Forum Klimatyzacja
Sprawdzony system do hotelu - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Sprawdzony system do hotelu (/showthread.php?tid=9442)



Sprawdzony system do hotelu - mg - 2016-05-03

Witam mam do zrobienia hotel, puki co 7 pokoików. W rachubę wchodzą jednostki 2,2 i 3,5kW, około 18kW całość na trójnikach oczywiście kaseta z jednostronnym wydmuchem Jednostki wewnętrzne muszą posiadać wejście pod kartę hotelową. Prosty sterownik przewodowy hotelowy Powinien być też sterownik grupowy (prosty) do wyłączenia, włączenia systemu.
Wiem, że na LG można coś takiego zrobić ale...
Jakieś inne firmy które spełniają te założenia?


Sprawdzony system do hotelu - benedykt - 2016-05-03

Na pewno Samsung.


Sprawdzony system do hotelu - radekklimat - 2016-05-04

Do hotelu montuje się agregat wody lodowej i klimakonwektory
Oszczędza się na instalacji bo może być z rur PCV, mało czynnika do agregatu itp, możliwość rozbudowy oczywiście agregat musi być odpowiedniej już wydajności


Sprawdzony system do hotelu - polipropylen - 2016-05-04

Również polecam klimakonwektory. Zwróć uwagę aby wymienniki były na zewnątrz, łatwiej z serwisem czyszczeniem i te sprawy Wink mam na myśli wersje kanałowe.


Sprawdzony system do hotelu - bxz - 2016-05-04

Czy system wody lodowej da się rozbudować? Można zaprojektować docelowo wydajności agregatów i rury... ale tu chyba inwestor chce etapami klimatyzować... stąd ucieczka w VRV... technicznie nie pomogę.


Sprawdzony system do hotelu - radekklimat - 2016-05-04

VRV nie ekonomiczne jak spi...li wszystek gaz, wyciek taki ciezko zlokalizowac nie ze wzgledu na rurociagi ale moze byc do niektorych utrudniony dostep, sufity sztywne itp, wiec woda lodowa jak najbardziej.
Powazny inwestor powinientakie rozwiazanie zastosowac.
Mozna i pojedyncze splity ale kiepsko wyglada na budynku tyle jednostek zewnetrznych, choc itakie rozwiazania widziałem


Sprawdzony system do hotelu - bxz - 2016-05-04

radekklimat napisał(a):VRV nie ekonomiczne jak spi...li wszystek gaz, wyciek taki ciezko zlokalizowac nie ze wzgledu na rurociagi ale moze byc do niektorych utrudniony dostep, sufity sztywne itp, wiec woda lodowa jak najbardziej.
Powazny inwestor powinientakie rozwiazanie zastosowac.
Mozna i pojedyncze splity ale kiepsko wyglada na budynku tyle jednostek zewnetrznych, choc itakie rozwiazania widziałem
Pełna zgoda.
Poważny/Inwestor tego nie wie.... i nie musi... czeka na oferty/informacje.
Jestem zwolennikiem wody lodowej w całym zakresie tego rozwiązania... układ freonowy powinien być minimalizowany do jak najkrótszego.
Ale Nas Fachowców zabija ekonomia... inwestor dyktuje warunki
i na 3 etapy lepiej wyjdzie VRV.


Sprawdzony system do hotelu - radekklimat - 2016-05-05

A no właśnie....


Sprawdzony system do hotelu - superjachu - 2016-05-05

Przepraszam że podpinam się do tematu ale chciałbym zapytać ekspertów o jedną rzecz.
Czy "ogrzewanie podłogowe", dało by się go również użyć do chłodzenia, podpinając agregat wody lodowej?
Dla laika (czyli mnie) brzmi to sensownie ale niekoniecznie musi tak być.
Zaznaczam że spodziewam się zwłoki w działaniu takiego systemu u stosunku do tradycyjnej klimatyzacji (ale może ma to i plus, agregat pracował by ciężej gdy na dworze jeszcze nie ma maksymalnej temperatury). Dodam tylko że użytkuje tradycyjna klimę i męczy mnie szum powietrza i inne minusy tradycyjnej klimy.
Z góry dziękuję za odpowiedz
pozdrawiam superjachu


Sprawdzony system do hotelu - radekklimat - 2016-05-05

Zimna woda do podłogi, zajebiscie i do tego mop i wiadro do odsaczania wody z mopa????????


Sprawdzony system do hotelu - Shitashii - 2016-05-05

W tym przypadku to trzeba by robić orurowanie w stropie (suficie), jako że zimne powietrze będzie opadać.


Sprawdzony system do hotelu - superjachu - 2016-05-06

no i wszystko jasne, ciepłe powietrze unosi się ku górze, to fakt

ale czy klimakonwektory mocuje się przy / na suficie? czy równeż nisko przy ziemi? no i co z tymi klimatyzatorami które również wykorzystywane są do grzania a montowane są zwykle wyskoko?


Shitashii napisał(a):W tym przypadku to trzeba by robić orurowanie w stropie (suficie), jako że zimne powietrze będzie opadać.



Sprawdzony system do hotelu - Shitashii - 2016-05-06

A klimatyzator ma wymuszony nadmuch czy podłogówka? Zrób wentylator na podłodze to będzie Ci chłodzić.


Sprawdzony system do hotelu - mg - 2016-05-06

Sz.P. superjachu, proszę założyć osobny temat, może być ciekawy, chętnie kiedyś przeczytam.
Dziękuje Kolegom za pomoc.

Co do chłodzenia podłogowego również nie widzę takiej możliwości, mogą natomiast wystąpić poważne problemy natury budowlanej.

Pozdrawiam


Sprawdzony system do hotelu - superjachu - 2016-05-06

proszę spojrzeć na link, niektórzy takie rozwiązanie stosują, widać dość rzadko, wiec pewnie są jakieś ale...

Pewnie nie obniży temperatury tak skutecznie jak klima ale jeśli ktoś w domu planuje podłogówkę to może warto rozważyć odpowiedni system, żeby tylko lekko obniżyć temperaturę. W dobrze izolowanym domu, wietrzonym dodatkowo w nocy w celu obniżenia temperatury takie rozwiązanie może być sensowne.
[reklama]
p.s bardzo przepraszam za zaśmiecenie tematu
pozdrawiam superjachu


Sprawdzony system do hotelu - mg - 2016-05-06

Odradzam, minimalna skuteczność, ewentualne problemy budowlane związane z pracą posadzki, możliwość kondensacji pary wodnej pod powierzchnia wykładziny(w najlepszym przypadku na obrzeżach, dylatacjach) Jako chroniczny alergik nikomu tego nie życzę.

PS Załóż nowy temat chętnie poczytam.