Forum Klimatyzacja
jak połączyć przewody klimatyzacji - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: jak połączyć przewody klimatyzacji (/showthread.php?tid=9311)

Strony: 1 2


jak połączyć przewody klimatyzacji - mg - 2016-02-15

Tak po prostu...
Mimo to odnoszę wrażenie że nie obejdzie się bez elektryka samochodowego. Chcesz spalić furę?


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-15

Nie chce po prostu chce to podłączyć w jak najprostszy sposób a podlączenie czujnika z 4 przewodami to chyba nie jest jakaś wielka filozofia


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-15

i dodaje jeszcze jedno zdjęcie


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-15

To jest ciągnik . nie chodzi mi o coś super zajeb*stego po prostu żeby schładzało kabine , i żeby się wyłączyła ta spręzarka w odpowiednim momencie żeby nić mi nie rozerwało . elektrykę jaką potrzebuje to tylko do załaczenia wentylatora skraplacza i sprężarki nawiewy zostają orginalne więc tam nic grzebać nie musze


jak połączyć przewody klimatyzacji - freegass - 2016-02-15

Jak chcesz wpasować skraplacz od v40 do tego traktorka?


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-15

Akurat pasuje mi na miejsce nagrzewnicy Smile a nagrzewnica będzie zastąpiona takim grzejniczkiem na 12v na zapalniczke ponieważ ogrzewania potrzebuje tylko przy orce jesiennej później tylko klima potrzebna Smile


jak połączyć przewody klimatyzacji - freegass - 2016-02-15

Miałem na myśli element, który w v40 jest przed chłodnicą płynu silnika. Gdzie i jak chcesz go umieścić.
Jak będzie napędzana sprężarka? Jaka jest średnica koła pasowego na wale silnika traktora?


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-15

A tak przepraszam źle przeczytałem tzn zalapalem źle . Skraplacz będzie przed chłodnica oleju i wody z przodu dodatkowo na atrapie będzie jeszcze wentylator jeszcze jeden chociaż moim zdaniem fabryczny powinien sobie poradzić ale założę . Sprężarka będzie napędzana paskiem z koła pasowego wału silnika nie wiem jaka jest średnica ale wydaje mi się że sprężarka ma takie same koło rozmiarowo co oryginalna bo widziałem u takiego jednego w okolicy co ma fabryczna klime w tym ciągniku a gdyby się nawet nie zgadzaly to ciągnik i tak przeważnie pracuje na wysokich obrotach więc powinno Dac radę ? Przejade się kiedyś do niego i zmierze . Ale tutaj niedaleko sąsiad montowal od jakiegoś samochodu i też mu to chodzi a nie rozczulal się nad doborem obrotów . Jakie jest zdanie kolegi na ten temat ?


jak połączyć przewody klimatyzacji - freegass - 2016-02-15

Ten skraplacz z osuszaczem ma ponad 75 cm szerokości, jak ma się zmieścić w tym traktorku? Kompresor od volvo ma koło na pasek 6PV, jak je chcesz napędzić? Jeśli koło na wale będzie miało obwód nie większy od 2x koło kompresora będzie ok.


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-15

To jest duży traktor jego chłodnica ma z 80 cm więc spokojnie Smile przy dobrym napięciu pasków takie koło powinno Dac radę na normalnych paskach klubowych przynajmniej u sąsiada daje radę Smile i u mnie w innym ciągniku alternator też tak chodzi z tym że alternator lekko chodzi . No ale sąsiad ma i chodzi więc myślę że i u mnie będzie chodzić :/ czyli jak jest z Tym kołem pasowym? Jeżeli na wale nie będzie 2x większe od Koła sprężarki to będzie ok ?


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-18

To powie któryś kolega czy ten czujnik rozlacza sprezarke ?


jak połączyć przewody klimatyzacji - radekrp90 - 2016-02-25

Czujnik 4-pinowy odpowiada za zabezpieczenie układu. Najczęściej działa to tak:
- rozwarte wszystkie piny -> ciśnienie za niskie ->sprężarka (cewka) nie jest zasilana, wentylatory nie pracują
- dwa piny zwarte -> przekroczone ciśnienie 0.196 MPa -> uruchomienie kompresora i wentylatora skraplacza na I-bieg
- cztery piny zwarte -> przekroczenie ciśnienie 1.77 MPa -> kompresor pracuje, wentylator skraplacza na II-bieg
- rozwarte wszystkie tylko dwa pierwsze (nie mam pewności) -> przekroczenie ciśnienia 2.94 MPa - wyłączenie kompresora, wentylatory pracują na 2-gim biegu (przynajmniej tak moim zdaniem powinno być).

Podaj dokładny model czujnika będzie łatwiej.

W załączeniu jedyny model czujnika 4-pin jaki znalazłem dla V40.


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-25

Tak to dokładnie ten czujnik Smile może kolega mi powiedzieć czy muszę zastosować jakieś przekaźniki do sprężarki i wentylatora ? Jak tak to jakie ? Smile


jak połączyć przewody klimatyzacji - radekrp90 - 2016-02-26

Przekaźniki są konieczne. Jakie to zależy od tego jakie obciążenia będą na cewce kompresora (można pomierzyć poszukać na podstawie modelu...) oraz jaka jest moc wentylatora na pierwszym i drugim biegu.
Te dane posłużą do doboru zarówno przekaźników (3x) oraz bezpiecznika(-ów).


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-02-26

Dzięki wielkie za odpSmile


jak połączyć przewody klimatyzacji - kiechu98 - 2016-03-05

Był by któryś kolega tak miły i narysował mi schemat jak to podłączyć i wgl ? Smile jakie przekaźniki bezpieczniki . I co mam podać żeby narysować ten schemat model sprężarki czy coś ? Nie wiem czy tam w ogóle coś odczytam bo to nalepki schodzą