Forum Klimatyzacja
jak połączyć przewody klimatyzacji - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: jak połączyć przewody klimatyzacji (/showthread.php?tid=9311)

Strony: 1 2


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-11

Witam wszystkich serdecznie , to mój pierwszy post także proszę o wyrozumiałość Smile mam problem a mianowicie zakładam klimatyzację od volvo v40 s40 do ciągnika . Tzn już wszystko rozplanowanie i w ogóle w wolnym czasie podorabiam uchwyty itp ale problem pojawia się z przewodami . Wiadomo ciężko z kasą na takich średnich gospodarstwach jak moje i wszystkie koszty chce okroic do minimum . Także tak . Oryginalne przewody są za długie i nie w te strony puginane co potrzebuje :/ dorabianie przewodów kosztowne jest i moje pytanie jest takie : czy zrobić to tak ze utne w danym miejscu aluminiowy przewód i połącze go złączka taka z nakrętką i piescieniem zaciskowym z rurką miedziana ? Poniżej dam foto złączki . A raczej kolanko bo złączki aktualnie nie posiadam przy sobie ale działa to na tej samej zasadzie . Ewentualnie prosiłbym o jakieś wskazówki jak inaczej to połączyć tańszym kosztem ? Może być lutowanie ale jak zlutowac do siebie rurki tego samego rodzaju ? Musiały by być jakieś mufy czy coś . Jeżeli tak to gdzie takie coś dostanę ?
Z góry przepraszam za kłopot i jeżeli coś umieściłem nie tu czy coś to przepraszam bardzo Smile proszę o odpowiedź .Smile

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQDHylJZxEVdAuHbi_uyzI...vrd9pBSstW]


jak połączyć przewody klimatyzacji - AC-PARTS.pl - 2016-02-12

Witam,
typ złączki z załącznika ma zastosowanie przy połączeniach miedzianych stożkowanych.

W przypadku opisanym powyżej aby połączyć dwie rurki alu należałoby roztłoczyć jedną z nich i polutować.
Myślę że najszybciej i ekonomicznie $$$

Koszt ręcznego rozbijaka ok 30 zł netto + lut

Pozdr.


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-12

O i o takie coś mi chodziło dzięki wielkie kolego za odpowiedź ! Smile


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-12

A właśnie jeszcze jedno pytanie . Czy jeżeli podgrzeje te przewody aluminiowe od klimy palnikiem i poprzeginam trochę to nic się nie stanie ? Oczywiście nie można doprowadzić do załamania rurki.


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-12

Kolego czy rozbijak taki jak od rur miedzianych zda egzamin?


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-12

A właśnie takie pytanie jeszcze mam . Czy mógłbym wykorzystać na kolanka takie kolanka od rurek miedzianych ? Po prostu zlutowac rurki aluminiowe z kolankami miedzianymi ?


jak połączyć przewody klimatyzacji - AC-PARTS.pl - 2016-02-12

Rozbijak od miedzi powinien dać radę , uważaj przy wygrzewaniu aluminium żeby nie przepalić bo będzie lipa.
nie wiem jak zareaguje połączenie alu z miedzią - zwykły lut nie da rady raczej.


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-12

Dzięki wielkie kolego za odpowiedź Smile dużo mi pomogles Smile


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-13

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest różnica od której strony parownika klimatyzacji będzie dmuchać wentylator ? A i mam cały zestaw tej klimy i w układzie jest tylko jeden czujnik na osuszaczu z którego wychodzą 4 przewody . Czy może być tak ze ten jeden czujnik rozlacza sprzęgło sprężarki i załącza wentylator skraplacza ? Ponieważ w całym układzie po przejrzeniu wszystkich przewodów itd.Nie znalazłem miejsca na jeszcze jeden jakiś czujnik .


jak połączyć przewody klimatyzacji - Tadeusz4321 - 2016-02-13

Nie można lutowac miedzi z aluminium-to dwa gryzace sie ze soba metale.Pomysł ze złączkami dobry-ale powinny być mosiężne lub aluminiowe.Natomiast jezeli łączenie na gorąco to aluminium z aluminium i Tigiem


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-13

A palnik i lut nie da rady ?


jak połączyć przewody klimatyzacji - FRIGOTECH - 2016-02-13

Lutowanie. Da radę. Złączka na foto to hydrauliczna.


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-13

No tak ma kolega rację hydrauliczna :/ a są jakieś takie złączki do aluminium skręcane ? Podobne do tych na foto ? Żeby nie był mi potrzebny jakiś przyrzad do zakuwania .


jak połączyć przewody klimatyzacji - Tadeusz4321 - 2016-02-14

Mosiężna moze być,lub aluminiowa-są takie


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-14

Dzięki kolego za pomoc Smile


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-14

kiechu98 napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest różnica od której strony parownika klimatyzacji będzie dmuchać wentylator ? A i mam cały zestaw tej klimy i w układzie jest tylko jeden czujnik na osuszaczu z którego wychodzą 4 przewody . Czy może być tak ze ten jeden czujnik rozlacza sprzęgło sprężarki i załącza wentylator skraplacza ? Ponieważ w całym układzie po przejrzeniu wszystkich przewodów itd.Nie znalazłem miejsca na jeszcze jeden jakiś czujnik .



Odpowie ktoś na te pytania Smile?


jak połączyć przewody klimatyzacji - Tadeusz4321 - 2016-02-15

Ten czujnik-presostat odpowiada za wentyl i cewkę sprężarki.Wentylator parownika musisz umeścić tak aby nadmuch był skierowany do kabiny


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-15

Czyli ten czujnik co mam na osuszaczu wychodzą z niego 4 przewody steruje sprzeglem sprężarki i wentylatorem tak ? Tak wiem że do kabiny ale nie ma różnicy od której strony parowjnika założę wentylator ?


jak połączyć przewody klimatyzacji - Tadeusz4321 - 2016-02-15

Dokładnie.Natomiast jeżeli chodzi o wentylator to jeżeli dasz za parownikiem to będzie nawiewał zimne powietrze mnatomiast jezeli przed to będzie zasysał .Musisz sam zobaczyćmco będzie bardziej efektywne


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-15

Dzięki koledzy za pomoc Smile chociaż tutaj mnie nikt nie wysmial itp.Jak na innych forach Smile a z tym od której strony to po prostu chodzi mi o to że przy parowniku są rurki i zawór rozprezny na jeden ściance i właśnie oryginalnie w samochodzie wentylator dmuchal z tej strony gdzie te rurki a mi by pasowało żeby dmuchal z drugiej strony a tu gdzie rurki by wydmuchiwalo zimne powietrze już do kabiny więc z tym od której strony będzie wprowadzane powietrze żeby ochlodzic w parownik nie ma różnicy co ? No i jeszcze jedna sprawa najważniejsza czyli jak podepne się prądem pod każdy po kolei przewód z tego czujnika to i tak z żadnego innego napięcie nie wychodzi . Hmm od wentylatora można to wyjaśnić ze zalaczy się po jakimś pewnym czasie gdy zajdzie taka potrzeba ale od sprężarki ? Powinno od razu być napięcie a dopiero później ginąć jak będzie za duże ciśnienie. Mi ze mozna to tak wytłumaczyć ze musi być w układzie jakieś ciśnienie np poprzez nabicie freonu żeby czujnik zaczął działać ?


jak połączyć przewody klimatyzacji - Tadeusz4321 - 2016-02-15

Dobrze kiombinujesz.Tak właśnie jest.Sprężarka nie włączy sie jak nie ma minimum ciśnienia w układzie.Inaczej by zatarło sprężarkę


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-15

Dzięki kolego wielkie ! Smile jest może ktoś na tym forum kto mógłby mi narysować schemat jak to wszystko podłączyć ? Tzn żeby panel sterowania okroic bo nadmuch zostaje oryginalny więc pokrętła są od tego potrzebuje tylko połączyć to tak żeby załączyć sprezarke jakimś przyciskiem i połączyć jakos to tak z tym czujnikiem i ten wentylator ? Smile


jak połączyć przewody klimatyzacji - mg - 2016-02-15

kiechu98 napisał(a):
kiechu98 napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest różnica od której strony parownika klimatyzacji będzie dmuchać wentylator ? A i mam cały zestaw tej klimy i w układzie jest tylko jeden czujnik na osuszaczu z którego wychodzą 4 przewody . Czy może być tak ze ten jeden czujnik rozlacza sprzęgło sprężarki i załącza wentylator skraplacza ? Ponieważ w całym układzie po przejrzeniu wszystkich przewodów itd.Nie znalazłem miejsca na jeszcze jeden jakiś czujnik .



Odpowie ktoś na te pytania Smile?

Odpowiedź na jedno pytanie: nie.
Prawdopodobnie to czujnik wartości krytycznych więc wentylatorem musisz sterować innym czujnikiem ciśnienia.


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-15

Hm pogubilem się teraz :/ w całym układzie nie ma już innego czujnika . Kurde wentylator bym zrobił na stałe żeby cały czas sobie chodził tzn włączył bym go sobie jakimś wlacznikiem . Chodzi mi tylko żeby sprężarka wylaczyla się na czas :/. Co kolega na to powie jak to rozwiązać ? Czy ten czujnik jest od wyłączania sprężarki ?


jak połączyć przewody klimatyzacji - Whisky - 2016-02-15

Podaj numerek z czujnika albo wstaw fote.