Forum Klimatyzacja
Klimatyzacja Honda Civic 5 gen. wysokie ciśnienie 30/35 barów - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Klimatyzacja Honda Civic 5 gen. wysokie ciśnienie 30/35 barów (/showthread.php?tid=7540)



Klimatyzacja Honda Civic 5 gen. wysokie ciśnienie 30/35 barów - joka123 - 2013-09-16

Witam jako nowy urzytkownik chciałem sie przywitac i zadac kilka pytan co do klimatyzacji w mojej hondzie

Jako ze to Honda Civic z 95 roku 5 generacja to rzadko była montowana w nich klimatyzacja, mój problem zaczął się na początku sezonu klima chodziła wszystko ładnie aż od jakiegoś czasu sprężarka zaczęła wydawać dziwne dźwięki i strasznie była odczuwalna duży spadek mocy auto straszna jazda i do tego na wysokich obrotach i przy szybkim dodaniu gazu kompresor się wyłączał i po spadku obrotów znów się załączał, w końcu pojechałem do fachowca sprawdził ciśnienia było ok, ale coś z kompresorem nie tak czynnik sciągłem, wymontowałem kompresor co się okazało urwała się ta ośka blaszka która jest w kształcie ślimaka , wyszło tak ze niedola się tego zrobić to kopiłem drugi zregenerowany, zamontowałem pojechałem nabiłem, i tu znów wyskoczył problem wysokie ciśnienie podchodziło nawet do 35 barów na wysokich obrotach a po spadku z obrotów to kompresor ślizga się na sprzęgle no to znów ściąganie czynnika i szukanie przyczyny, wyciemniałem skraplacz przeczyściłem, wyciągłem ta chodniczek z środka nagrzewnicy była bardzo zabrudzona bo jakimś cudem brakuje w Hondzie filtra pyłkowego, wszystko ma swój przepływ bez problemu i ostatnie nabicie dziś wszystko cacy na wolnych obrotach ale przy dodaniu gazu i przytrzymaniu znów wchodzi do 30 barów na wysokim ciśnieniu a na niskim trzyma się 2,5 bara wentylator działa, podczas jazdy nie odczuwam spadku mocy, chodzi to wszystko lepiej niż wcześniej ale teraz jest dużo chłodniej, i tu moje pytanie co tu robić z tym dalej bo nie chce by coś się stało z kompresorem, nie wiem jest tu gdzieś jakiś zawór czterodrogowy czy coś takiego szukałem i nie wiem gdzie jest.

Proszę o jakaś pomoc porady z góry dziękuje pozdrawiam


Klimatyzacja Honda Civic 5 gen. wysokie ciśnienie 30/35 barów - Tadeusz4321 - 2013-09-18

Coś chyba maszyna żle ci pokazuje to HP


Klimatyzacja Honda Civic 5 gen. wysokie ciśnienie 30/35 barów - kulaseb - 2013-09-18

po zatarciu urwaniu ośki kompresora w twoim przypadku konieczne jest -
wymiana skraplacza
wymiana filtra osuszacza
wymiana zaworu rozprężnego
wypłukanie pozostałości układu
i na końcu montaż kompresora i dodanie odpowiedniej ilości oleju

w każdym innym przypadku będziesz wracał do punktu wyjścia


Klimatyzacja Honda Civic 5 gen. wysokie ciśnienie 30/35 barów - joka123 - 2013-09-19

a niema innego sposobu na to tylko wymiana tych części ?? to jednak droga sprawa jest ??


Klimatyzacja Honda Civic 5 gen. wysokie ciśnienie 30/35 barów - Tadeusz4321 - 2013-09-20

Jest.Można powiedzieć Abra Kadabra -napraw się!


Klimatyzacja Honda Civic 5 gen. wysokie ciśnienie 30/35 barów - joka123 - 2013-09-21

a czy trzeba to płukac maszyna czy jest jakis inny sposob ??


Klimatyzacja Honda Civic 5 gen. wysokie ciśnienie 30/35 barów - Tadeusz4321 - 2013-09-22

Można każdy element klimatyzacji wyjąc z auta i umyć od środka indywidualnie.życzę powodzenia


Klimatyzacja Honda Civic 5 gen. wysokie ciśnienie 30/35 barów - joka123 - 2013-09-23

a jakim środkiem najlepiej to zrobić ??


Klimatyzacja Honda Civic 5 gen. wysokie ciśnienie 30/35 barów - driver1979 - 2013-09-24

Płynem do płukania BELNET.