marginesie jeśli to twoja strona awax.net.pl też masz info że sprzedajesz na allegro a sam pisałeś że tam nie ma szanujących się producentówSmile . Więc jeśli to twoja strona to albo sam siebie nie szanujesz albo to nie ty i przepraszam za wprowadzenie w błąd.

To już moja ostatnia wypowiedź nie chce już się spierać. Rozumiem osoby które mają firmę i na tym zarabiają i płącą ZUS itd ale musicie zrozumieć osoby które szukają tańszego rozwiązania którym bardziej uśmiecha się wydać 4,5tyś a nie 7.

Awax nie miej o to do mnie pretensji i nie myśl ,że wszyscy w koło robią fuszerkę.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - crocens - 2013-02-27

kloncd napisał(a):Nadal nie potrafię zrozumieć, że niektórzy nie akceptują tego ,że człowiek szuka najlepszej alternatywy. Firm na rynku jest dużo a nawet bardzo dużo i trzeba znaleźć jakiś kompromis pomiędzy ceną a jakością.

Nie wypowiadałem się bo to walka z wiatrakami... ale moim zdaniem, szukałeś najlepszej alternatywy, życzę ci aby nią była... tylko najlepsza nie zawsze jest najtańsza

Ja rozdaję swój procent, jeżeli użytkownik mi mówi, że nie zapłaci 300tysięcy za klimę i wentylację, tylko 280. Jeżeli sprzedaje urządzenie za 10kafli to upust jest dla mnie, nie dla ciebie. Czym sobie zasłuzyłeś na ten upust, że wyśmiewasz to, że cały zatrzymuję dla siebie?

Co do tematu to Sinclair jest bardzo dobry, choc wygląd nie powala.
LG do dupy - od strony serwisowej. Ot takie moje zdanie.
Co tam jeszcze było.. a, Samsung - nie wypowiem się, nie wiem.

Pozdrawiam


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - awax - 2013-02-27

Ja nie mam do nikogo pretensji.
Szkoda,że nie napisałeś czym się Ty zajmujesz i czy akceptowałbyś i pochwalał nieuczciwą konkurencję.
Co do strategii tych firm udzielających takich rabatów to zapytaj się na jaki urlop ich stać i ile godzin dziennie muszą pracować aby się utrzymać na rynku.Może nie napiszą tego otwarcie ,ale zapewniam Ciebie ,że w prywatnych rozmowach nie wygląda to wesoło.Co do fuszerek to nie pisałem,że wszyscy upustowcy tak robią ,ale z pewnością wielu.Zresztą jest to usprawiedliwione ceną jaką otrzymują za swoją pracę.
Sądziłem,że zrozumiesz iż oczekiwanie na to aby forumowicze licytowali się kto zrobi taniej jest co najmniej niezręczne z Twojej strony.Sądzę,że na priv otrzymałeś niejedną propozycję i tam należałoby kontynuować te "negocjacje"cenowe.
Chcesz żyć daj żyć innym i niech każdy robi to na czym się zna.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - byniom - 2013-02-28

Jeden gośc chciał żebym zamontował mu klimatyzator który kupił w markecie czy innym sklepie. Po wstępnym podaniu podstawowego montażu umówiłem się z nim aby dokonac oględzin , zobaczyć sprzęt i dogadać sie całkowice co do ceny. Po uzgodnieinu montażu jak ma przebiegać gośc pokazał mi klimatyzator. Klimatyzator był typowym chińskim markieciakiem ale gośc zapytał się mnie jak go się montouje tzn. chodziło o to jak on będzie wyglądał na ścianie. Wziołem jednostkę wewnętrzną przystawiłem do ściany i gośc wtedy zdębiał bo był przekonany że klimatyzator powinien wiścieć odwrotnie czyli do góry nogami. Kiedy zobaczył jak ot ma wisieć stwierdził że on już wie jak to się montuje i ze szwagrem sam założy bo dziurę wykuje w rurki skręci i podłączy przewody. Od tamtego momentu jakoś trudno znaleźć mi czas na montaz sprzętu powieżonego przez klienta.


Klimatyzator do bloku z dużej płyty - Sławek... - 2013-05-04

kloncd napisał(a):Rozumiem osoby które mają firmę i na tym zarabiają i płącą ZUS itd ale musicie zrozumieć osoby które szukają tańszego rozwiązania którym bardziej uśmiecha się wydać 4,5tyś a nie 7.

Awax nie miej o to do mnie pretensji ...

trudno mieć pretensję do Ciebie, że szukasz taniej, należałoby mieć pretensję do tych "firm" które sprzedają towar za bezcen i niszczą cały rynek, to niestety jest wyraźna tendencja w całej budowlance - firmy nowe, które dostały za darmo pieniądze z kochanej Unii na start i firmy będące już na skraju upadłości robią co mogą żeby przedłużyć agonię i dlatego robią za bezcen ku uciesze klientów takich jak Ty kloncd...
Tobie życzę, żeby i w Twojej branży (jeżeli masz działalność) ktoś tak zagrywał, a jeżeli pracujesz u kogoś to uważaj, bo Twój szef też może zbankrutować jeżeli inni go pogrąża a wtedy Ty wylądujesz na zasiłku...
niestety w dzisiejszej gospodarce jeżeli jeden nie da zarobić drugiemu to w konsekwencji prędzej czy później sam to odczuje na sobie...
a co do klimy to owszem, może Ci ją zamontować ktoś tam za 200 zł robocizny, ale nie licz, że ten ktoś pofatyguje się do Ciebie zobaczyć co się dzieje jeżeli zgłosisz jakiś problem, prędzej nie będzie odbierał telefonu bo tak "godziwy" zarobek nie ma prawa wystarczyć na obsługę gwarancyjną jakąkolwiek...