Forum Klimatyzacja
elektrozawor carrier xarios 300 - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo w transporcie (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: elektrozawor carrier xarios 300 (/showthread.php?tid=7566)



elektrozawor carrier xarios 300 - barczystygogo - 2013-09-25

Witam. mam xariosa 300, poprzedni wlasciciel wywalil oryginalne sterowniki carriera i zamontowal jakis tam sterowniczek semicoola na 12v. co prawda dziwi mnie jak to chodzi bo cala wiazka jest ucieta, a wentylartory na parowniku, skraplaczu i sprezarka sa spiente na kotko przez przekazniki. ogolnie kicha... Smile interesuje mnie jaka role odgrywaja te dwa elektrozawory u gory... jak powinny sie zalaczac... z tego co mi sie wydaje to jeden sie otwiera przy starcie sprezarki, a drugi przy defroscie. pozdro.


elektrozawor carrier xarios 300 - maras954 - 2013-09-26

ten z wieksza cewka i czerwonym kolnierzem pod nakretka to normalnie otwarty zawor skraplacza- zawsze otwarty kiedy agregat chlodzi. drugi mniejszy to zawor defrostu normalnie zamkniety. wiec na defroscie wiekszy sie zamyka i zamyka skraplacz a mniejszy otwiera gorace pary na parownik. tak sie dzieje jesli wysokie cisnienie nie przekracza 22bar kiedy jest na defroscie. czasami na defroscie kiedy wysokie przekroczy 22 bar otworzy sie wiekszy i otworzy skraplacz zeby cisnienie spadlo. mam nadzieje ze to pomoze.


elektrozawor carrier xarios 300 - barczystygogo - 2013-09-27

Ale zawor otwiera sie gdy dostaje napiecie?


elektrozawor carrier xarios 300 - maras954 - 2013-09-27

wiekszy jak dostanie napiecie to sie zamyka, a minejszy od defrostu jak dostaje napiecie to sie otwiera.


elektrozawor carrier xarios 300 - barczystygogo - 2013-09-27

Aha... Dzieki wielkie. Pozdrawiam


elektrozawor carrier xarios 300 - barczystygogo - 2014-05-18

teraz mam inny problem... auto teraz wozi lody na -15 i oczywiscie niema defrostu... moge dac grzałke elektryczną?


elektrozawor carrier xarios 300 - maras954 - 2014-05-18

skad wezmiesz 12/24v grzalke? nie znam sterownika semicoola ale jak wymienisz go na eliwella id954 to spokojnie dasz sobie rade zeby romraznaie bylo na hot gasie.


elektrozawor carrier xarios 300 - radekklimat - 2014-05-19

maras954 napisał(a):ten z wieksza cewka i czerwonym kolnierzem pod nakretka to normalnie otwarty zawor skraplacza- zawsze otwarty kiedy agregat chlodzi. drugi mniejszy to zawor defrostu normalnie zamkniety. wiec na defroscie wiekszy sie zamyka i zamyka skraplacz a mniejszy otwiera gorace pary na parownik. tak sie dzieje jesli wysokie cisnienie nie przekracza 22bar kiedy jest na defroscie. czasami na defroscie kiedy wysokie przekroczy 22 bar otworzy sie wiekszy i otworzy skraplacz zeby cisnienie spadlo. mam nadzieje ze to pomoze.



Zawory nie otwieraja sie zeby "upuscic" cisnienie.
Po co ci grzałki, zrob sterownie odszraniania goracym gazem.


elektrozawor carrier xarios 300 - maras954 - 2014-05-19

radekklimat napisał(a):
maras954 napisał(a):ten z wieksza cewka i czerwonym kolnierzem pod nakretka to normalnie otwarty zawor skraplacza- zawsze otwarty kiedy agregat chlodzi. drugi mniejszy to zawor defrostu normalnie zamkniety. wiec na defroscie wiekszy sie zamyka i zamyka skraplacz a mniejszy otwiera gorace pary na parownik. tak sie dzieje jesli wysokie cisnienie nie przekracza 22bar kiedy jest na defroscie. czasami na defroscie kiedy wysokie przekroczy 22 bar otworzy sie wiekszy i otworzy skraplacz zeby cisnienie spadlo. mam nadzieje ze to pomoze.



Zawory nie otwieraja sie zeby "upuscic" cisnienie.
Po co ci grzałki, zrob sterownie odszraniania goracym gazem.


Fakt zle dobralem slowa