Forum Klimatyzacja
carrier xarios 200 bład a01 a02 - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo w transporcie (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: carrier xarios 200 bład a01 a02 (/showthread.php?tid=7725)



carrier xarios 200 bład a01 a02 - lucasTBU - 2014-01-17

Witam wszystkich uzytkowników i pozdrawiam , jestem nowym posiadaczem mrozni carrier xarios 200 i odrazu mam problemy.
Na sterowniku pojawia mi sie bład A 01/A 02 , wentylator sie nie załacza na dachu i miga czerwona dioda .wokienku widac czynnik ,dodam ze dzien wczesniej wszystko pracowało ładnie zbijało do -20
Kolejny problem to włanczanie agregatu przyciskiem ,,on,, trzeba kilka razy poklikac i przytrzymać i wtedy sie załancza , czy tak ma byc czy cos jest zepsute ????.
Bardzo prosze o pomoc bo w mojej okolicy nie ma nikogo kto by sie znał na tych rzeczach,i wszystko musze sam naprawiac , Sad Sad


carrier xarios 200 bład a01 a02 - klimatolog - 2014-01-17

Do sprawdzenia elektrozawór


carrier xarios 200 bład a01 a02 - Shitashii - 2014-01-17

A jaka to ta Twoja okolica?
Masz uszkodzony wentylator albo sterownik. A może oba na raz.


carrier xarios 200 bład a01 a02 - Shitashii - 2014-01-17

klimatolog napisał(a):Do sprawdzenia elektrozawór
Ta, i ciśnienie w kołach...


carrier xarios 200 bład a01 a02 - klimatolog - 2014-01-18

Shitashii Niekiedy najpierw niskiego a póżniej wysokiegoDo sprawdzenia elektrozawór.
http://www.reftransport.com/


carrier xarios 200 bład a01 a02 - barbie - 2014-01-18

widzę wiedzę z chłodnictwa transportowego wyłącznie czerpiesz z internetu .


carrier xarios 200 bład a01 a02 - Biagio - 2014-01-18

Jeżeli masz błędy A01 i A02 to będzie do wymiany dehydrator. Co do włącznika na sterowniku to jest on po prostu zepsuty i należy go naprawić lub kupić nowy sterownik kabinowy.


carrier xarios 200 bład a01 a02 - lucasTBU - 2014-01-19

dzieki koledzy za podpowiedzi , musze sie wybrac do jakiegos fachowca .Mieszkam w okolicach Buska Zdroju znacie moze kogos godnego polecenia ???? wiecie moze jak sprawdzic ten elektrozawór ,klika jak sie mu da prad 12v???


carrier xarios 200 bład a01 a02 - FRIGOTECH - 2014-01-19

Wpadnij do mnie na serwis (Warszawa) na pewno pomogę Smile .


carrier xarios 200 bład a01 a02 - lucasTBU - 2014-01-21

dzieki jak tylko bede sie wybierał w tamta strone dam znac .


carrier xarios 200 bład a01 a02 - klimatolog - 2014-02-14

Pit Stop Serwis napisał(a):Wpadnij do mnie na serwis (Warszawa) na pewno pomogę Smile .
Wymienimy wszystko i powinno działać?


carrier xarios 200 bład a01 a02 - FRIGOTECH - 2014-02-15

klimatolog napisał(a):
Pit Stop Serwis napisał(a):Wpadnij do mnie na serwis (Warszawa) na pewno pomogę Smile .
Wymienimy wszystko i powinno działać?
Nie wiem jakie masz doświadczenie, ale nie możesz wszystkich porównywać do swoich doświadczeń, specu Big Grin .


carrier xarios 200 bład a01 a02 - klimatolog - 2014-02-15

Pit Stop Serwis napisał(a):
klimatolog napisał(a):
Pit Stop Serwis napisał(a):Wpadnij do mnie na serwis (Warszawa) na pewno pomogę Smile .
Wymienimy wszystko i powinno działać?
Nie wiem jakie masz doświadczenie, ale nie możesz wszystkich porównywać do swoich doświadczeń, specu Big Grin .
Jak klika nie oznacza że sprawny.Jeśli sprawny do sprawdzenia filtr który moim zdaniem nie powinien posiadać różnicy ciśnień przed i za filtrem większej niż 0,75-bar.To moje doświadczenie i proszę go nie krytykować do momentu wyciągnięcia własnych wniosków w diagnozowaniu urządzeń chłodniczych.


carrier xarios 200 bład a01 a02 - kalamaczugo - 2014-02-18

Witam, podlaczam sie pod temat. szukam kogos kto podejmie sie naprawy xariosa 300 , nieszczesliwie zawadzilem nim o dach polamana obudowa i chyba wentylator tyle widac z wierzchu . nie zalancza sie. najlepiej plonsk-warszawa lub okolice ciechanowa


carrier xarios 200 bład a01 a02 - FRIGOTECH - 2014-02-18

kalamaczugo napisał(a):Witam, podlaczam sie pod temat. szukam kogos kto podejmie sie naprawy xariosa 300 , nieszczesliwie zawadzilem nim o dach polamana obudowa i chyba wentylator tyle widac z wierzchu . nie zalancza sie. najlepiej plonsk-warszawa lub okolice ciechanowa
Zadzwoń pod nr 507 802 543 Warszawa.


carrier xarios 200 bład a01 a02 - klimatolog - 2014-02-18

Shitashii napisał(a):
klimatolog napisał(a):Do sprawdzenia elektrozawór
Ta, i ciśnienie w kołach...
Nie w kołach tylko w układzie chłodniczym.W okienku widać czynnik.Może spompowany?Uszkodzeniem zaworu elektromagnetycznego?A może wilgocią zawartą w układzie.Gdyby była to kwestia wentylatora to zapewne alarm był by dedykowany dla wysokiego ciśnienia a wziernik pokazywał by nie skroplony czynnik chłodniczy.To odnośnie przypadku zakładającego wątek w temacie.Odnośnie uderzenia to prawdopodobnie uszkodzony skraplacz lub wentylator.Być może jedno i drugie.Do tego mogą dojść wiązki sterownicze i płyta sterująca całym układem.Jako kierowca wchodząc na pakę i idąc do chłodnicy to po lewej stronie masz zawór serwisowy.Odkręcając nakrętkę i naciskając na wentyl możesz z pewnym prawdopodobieństwem stwierdzić czy chodzi o nieszczelność elementu którym zachaczyłeś o daszek.


carrier xarios 200 bład a01 a02 - Shitashii - 2014-02-20

klimatolog napisał(a):(...) Odkręcając nakrętkę i naciskając na wentyl możesz z pewnym prawdopodobieństwem stwierdzić czy chodzi o nieszczelność elementu którym zachaczyłeś o daszek.
Niby tak, ale nie wolno wypuszczać czynnika do atmosfery! Żadnej ilości.


carrier xarios 200 bład a01 a02 - kalamaczugo - 2014-02-20

No i sprawa zalatwiona dzieki Panu Jackowi z Pit Stop Service. co prawda jechalem z przeswiadczeniem ze to typowy forumowy magik-bajkopisarz, ale nie bez zbednego gadania,w trzy godzinki samochod do odbioru, bez generowania zbedych kosztow, mimo ze sklep z czesciami obok. poklepal, poprostowal, skleil obudowe i tak wcale duzo nie skasowal. co do bledu A02 u mnie wentylator lapal zwisy, ale przeczyszczony i jest ok.