Forum Klimatyzacja
lg e12EM problem ze złaczem serwisowym - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: lg e12EM problem ze złaczem serwisowym (/showthread.php?tid=9223)



lg e12EM problem ze złaczem serwisowym - ArturP - 2015-12-24

Witam mam problem z e12em, po montażu klimy nie mogę odłączyć zegarów od złącza serwisowego, bo leci z niego czynnik. Zdążyłem już sobie poparzyć ręke, pierwszy raz się z czymś takim spotykam, ponadto na funkcji grzania z jednostki zewnętrznej wydobywa się dziwny dźwięk jak by coś stawiało opór cieczy. Słychać jak by ciecz musiała się przeciskać przez załamaną rurkę, lecz cała instalacja jest ok, a dźwięk słychać na wyjściu cieczy jednoski zewnętrznej. czy ktoś z was spotkał się z takim problemem ?


lg e12EM problem ze złaczem serwisowym - aras - 2015-12-24

Masz dwa wyjścia:
1. Jak jesteś wystarczająco szybki- odkręcasz wąż , wkręcasz przyrząd do wymiany zaworków pod ciśnieniem, wymieniasz zaworek. warto założyć rękawiczki do tej operacji Big Grin mierzysz przegrzanie , uzupełniasz czynnik - zrobione.
2. Podłączasz stację odzysku, odciągasz czynnik do butli, wymieniasz zaworek, robisz próżnię, uzupełniasz czynnik w/g wagi z tabliczki znamionowej - zrobione.

Prawda że proste ? Jeśli masz wątpliwości czy dasz radę, wzywasz serwis.
Wesołych Świąt. Big Grin


lg e12EM problem ze złaczem serwisowym - mikulesza1988 - 2015-12-24

A może poprostu zpompowac to co zostało z gazu do sprężarki i wymienić zaworek? próżnia, uzupełnienie itd...


lg e12EM problem ze złaczem serwisowym - ArturP - 2015-12-24

Czyli zaworek w nowym urządzeniu może być niesprawny ?? Co do odciągnięcia czynnika do sprężarki to urządzenie nie bardzo chce współpracować, wydaje mi sie że problem po części może tkwić w zaworze trójdrożnym ponieważ słychać opór po stronie cieczy przy całkowicie otwartych obu zaworach (gaz ciecz) jak i sama wydajność urządzenia odnośnie grzania nie jest odpowiednia, leci ledwo letnie powietrze a inwenter chodzi na full.


lg e12EM problem ze złaczem serwisowym - mikulesza1988 - 2015-12-24

kiedys w LG miałem taki przypadek ze zawory jakimś cudem nie otwierały się do końca i siła rzeczy czynnik nie przechodził tak jak powinien. nie powiem ale barbażynskim sposobem obstukalem kluczem oby dwa, pokręciłem kluczem kilka razy i poszło! mało profesjonalne ale zadziałało Wink


lg e12EM problem ze złaczem serwisowym - ArturP - 2015-12-24

mikulesza1988 napisał(a):kiedys w LG miałem taki przypadek ze zawory jakimś cudem nie otwierały się do końca i siła rzeczy czynnik nie przechodził tak jak powinien. nie powiem ale barbażynskim sposobem obstukalem kluczem oby dwa, pokręciłem kluczem kilka razy i poszło! mało profesjonalne ale zadziałało Wink
O których zaworach mówisz ??


lg e12EM problem ze złaczem serwisowym - mikulesza1988 - 2015-12-24

wysokiego/ niskiego ciśnienia


lg e12EM problem ze złaczem serwisowym - ArturP - 2015-12-24

mikulesza1988 napisał(a):wysokiego/ niskiego ciśnienia
Oba zawory chodzą bez oporów w całym ich zakresie.


lg e12EM problem ze złaczem serwisowym - mikulesza1988 - 2015-12-24

skoro słabo chodzi to wpierw zobacz czy masz odpowiednią ilość czynnika. a poźniej zacznij grzebać przy zaworze 4drożnym. sprawdź czy cewka ok. może jakiś chińczyk go przegrzal albo źle wpioł kostkę na płytkę. musisz krok po kroku sprawdzać i eliminować następne rzeczy.


lg e12EM problem ze złaczem serwisowym - ON/OFF - 2016-01-26

I co z problemem?
Ja miałem kiedyś w Samsungu podobnie; po uruchomieniu, przy odłączaniu zegarów zawór przepuszczał. po wykręceniu wkładu zaworka okazało się , że był tam kilkumilimetrowy włosek [albo ludzki albo jakaś niteczka z tworzywa] który musiał blokować.


lg e12EM problem ze złaczem serwisowym - ArturP - 2016-01-28

jednostka zewnętrzna została uznana za wadliwą i LG wymieniło ją na nową Smile