Forum Klimatyzacja
sprawdzanie ilości czynnika w klimatyzatorach naścienn on/off inwerter - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: sprawdzanie ilości czynnika w klimatyzatorach naścienn on/off inwerter (/showthread.php?tid=9375)



sprawdzanie ilości czynnika w klimatyzatorach naścienn on/off inwerter - hebanklimatyzacje - 2016-03-13

Witam w jaki sposób podczas serwisowania klimatyzatorów naściennych sprawdzić czy jest za mało czy za dużo czynnika? Czy wystarczy sprawdzić cęgami amperarzu?


sprawdzanie ilości czynnika w klimatyzatorach naścienn on/off inwerter - Amfan - 2016-03-13

amperarzu i voltarzu


sprawdzanie ilości czynnika w klimatyzatorach naścienn on/off inwerter - bartek2700 - 2016-03-13

baromarzu i przegrzaniarzu


sprawdzanie ilości czynnika w klimatyzatorach naścienn on/off inwerter - awax - 2016-03-13

hebanklimatyzacje napisał(a):Witam w jaki sposób podczas serwisowania klimatyzatorów naściennych sprawdzić czy jest za mało czy za dużo czynnika? Czy wystarczy sprawdzić cęgami amperarzu?

cześć Leszek


sprawdzanie ilości czynnika w klimatyzatorach naścienn on/off inwerter - aminokwas - 2016-03-13

Uśmiałem się Big Grin


sprawdzanie ilości czynnika w klimatyzatorach naścienn on/off inwerter - hebanklimatyzacje - 2016-03-13

możecie opisaś sposób amperarzu i voltarzu oraz baromarzu i przegrzaniarzu??


sprawdzanie ilości czynnika w klimatyzatorach naścienn on/off inwerter - DBKlima - 2016-03-14

Kolego możesz być słaby z wielu spraw ale uprawnienia SEP to mieć bezwzględnie musisz.
Skoro masz SEP to każdy potrafi pomiar zrobić i porównać z danymi z agregatu .


sprawdzanie ilości czynnika w klimatyzatorach naścienn on/off inwerter - Daka - 2016-03-14

Użyj mózgu w sposób inwerterowy i zamień go w rozum, będziesz potrzebował do tego: manometrów, miernika elektrycznego z cęgami, tabliczki znamionowej urządzenia, i zasobności cieplnej dla urządzenia wewnętrznego, żeby uruchomić je w tryb chłodzenia.

Jak to wszystko połączysz uzyskasz zamierzony efekt.


sprawdzanie ilości czynnika w klimatyzatorach naścienn on/off inwerter - poniedzialkowski - 2016-03-15

U mnie cała firma zrobiła by kurs z baromarzu i przegrzaniarzu.


sprawdzanie ilości czynnika w klimatyzatorach naścienn on/off inwerter - frost-ch - 2016-03-16

hebanklimatyzacje napisał(a):możecie opisaś sposób amperarzu i voltarzu oraz baromarzu i przegrzaniarzu??
ja mogę opisać sposób dla kurażu :lol:


sprawdzanie ilości czynnika w klimatyzatorach naścienn on/off inwerter - polipropylen - 2016-03-23

Witam serdecznie.
Włącz klimatyzator w grzanie, nagrzej pomieszczenie.
Następnie włącz chłodzenie na minimalną temp. i maksymalne obroty went.
Temp. na parowniku wejście/wyjscie różnica w granicy 10*C.
Prądy pracy w granicy znamionowych na tabliczce jedn. zew.
Pozdrawiam.


sprawdzanie ilości czynnika w klimatyzatorach naścienn on/off inwerter - DBKlima - 2016-03-23

polipropylen napisał(a):Temp. na parowniku wejście/wyjscie różnica w granicy 10*C.
..... cholera u mnie nie działa poprawnie wlatuje 28 wylatuje 7C Smile Big Grin :/ Tongue :lol: :mad: Rolleyes Cool
Wzywam serwis Chłopaki wracają do firmy i naprawiają mi skośnookiego na ścianie Popsułem go zupełnie Wink


sprawdzanie ilości czynnika w klimatyzatorach naścienn on/off inwerter - Fujitsu Szczecin - 2016-03-25

polipropylen napisał(a):Witam serdecznie.
Włącz klimatyzator w grzanie, nagrzej pomieszczenie.
Następnie włącz chłodzenie na minimalną temp. i maksymalne obroty went.
Temp. na parowniku wejście/wyjscie różnica w granicy 10*C.
Prądy pracy w granicy znamionowych na tabliczce jedn. zew.
Pozdrawiam.
Witam

Niezgadłeś.

Pozdrawiam