Forum Klimatyzacja
Chłodnia na kwiaty - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Chłodnia na kwiaty (/showthread.php?tid=9387)



Chłodnia na kwiaty - manio - 2016-03-20

Dzień dobry,
Proszę o pomoc/poradę. Chcę zbudować chłodnie do przechowywania kwiatów ciętych o wymiarach 4,5mx4,6mx3,1m = 65m3. Chłodnia ma się znajdować w ocieplonym budynku gosp. (10cm styropianu + cegła kozłowicka 25cm, podłoga- styropian 10cm+12cm beton). Chciałbym wydzielić to pomieszczenie płytą warstwową (styropianową lub poliuretanową).
Moje pytania:
Jaka płyta będzie lepsza i tańsza i optymalnie jakiej grubości?
Jaki (jakiej mocy) sprzęt chłodniczy do tej chłodni?
Ile będzie mnie to wszystko kosztować?
Dodam, że chłodnia będzie używana od czerwca do października z temperaturą 4-6C. Załadunek (około 1/6 pow. chłodni) kwiatów ciętych będzie się odbywał codziennie od godziny 10 do 14, wyładunek (około 1/6 pow. chłodni) w godzinach 20-21. Jestem z woj. łódzkiego.


Chłodnia na kwiaty - mg - 2016-03-24

Chłodnie na kwiaty to wyższa szkoła jazdy, skorzystaj z usług wyspecjalizowanej firmy.


Chłodnia na kwiaty - snoze - 2018-03-20

Witam kolegów, czy ktoś się orientuje w temacie chłodni kwiatowej dla kwiatów ciętych i chciałby pomóc w doborze urządzeń ? Chłodnia o wym 6x4xH2,5


Chłodnia na kwiaty - DBKlima - 2018-03-21

Wyceń płyty PU100 i blachę ryflowaną, wyceń obróbkę wraz z materiałami montażowymi PU, wyceń drzwi o potrzebnych wymiarach do chłodni, dobierz i wyceń elementy chłodnicze i elektryczne, wyceń robociznę i już .


Chłodnia na kwiaty - snoze - 2018-03-21

Tak wszystko to wiem. Chodzi mi o pomoc w doborze agregatu i chłodnicy. Nie robiłem do tej pory komory na kwiaty. Tak z obliczeń wyszedł mi agregat w granicach 4,5 - 5 kW( -5* ). Nie wiem tylko jaką dużą zastosować chłodnicę?


Chłodnia na kwiaty - barbie - 2018-03-21

duża chłodnica z Tarmontu bez wentylatorów .


Chłodnia na kwiaty - chłod - 2018-03-21

Snoze na jakim czynniku to chcesz zrobić.
dla 60m3 kW jeśli izolacja komory dobra to OK nawet przed 4 kW wystarczy, chłodnica na małej delcie i powietrze z wolnymi obrotami. Często stosuje się dwustronnego wydmuchu.


Chłodnia na kwiaty - DBKlima - 2018-03-21

snoze napisał(a):Tak wszystko to wiem. Chodzi mi o pomoc w doborze agregatu i chłodnicy. Nie robiłem do tej pory komory na kwiaty. Tak z obliczeń wyszedł mi agregat w granicach 4,5 - 5 kW( -5* ). Nie wiem tylko jaką dużą zastosować chłodnicę?
... jak mam dylemat to wysyłam do hurtowni tam siedzi człowiek z dużą wiedzą i mi doradza .
Napisz do kilku i po temacie będziesz miał .
Podaj im to co już masz wiadome tj :wymiar komory i kubaturę, temperaturę jaką chcesz w komorze w °C, temperatura początkową °C, grubość izolacji PU np. 10cm .


Ja zakładam / zwiększam do doboru wydajność o kilka % ale możesz dać deko więcej na pokrycie ewentualnych zysków ciepła od nieprzewidzianych zastosowań.


Chłodnia na kwiaty - 123Lucy - 2018-04-09

Hej, a jakich kurtyn czy zasłon używacie w chodni na kwiaty? Ja słyszałem o [reklama] firmie. Mają dobre kurtyny z folii, która nie kruszeje nawet w niskich temperaturach.
Używacie w ogóle folii PCV, żeby nie uciekało zimno, czy jeszcze czegoś innego?


Chłodnia na kwiaty - 123Lucy - 2018-04-09

Bardzo mi zależy na szybkiej odpowiedzi, bo muszę kupić jakąś zasłonę przed początkiem czerwca, ale nie wiem jaką :/