Forum Klimatyzacja
Początki serwisu klimatyzacji, pytania ? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Początki serwisu klimatyzacji, pytania ? (/showthread.php?tid=8038)



Początki serwisu klimatyzacji, pytania ? - dawsie4158 - 2014-05-28

Witam wszystkich wczoraj zakupiłem zegary mastercool wagę pompe próżniową i gaz mam pare pytań :

- Próżnia jak długo robić w samochodzie pompa 37L/min
- Jakie ciśnienia przy uruchomieniu sprężarki na jednym i drugim zegarze
- Jak wpuścić do układu gaz z weża zółtego po nabiciu zeby po odłączeniu od butli gaz nie wyleciał w powietrze
- Ile wiecej podać gazu mam 1,5m przewody żeby nie było za mało w układzie


Początki serwisu klimatyzacji, pytania ? - bula_wrz - 2014-05-28

temat rzeka... trzeba duuuuuuuużo myśleć żeby się nauczyć. a tutaj Ci nikt nie pomoże.


Początki serwisu klimatyzacji, pytania ? - dawsie4158 - 2014-05-28

Dzisiaj już swój samochód nabiłem próżnie robiłem 40 min ciśnienia były niskie miedzy 4-5 wysoki 11-14 do złączenia wentylatora tylko dużo gazu mi ucieklo z weża można odkęcac przy butli i pociagnac troche powietrza do układu wraz z gazem w przewodach ??


Początki serwisu klimatyzacji, pytania ? - bula_wrz - 2014-05-28

Panie Boże widzisz a nie grzmisz... jak już się zalogowałeś na tym forum to poszukaj w tutejszej księgarni książki o klimatyzacji samochodowej przeczytaj ją 3x.
Spóźniłeś się jakieś 3 miesiące bo zanim sie nauczysz to będzie po sezonie.


Początki serwisu klimatyzacji, pytania ? - dawsie4158 - 2014-05-28

Jaka książke polecasz ?? widze że to forum dla profesionalistów a nie żeby ktos cos doradził poduczył pamietaj wszyscy odrazu orłami nie byli


Początki serwisu klimatyzacji, pytania ? - Tadeusz4321 - 2014-05-28

dawsie4158 napisał(a):Dzisiaj już swój samochód nabiłem próżnie robiłem 40 min ciśnienia były niskie miedzy 4-5 wysoki 11-14 do złączenia wentylatora tylko dużo gazu mi ucieklo z weża można odkęcac przy butli i pociagnac troche powietrza do układu wraz z gazem w przewodach ??
Za duże ciśnienie na ssaniu.O ciśnieniach jakie powinny być musisz przypomnieć sobie podstawowe zasady termodynamiki i poznać charakterystykę czynnika R134a


Początki serwisu klimatyzacji, pytania ? - FRIGOTECH - 2014-05-28

Tadeusz4321 napisał(a):
dawsie4158 napisał(a):Dzisiaj już swój samochód nabiłem próżnie robiłem 40 min ciśnienia były niskie miedzy 4-5 wysoki 11-14 do złączenia wentylatora tylko dużo gazu mi ucieklo z weża można odkęcac przy butli i pociagnac troche powietrza do układu wraz z gazem w przewodach ??
Za duże ciśnienie na ssaniu.O ciśnieniach jakie powinny być musisz przypomnieć sobie podstawowe zasady termodynamiki i poznać charakterystykę czynnika R134a
Śnię czy czytam to naprawdę Sad .


Początki serwisu klimatyzacji, pytania ? - bula_wrz - 2014-05-28

za orła się nie mam bo są lepsi. ale jakieś podstawy trzeba znać. mogę ci polecić gadzińskiego.


Początki serwisu klimatyzacji, pytania ? - renegat35 - 2014-05-28

Tadeusz4321 napisał(a):
dawsie4158 napisał(a):Dzisiaj już swój samochód nabiłem próżnie robiłem 40 min ciśnienia były niskie miedzy 4-5 wysoki 11-14 do złączenia wentylatora tylko dużo gazu mi ucieklo z weża można odkęcac przy butli i pociagnac troche powietrza do układu wraz z gazem w przewodach ??
Za duże ciśnienie na ssaniu.O ciśnieniach jakie powinny być musisz przypomnieć sobie podstawowe zasady termodynamiki i poznać charakterystykę czynnika R134a

Trafił swój na swego
Pamiętam jak Tadeusz zaczynał na tym forum to jaki by nie był problem wszystkim radził by wymienili filtr osuszacz jakby to było lekarstwo na wszelkie zło.
Bez urazy ale tak było


Początki serwisu klimatyzacji, pytania ? - Tadeusz4321 - 2014-05-28

renegat35 napisał(a):
Tadeusz4321 napisał(a):
dawsie4158 napisał(a):Dzisiaj już swój samochód nabiłem próżnie robiłem 40 min ciśnienia były niskie miedzy 4-5 wysoki 11-14 do złączenia wentylatora tylko dużo gazu mi ucieklo z weża można odkęcac przy butli i pociagnac troche powietrza do układu wraz z gazem w przewodach ??
Za duże ciśnienie na ssaniu.O ciśnieniach jakie powinny być musisz przypomnieć sobie podstawowe zasady termodynamiki i poznać charakterystykę czynnika R134a

Trafił swój na swego
Pamiętam jak Tadeusz zaczynał na tym forum to jaki by nie był problem wszystkim radził by wymienili filtr osuszacz jakby to było lekarstwo na wszelkie zło.
Bez urazy ale tak było
No tak.Jak zaczynałem w 1992 r to na pewno tak było.A możesz tak zacytowac z 10 moich wypowiedzi odnośnie osuszaczy,bo jakoś nie moge sobie przypomnieć takich moich rad