Forum Klimatyzacja
Honda - nie chłodzi w słoneczne dni, brak pomysłu - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Honda - nie chłodzi w słoneczne dni, brak pomysłu (/showthread.php?tid=8064)



Honda - nie chłodzi w słoneczne dni, brak pomysłu - accordmax - 2014-06-06

Auto to Honda civic 2007r z silnikiem 1.8B. Zawsze w słoneczny/gorący dzień po przejechaniu nawet 5km przestaje lecieć chłodne a zaczyna walić gorącym powietrzem. Wszystko działa ok, tzn sprężarka zawsze się załącza, wszystko reaguje na polecenia z panelu sterowania poprawnie. Przkaźnik został sprawdzony- zamieniony z innym, czujnik nasłonecznienia został sprawdzony miernikiem- odczyt prawidłowyw każdych warunkach. Klimatyzacja nabita, szczelna. Mam wrażenie że dzieje się to w słoneczne dni, w dni ciepłe ale pochmurne/ słabo nasłonecznione potrafie przejechać nawet 100km i klima działa poprawnie. Auto test klimatyzacji przeprowadzony na panelu sterowania nie pokazuje błędów. Kiedy się popsuje pomaga wyłączenie silnika i odczekanie paru minut. Całą zime klimatyzacja działała ok, dziś gdy jest pochmurno też natomiast wczoraj po przejechaniu w słońcu 3 km zaczęło walic gorącym. Proszę o podpowiedź.Pozdrawiam


Honda - nie chłodzi w słoneczne dni, brak pomysłu - Tadeusz4321 - 2014-06-06

Może być wilgoć w układzie


Honda - nie chłodzi w słoneczne dni, brak pomysłu - klimatolog - 2014-06-06

Tadeusz4321 napisał(a):Może być wilgoć w układzie
Uzasadnij dlaczego zimą działa a latem nie.Jeśli chodziło by o wilgoć to powinno być odwrotnie.To tylko moje zdanie.


Honda - nie chłodzi w słoneczne dni, brak pomysłu - accordmax - 2014-06-07

Dziś zauważyłem że temp zew. wyświetlana na liczniku to 18 stopnii!!! natomiast temp zew pokazywana przez klimatyzacje w trybie serwisowym pokazuje zew 25 ! Skąd ta rozbieżność? Czy to oznacza że mogą być dwa różnie termometry inny dla klimy a jeszcze inny z którego widać temp na wyświtelaczu? Czyżby jeden był uszkodzony? Po wypięciu czujnika ze zderzaka zgasła mi temp na zegarach ale ta w klimatyzacji dalej pokazywała np 22..???


Honda - nie chłodzi w słoneczne dni, brak pomysłu - agrobim - 2014-06-07

Jak klimatyzacja przestaje chłodzić, to jest lód na przewodach ? Jakie ciśnienia są w układzie w chwili zaprzestania działania klimatyzacji ?


Honda - nie chłodzi w słoneczne dni, brak pomysłu - accordmax - 2014-06-07

Kiedy klima przestaje chłodzić przewody robią się ciepłe...Nie potrafię odpowiedzieć co do ciśnienia.


Honda - nie chłodzi w słoneczne dni, brak pomysłu - accordmax - 2014-06-09

Dziś po przejechaniu 5 km w upale, popsuło się jak zwykle. Okazało się że sprzęgło sprężarki się nie kręci. Przed chwilą sprawdziłem że po podaniu prądu bezpośrednio na cewkę...kaplica...czy możemy zaryzkować że to cewka jest powodem awarii? Możliwe że taki daje własnie objaw że raz działa a raz nie?


Honda - nie chłodzi w słoneczne dni, brak pomysłu - Shitashii - 2014-06-09

Może się dopalała - trzeba sprawdzić ciągłość uzwojenia i rezystancję. A druga sprawa, to może za duża przerwa na przęgle.


Honda - nie chłodzi w słoneczne dni, brak pomysłu - accordmax - 2014-06-09

Hah a może przede wszystkim właśnie powinienem sprawdzić przerwę czy łapie się w tolerancji, no bo na zdrowy rozum to sprzęgło musi się ślizgać, przegrzewa się , zabezpieczenie to odłącza i efekt..jak widać...dobrze myślę ??


Honda - nie chłodzi w słoneczne dni, brak pomysłu - gajdek419 - 2014-06-10

accordmax napisał(a):Hah a może przede wszystkim właśnie powinienem sprawdzić przerwę czy łapie się w tolerancji, no bo na zdrowy rozum to sprzęgło musi się ślizgać, przegrzewa się , zabezpieczenie to odłącza i efekt..jak widać...dobrze myślę ??
Dobrze kombinujesz - może być problem ze szczeliną lub z samym przewodem/wtyczką zasilajacym cewkę.


Honda - nie chłodzi w słoneczne dni, brak pomysłu - accordmax - 2014-06-13

Problem został rozwiązany, krótko mówiąc sprawcą zamieszania było ślizgające się sprzęgiełko, aby usunąć usterkę należało usunąć jedną podkładkę i wszystko skręcić i tyle. Czas wykonania to ok 15minut, koszt 0 zł. Dzień wcześniej podjechałem do 4 zakładów specjalizujących się w autoklimie, to prawdziwi specjaliści..niektórzy bez oglądania auta potrafili wycenić naprawę na od 250 do 600 zł.